Strhujúci triler, ktorý vám nedá spať. Záblesk v temnote

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeffery Deaver, majster napínavých detektívok a mnohých svetových bestsellerov, povedal: „Toto je kniha, kvôli ktorej zostanete celú noc hore.“
Je to triler, ktorý napätím a strhujúcimi zvratmi prekvapil aj skúsených krimiautorov, či ostrieľaných majstrov napätie. Príbeh, v ktorom nesmiete nikomu veriť…nesmiete sa dať oklamať, pretože môžete dopadnúť sakramentsky zle.
Triler Záblesk v temnote.

 

Nadupaný triler Záblesk v temnote

Záblesk v temnote Stacy Willingham Keď mala Chloe Davisová dvanásť rokov, z malého mestečka v Louisiane zmizlo šesť dospievajúcich dievčat. Koncom leta sa k zločinom priznal jej otec a dostal doživotný trest. Chloe a ostatní členovia rodiny tak čelili krutej pravde, no napriek nepríjemným následkom museli žiť ďalej.

O dvadsať rokov neskôr pracuje Chloe ako psychologička v Baton Rouge a pripravuje sa na svoju svadbu. Pokoj a šťastie, o ktoré roky tvrdo bojovala, má zdanlivo konečne na dosah. Škrie ju však pocit, že nemá pod kontrolou vlastný život, podobne ako jej pacienti v dospievajúcom veku.

Odrazu zmizne jedno miestne dievča, potom ďalšie a spomienky na hrozivé leto z jej detstva sú späť. Je to iba paranoja, že Chloe vidí neexistujúcu paralelu s minulosťou, alebo druhý raz v živote odhalí vraha?

„Ten, kto bojuje s netvormi, by si mal dávať pozor, aby sa pri tom sám nestal netvorom. Ak sa dlhšie zahľadíte do priepasti, pohľad vám opätuje.“
Friedrich Nietzsche

 

Pozor na infarktové stavy!

Stacy Willingham Ak radi čítate trilery a mnohé vás potešili, uspokojili vašu chuť po napínavom príbehu…ok. Ale ak hľadáte ešte čosi viac, fakt poriadny nadupaný triler, z ktorého vám budú stáť vlasy dupkom a nabehne vám po tele husia koža, Záblesk v temnote je to pravé. Pri niektorých pasážach skoro zinfarktujete. Pri iných prekvapene zízate, čo sa to deje. Hltáte stranu za stranou, jeden zvrat strieda druhý, nestíhate si ani vydýchnuť, nieto uvariť kávu alebo zájsť do obchodu po čerstvé pečivo.

Autorka Stacy Willingham výborne vykreslila prostredie Louisiany, samotnú Chloe a jej minulosť, keď pred dvadsiatimi rokmi došlo k vraždám a odsúdeným vrahom bol jej otec. Na také čosi nikdy nezabudnete, nech sa snažíte ako chcete.

A zrazu sa začne diať niečo podobné…či skôr úplne totožné. Chloe nevie, komu má veriť, hoci má tušenie, kto by za tým všetkým mohol stáť. A vy hádate, tipujete, podozrievate takmer každého a… vynikajúci psychotriler so sympatickou hrdinkou a uveriteľnou, prepracovanou zápletkou.

Koncept strachu udrel do môjho dospievajúceho tela silou, akú nikdy predtým nezažilo. Takou dusivou silou, že ma aj nadychovanie bolelo. A vo chvíli nárazu som si uvedomila, že príšery sa neukrývajú v lese. Nie sú to tiene medzi stromami ani neviditeľné veci číhajúce za tmavými kútmi…

 

Foto: LepšíDeň.sk, stacywillingham.com, Motýľ


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.