Tradičné remeslá stále IN. Na zámku Schloss Hof bude Festival umeleckých remesiel

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Existuje mnoho starých remesiel, ktoré prežili do dnešných čias, ale sú aj také, ktoré vymreli. Preto ich treba ukazovať a približovať mladšej generácii. Či už to boli košikárstvo, tesárstvo, drotárstvo, rezbárstvo, ale aj menej známe pažbárstvo, opaskárstvo, pančuchárstvo, či šmuklierstvo.
Je dobré, že sa konajú rôzne podujatia, ktoré podporujú tradičné remeslá. A my máme jeden taký tip pre vás.

Pre malých i veľkých milovníkov tradícií, umenia a ľudových remesiel má zámok Schloss Hof pripravené úžasné podujatie, ktoré už sa teší mimoriadnej obľube – Festival umeleckých remesiel.
Píšte si do diárov a kalendárov: 14. a 15. septembra v autentických dielňach malebného zámockého komplexu Schloss Hof „ožijú” tradičné remeslá.
Zruční umelci a vybraní vystavovatelia predstavia počas dvoch dní jedinečné produkty, hodné obdivu, ktoré si môžete aj zakúpiť. Viac ako 50 stánkov ponúkne v čase od 10.00 do 18.00 hod. bohatý sortiment ručne vyrobených unikátov i voňavých kulinárskych špecialít. 

 

Tradičné remeslá – ukážky s možnosťou zapojiť sa

V pôvodných remeselníckych dielňach máte možnosť pozorovať zručných remeselníkov priamo pri práci. Ak vás zaujíma práca kováča, stolára, sústružníka a hrnčiara alebo umenie pletenia či „čarovania“ so sklom, určite si nenechajte ujsť toto unikátne podujatie a jeho pestrú programovú ponuku.
V rámci skvelých workshopov si môžete preveriť svoje zručnosti, napr. v oblasti výroby keramiky, pradenia či umeleckého kováčstva. Očarí vás aj „tajomstvo“ výroby čokolády, príprava „zázračného“ krému z aloe či workshop venovaný tkaniu na krosnách.

tradičné remeslá na zámku Schloss Hof

 

Sladké, pikantné i tekuté špeciality

S foodblogerkou Veronikou Pelikan zažijete sladkú sobotu i pikantnú nedeľu.
Prezradí vám, „ako dostať leto do pohára“, pričom v Marmeládovej kuchyni pripraví skvostné chutney či delikátny džem.  Z workshopu si domov odnesiete nielen skvelý zážitok, ale aj malú vzorku na ochutnanie.
Tajomstvo umenia destilácie vám v pôvodnej pálenici zámockého statku poodhalí nemenej zaujímavý workshop, kde bude hlavnou témou výroba vlastného kvalitného destilátu od destilačného kotla až po fľašu.

 

Pestrá ponuka pre deti i dospelých

Festival umeleckých remesiel na zámku Schloss HofPri Zrkadlovom jazere vás počas festivalu očarí špeciálna vypaľovacia technika raku, pričom sa môžete tešiť na fascinujúce experimenty s glazúrou. Denne od 14.00 hod. je vo východnej oranžérii pripravený workshop venovaný umeleckej práci so sklom, ktorý je vhodný pre malých i veľkých.
Deti zaručene nadchne aj stretnutie s včelármi či zábavné maľovanie na tvár.
V blízkosti bylinkovej záhrady sa dozviete, niečo o prírodnom farbení a spracovávaní vlny či pradení na vretene.
Zoznámiť sa môžete taktiež s rezbárskou technikou z 19. storočia i historickými umeleckými technikami a materiálmi používanými pri vypletaní kresiel.
V sobotu je pripravená aj špeciálna prehliadka beletáže zámku Schloss Hof venovaná reštaurovaniu malieb (v nemeckom jazyku).

Čerešničkou na torte je historická módna prehliadka, ktorá vás autenticky a štýlovo prenesie do časov dávno minulých. Lesní elfovia a čarodejnice zo zoskupenia „Soluna Rising“ s ľahkosťou a ladnosťou predvedú svoje umenie a postarajú sa o správnu dávku zábavy. Osobitné čaro podujatia dotvoria romantické melódie verklikára, dychové kvarteto a ľudová tanečná skupina.

tradičné remeslá na zámku Schloss Hof

 

„Slovenský deň“ na zámku Schloss Hof

15.septembra sa môžete tešiť aj na špeciálny program venovaný slovenským návštevníkom, ktorý sa postará o úžasné sviatočné zážitky.
Špeciálne na tento výnimočný deň je pre vás pripravený úžasný extra program, ktorý perfektne obohatí a spestrí návštevu tohto čarokrásneho miesta.
Ak patríte medzi milovníkov histórie, nenechajte si ujsť možnosť zúčastniť sa na prehliadke zámku so slovenským lektorom, ktorý výborne pozná majestátne zámocké priestory a vyrozpráva vám pútavý príbeh zámku.
Zábavná detská prehliadka hravou formou približuje neopakovateľný život na zámku. Detičky si okrem iného môžu užiť prezliekanie do atraktívnych dobových kostýmov.

A to zďaleka nie je všetko, čo rozprávkový zámocký areál Schloss Hof ponúka. Doprajte svojim ratolestiam možnosť zajazdiť si na poníkoch, rozvíjať kreatívneho ducha počas tvorivých aktivít v Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe a nechajte sa zlákať na jedinečnú jazdu kočom.Vychutnajte si krásny deň na krásnom mieste.

Náš tip
Zámok Schloss Hof ponúka úžasné priestory, nádhernú záhradu, kde si viete oddýchnuť, načerpať sily, zabudnúť na stres. Je len na skok od Bratislavy, tak to využite. Kúpte si ročnú vstupenku, ktorá platí nielen na zámok Schloss Hof, ale aj Niederweiden o kúsok ďalej. Cena je naozaj výhodná – dospelý zaplatí za celý rok 34€, deti a mladí do 18 rokov len 19€.
Na zámku bývajú často rôzne podujatia, akcie, prehliadky a predajné výstavy, takže sa rozhodne vyplatí.

Tradičné remeslá na zámku Schloss Hof

Tradičné remeslá na zámku Schloss Hof

Pre LepšíDeň.sk spracovala Annamária Dudášová
Foto: Astrid Knie, Gerfried Tamerler, Lois Lammerhuber
— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.