Svadba počas pandémie. Ako sa dobre zabaviť bez ohrozenia zdravia?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Veľa ľudí to myslí s organizáciou svadby veľmi vážne, dodržiavajú tradície, oslavu začnú plánovať mesiace vopred a míňajú na ňu nemalé peniaze. Skrátka, vydať sa môže byť náročná úloha. A pandémia to ešte viac skomplikovala.
Ako teda zorganizovať svadbu, keď je okolo toľko obmedzení a každá hromadná udalosť so sebou nesie zvýšené riziko nákazy?

 

Základom je dodržiavanie základných opatrení

Odborníci Svetovej zdravotníckej organizácie odporúčajú toto obdobie všetkým, aby pri akejkoľvek príležitosti prijali a dodržiavali preventívne opatrenia. Pandémia sa predsa ani zďaleka neskončila.

Preto, či už ide o malú svadbu v kruhu rodiny, piknik s priateľmi v parku, grilovanie u susedov, rybársky výlet alebo cestu do zahraničia, nezabudnite dodržiavať tieto jednoduché pravidlá:

  • udržiavať fyzický odstup;
  • nosiť rúška;
  • umývať si ruky často mydlom a používať dezinfekčné prostriedky;
  • ak je to možné, vyhýbať sa malým, uzavretým, preplneným miestnostiam.

Ak si myslíte, že to nie je v prípade svadby možné, pevné bioklimatické pergoly vás o opaku určite presvedčia. Aj vďaka nim a ich výhodným vlastnostiam si môžete užiť nielen svadbu, ale aj rodinnú oslavu v kruhu rodiny bez obmedzení a ohrozenia zdravia na čerstvom vzduchu.

problémy, ktoré nevestám nedajú spávaťPrečítajte si tiež
10 problémov, ktoré nevestám nedávajú spávať.

 

Menej je viac

Aj v prípade svadby platí, že menej je niekedy viac. Odložte preto veľké oslavy v prospech mini-ceremónie, na ktorej sú prítomní sobášiaci a jeden alebo dvaja svedkovia.

Zvážte usporiadanie mikrosvadby s nie viac ako dvadsiatimi hosťami. Okrem nervov tak určite ušetríte aj svoj rozpočet, ktorý môžete využiť na výber tých najkrajších šiat na svadbu.

 

Pozor na občerstvenie

Vynechajte bufetový stôl, používajte jednorazový riad a uprednostnite fľaškové nápoje. Prečo? Bufety vytvárajú dlhé rady a davy ľudí, čo zvyšuje pravdepodobnosť šírenia vírusu.

Zostaňte aspoň jeden a pol metra od ostatných hostí, pretože sociálna vzdialenosť je nevyhnutná pri každom skupinovom stretnutí. Na každý stôl tiež umiestnite dezinfekčný prostriedok.

Neskôr, keď sa situácia zlepší, to môžete spoločne osláviť tak, ako vám to vyhovuje a bez obmedzení.

— PR článok —
Foto: Pavlo Melnyk/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.