Túžite po zmene? Skúste kvetinové tapety pre domov plný sviežosti a života

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hľadáte originálny nápad na jednoduchú a rýchlu premenu interiéru? Tapety sú stále v móde a dokážu jedinečným spôsobom oživiť vaše bývanie. Ešte viac, ak sú na nich vyobrazené kvety. Kvety sú nadčasový motív, ktorý je ideálny do obývačky, spálne ale aj do detskej izby. Nalepiť vinylovú tapetu na stenu alebo samolepiacu fototapetu na nábytok navyše zvládne aj samy, takže renovácia bude naozaj jednoduchá.
Pre ešte dokonalý výsledok vám poradíme, ako na to, aby bola celá realizácia takejto premeny čo najlepšia.

 

Fototapeta ruže do obývačky

Nástěnná dekorace s růžemi je klasika, ktorá sa výborne hodí do obývačky bez ohľadu na to, či ju využíva mladá rodina alebo starší manželský pár. Ruže jednoducho miluje každý a vďaka fototapete budú kvitnúť celé roky.

Fototapeta ruže je skvelá voľba aj do vintage interiérov, stačí si len vybrať to správne prevedenie. Nežné motívy s bielymi ružami zažiaria nielen v domácnostiach, ale napríklad aj vo svadobnom salóne či iných obchodných priestoroch. Možnosti využitia týchto jedinečných tapiet sú rozhodne široké.

 

Fototapeta kvetiny do detskej izby aj do spálne

 Milujete kvety, no z rôznych dôvodov ich nemôžete mať v interiéri veľa? Fototapeta kvetiny je nadčasová voľba, ktorá môže zdobiť celú stenu alebo iba jej časť. Ak chcete fototapetou vyzdobiť veľkú plochu, stavte na motív kvetov v makro verzii. Takéto motívy sú ideálne napríklad do spálne na jednu zo stien, ale výborne sa hodia aj do kozmetických salónov a iných komerčných priestorov.

Viac inšpirácie nájdete v časti https://myloview.cz/ Do detskej izby pre malé princezné môžete zvoliť motív s drobnejšími kvetmi alebo kvetmi a motýľmi.

kvetinové tapety

 

Ako sa lepí vinylová tapeta ruže?

Aby kvetinové tapety vynikli a spestrili váš domov tak ako si prestavujete, musia byť správne nalepené. Na nalepenie vinylovej tapety budete potrebovať špeciálne lepidlo na tapety, štetec na lepidlo, valček, orezávač, ceruzku, meter a olovnicu. Fototapeta ruže sa dá lepiť na rôzne podklady ako napríklad sadrokartón, umakart či umývateľné povrchy, takže vám ich inštalácia v priestore nebude spôsobovať žiadne problémy.

 

Postup lepenia vinylovej tapety

Skôr ako začnete so samotným lepením, pripravte si povrch. Ideálne by mal byť rovný, čistý, suchý alebo penetrovaný, aby na ňom tapeta držala čo najlepšie. Potrebné je odstrániť nerovnosti, zasadrovať diery, odstrániť všetky zvyšky starých obkladov, tapiet a podobne. Za ten dokonalý výsledok trocha námahy predsa stojí!

Výška aj šírka tapety môže byť rôzna, čo sa týka výšky, zmerajte si výšku od podlahy ku stropu a k tejto dĺžke pripočítajte 10 cm. Prvých niekoľko pásov si vyskladajte na zem v poradí, v akom ich chcete lepiť, aby sa seba nadväzovali. Začať by ste mali s tapetovaním detailov okolo okien či vo výklenkoch, až potom pokračujte na veľkých plochách.

Za pomoci ceruzky a olovnice si spravte zvislú čiaru podľa ktorej budete zarovnávať prvý pás tapety. Potom už naneste lepidlo podľa návodu od výrobcu. Lepidlo je potrebné nechať niekoľko minút zaschnúť a potom začať lepiť. Tapety lepte od stropu s 5 cm presahom, pomaly postupujte smerom dole.

Pás tapety lícujte podľa naznačenej čiary a vyhladzujte ju od stredu smerom k okrajom stierkou alebo gumovým valčekom. Aj pri podlahe by vám mal zostať presah 5 cm. Presahy potom odrežte nožom a pokračujte lepením ďalších pásov, ktoré by sa nemali prekrývať. Tapety schnú maximálne 24 hodín, mala by byť zachovaná izbová teplota.

dofinancovať hypotékuPrečítajte si tiež
5 skvelých tipov, ako dofinancovať hypotéku.

 

Samolepiace tapety

Samolepiace kvetinové tapety sú vhodné predovšetkým na nesavé povrchy ako sklo, laminát či drevotrieska. Využijete ich napríklad na nábytok či dvere, ktorým chcete osviežiť dizajn alebo im vdýchnuť druhý život. Vždy si dobre premyslite ako a kam ju chcete nalepiť. Lepenie samolepiacej tapety je jednoduchšie ako vinylovej.

Stačí ju pomaly odlepovať z papiera a jednou rukou vytláčať bublinky zo stredu smerom k okrajom pomocou jemnej utierky. Postupujte pomaly, ak by ste predsa len tapetu nalepili krivo, môžete ju opatrne odlepiť a znova nalepiť správne. Ak ju lepíte na hrany, použite na pritlačenie žehličku nahriatu na najnižšiu možnú teplotu, pričom myslite na bezpečnosť.

Uvidíte, že zmena, ktorú pomocou týchto tapiet dosiahnete, bude na nezaplatenie a sprostredkuje vám radosť na niekoľko nasledujúcich rokov.

— PR článok —
Foto: Miloview.cz


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.