Šťastné a veselé v novom aute. Tipy na kúpu auta

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vianoce klopú na dvere a vy ste sa rozhodli po vhodnom darčeku poobzerať už teraz? Máte plán – je čas vymeniť staré za nové. Auto mylsíme 🙂  Plánujete to už dlho, ale možno chcete rodinu prekvapiť. Veď Vianoce bez prekvapenia nie sú tie pravé Vianoce.
Otázkou teraz je, či nové alebo ojazdené auto. Ktoré sa vyplatí viac a vyjde vašu peňaženku výhodnejšie?
Poradíme vám, ako si auto vybrať tak, aby sa manželke páčilo, vám dobre slúžilo a deti sa na každú jazdu v ňom pekne tešili. Tak poďme na to – šťastné a veselé v novom aute!

 

Viete, čo od nového auta chcete?

To je prvá a základná otázka, ktorú si určite musíte dať. Ešte doma, v pokoji a bez rušivých elementov. Bez stresu a tlaku okolia.
O tom, čo má auto spĺňať, majú všetci svoju predstavu a každý od neho očakáva niečo iné. Chlapi bezpečnosť a rýchlosť, ženám sa musí páčiť a musí dobre vyzerať a deti sa v ňom chcú cítiť dobre aj počas 10-hodinovej cesty do Chorvátska. Vybrať štvorkolesový vianočný darček tak, aby boli všetci spokojní, nebude jednoduché, ale máme tipy!

 

Čo v aute potrebuje manželka?

Auto je darčekom pre celú rodinu a bude na ňom jazdiť aj vaša manželka. S tým už nič neurobíte. Poradiť sa s ňou vám nepomôže. Okrem farby veľa o aute neprezradí. OK, bude modré.
Parkovanie jej robí problém, trochu jej to s modernými technológiami a parkovacím senzorom uľahčite. Auto, s ktorým zaparkuje všade, a ešte k tomu s veľkým kufrom. Ideálna kombinácia!
Nákupy treba niekam naložiť. Zbaliť štvorčlennú rodinu na dovolenku v malom kufri? Nepredstaviteľné!

 

Bez čoho sa v aute nezaobídu deti

Deti musia mať vzadu dosť miesta. Najlepšie by bolo, keby na seba v aute nedosiahli, ale o tom môžete len snívať. Musíte si zvyknúť. Klíma musí byť, aby im nebolo príliš teplo. Sklápacia polička na sedadle, aby mohli kresliť a aby nemuseli držať tablet v ruke počas celej cesty. To by bolo strašné. Deti nie sú náročné, ale dokážu narobiť veľa kriku. Nedajte im v aute na to dôvod.

nové auto škoda

 

Čo všetko musí pri výbere auta zohľadniť hlava rodiny?

So starým autom ste spokojní a zvažujete, či zmeniť značku alebo len model auta? Vyskúšajte konkurenciu, za to nič nedáte. Dohodnite si skúšobnú jazdu. Otestujte a uvidíte.
Zistite si, ktoré autá sa predávajú najviac a prečo. Kvalitný servis a dostupnosť náhradných dielov sú často prednejšie ako to, či sa vám model a farba auta páči.

 

Nové či ojazdené?

Túto otázku si pred kúpou auta položí asi každý. Všetko má svoje za aj proti. Vo väčšine prípadov rozhoduje cena.
Ojazdené auto je lacnejšie, ale má svoju históriu a nikdy neviete, či sa oň predchádzajúci majiteľ naozaj príkladne staral. Navonok je auto v poriadku, ale viete, čo skrýva pod kapotou a do akej výšky sa môže vyšplhať následná oprava?

Jednou z výhod nového auta je to, že sa sami rozhodnete, akú výbavu mu doprajete. Viete, čo využijete a čo je podľa vás v aute úplne zbytočné. Nové auto máte v záruke a v jeho cene je často zahrnutý aj minimálne dvojročný autorizovaný servis, aby ste mali o starosť menej.

 

Benzín alebo nafta?

V prípade dieslu je vyššia vstupná investícia a auto je náročnejšie na údržbu, ale má nižšiu spotrebu a palivo je lacnejšie. Ak plánujete dlhé jazdy, diesel je vhodnejší.
Jazdíte len krátke trate a ide vám o to, aby ste sa s autom dostali do práce, na nákup a domov? Benzín je pre vás lepší, aj keď palivo je drahšie. Benzínový motor je ľahší a rýchlejšie sa zohrieva.

 

Veľkosť auta a počet dverí

Deti do školy, manželka do práce a auto necháte celý deň stáť pred tou svojou. Poobede si rodinku pozbierate, nakúpite a hurá domov. S menším autom sa vám bude po meste jazdiť lepšie a rýchlejšie ho zaparkujete.
Potrebujete previezť niečo väčšie? Sklopte sedadlá a kufor bude hneď väčší. Nebojte sa, aj na dovolenku vás odvezie a užijete si v ňom veľa zábavy.
Na väčšie auto sa zamerajte najmä vtedy, keď prevážate veľa ľudí, chcete ho využívať aj pracovne a máte pred sebou dlhšie trasy. Aby ste sa v aute cítili pohodlne a bezpečne a aby ste v ňom odviezli všetko, čo potrebujete.

ako v zime zohriať autoPrečítajte si tiež
Ako v zime rýchlo zohriať auto?

 

Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie

Cena PZP sa odvíja od objemu (výkonu) motora, miesta trvalého bydliska, vášho veku a počtu odjazdených rokov bez nehody. Z povinného poistenia čerpáte peniaze, keď škodovú udalosť spôsobíte vy. Ale čo v prípade, že sa niečo stane vášmu autu? Pri novom aute bez havarijnej poistky na cesty radšej nechoďte. Ste maximálne opatrní, ale nikdy neviete, koho počas jazdy stretnete. Krádež, vandalizmus či poistenie proti živlom pri aute, ktoré práve opustilo priestory predajne, nepoteší nikoho.

Najpredávanejšie autá na Slovensku ako inšpirácia

  1. Škoda Octavia
  2. Škoda Fabia
  3. Volkswagen Passat
  4. Volkswagen Golf
  5. Ford Focus
  6. Opel Astra
  7. Škoda Superb
  8. Kia Ceed
  9. Kia Sportage
  10. Dacia Duster

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.