Vieme, prečo si toto leto dovolenku naozaj užijete

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stále máte čas na dovolenku. Leto sa ešte ani zďaleka neskončilo a svoje posledné slovo si necháva určite až na september.
Preto by ste si mali sadnúť, na moment sa zastaviť a vybrať si vhodnú dovolenkovú destináciu, v ktorej prežijete niekoľko nádherných dní. Možno vám s tým pomôžeme aj my.

 

Kam za tou najlepšou dovolenkou?

Možností máte samozrejme veľa a niekedy je aj problém vyznať sa v toľkej ponuke.
Niekto miluje Turecko, Egypt, Tunsiko a podobné “menej tradičné” kultúry. Iný sa zasa mimo Európu neodváži ani vycestovať a radšej berie istotu blízkosti. No a niekto sa naopak rozhodne letieť až na samotný kraj sveta.

Je niekoľko faktorov, ktoré rozhodujú o tom, kam a kedy sa vyberiete.
U niekoho rozhoduje cena a nie že by hľadal len to najlacnejšie. Len by to malo byť za rozumnú cenu.
Ak rozhoduje teda u vás cena, zvoľte si špeciálny last minute zo širokej ponuky a naozaj si môžete dovolenku v tomto roku ešte poriadne užiť. Výhodou je, že hlavná dovolenková sezóna v destináciách, ktoré sú bližšie k rovníku a je tam teda teplejšie, končí niekedy až v októbri. Takže času je ešte stále dosť.

Vo východnejšie vzdialených destináciách si budete musieť možno zvyknúť na inú kultúru aj hygienické nároky. Služby sú tu ale na tej najvyššej úrovni, takže naozaj skvelá voľba pre tých, ktorí túžia po takejto exotike. Tu sa ale odporúča univerzálne cestovné poistenie, s ktorým by ste dnes mali koniec koncov cestovať všade. Je výhodné cenovo aj pokrytím služieb, ktoré vďaka nemu získate.
Na poistenie ako také nezabudnite nikdy, ani keby ste išli na víkendový poznávací zájazd. Je to pár eur, ale ak ho nemáte a čosi sa prihodí, vyjde vás to poriadne draho.

V Európe sa môžete spoľahnúť na to, že vás nič extrémne neprekvapí, aj keď človek nikdy nevie, pretože utečenecká kríza robí svoje. A na dovolenke predsa očakávame všetci maximálny pokoj od všetkých starostí a problémov.

lignano a bibionePrečítajte si tiež
Lignano a Bibione. Dovolenka autom | Cesta, tipy a zaujímavosti

 

Čo si so sebou vziať?

zhrnieme to pár slovami – všetko, čo považujete pre svoje pohodlie za dôležité.
Myslite ale na prepravné podmienky leteckých spoločností, ktoré vás môžu v tomto smere limitovať. Ako ako aj suveníry, ktoré si z dovolenky určite chcete následne doviezť. Menej je aj v tomto smere viac.
Pri ceste autom sa samozrejme možnosti batožiny zvyšujú, viete priložiť aj také veci, ktoré by ste si inak nevzali.
No a napokon, nezabudnite na správny faktor opaľovacieho krému, pekné plavky a pohodlné topánky na spoznávanie okolia. Potom bude vaša dovolenka naozaj ideálna.

Šťastnú cestu!

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.