Úžasné a jednoduché spôsoby, ako začleniť prírodu do vášho bývania 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Príroda je pre množstvo ľudí obrovskou inšpiráciou. Je to základná podstata toho, kým sme ako živé bytosti na tejto planéte. Príroda nám prirodzene umožňuje cítiť sa lepšie emocionálne a tiež zlepšuje našu fyzickú pohodu. Posilňuje náš imunitný systém, znižuje krvný tlak, svalové napätie, stres v našich životoch, zlepšuje našu náladu, zvyšuje schopnosť sústrediť sa, urýchľuje naše zotavenie po chorobe alebo operácii, energetickú hladinu a dokonca zlepšuje náš spánok.    

Vedeli ste aj to, že vaša hladina stresu a psychická únava klesá, keď navštívite zelené priestranstvá? Príroda má jednoducho obrovskú silu a moc a prirodzene preto, chceme všetky tieto zdravotné benefity začleniť aj do nášho každodenného života a bývania. V našom článku sa dozviete, ako jednoducho je to možné zrealizovať v praxi. 

 

Ozdobte si priestor izbovými rastlinami 

 Rastliny sú pravdepodobne jedným z najzreteľnejších spôsobov, ako môžete začať prinášať prírodu do vášho domova, no súvisí s nimi aj množstvo iných pozoruhodných zdravotných výhod. Nielenže budete mať v dome oveľa viac zelene, ale môžete mať aj rastliny, ktoré čistia váš vzduch.   

Možno si to neuvedomujete, ale je pravdepodobné, že vo vzduchu vo vašom dome alebo byte sa medzi nábytkom, elektronikou a čistiacimi prostriedkami pohybuje množstvo chemikálií. A ak nemôžete mať okná otvorené po celý rok, najmä ak žijete v chladnejšom podnebí, izbové kvety sú perfektná a jednoduchá alternatíva, ako zabezpečiť, aby ste vždy dýchali čistý vzduch.  

 

Používajte prírodné materiály  

Ďalším dobrým spôsobom, ako prepojiť vaše bývanie s prírodou, je použiť na jeho zariadenie množstvo prírodných materiálov. Výhodou je, že surové prírodné stavebné, ale aj dokončovacie materiály sú dnes aj moderné, takže si s nimi zariadite nielen zdravé, ale aj krásne bývanie.   

Skvelým príkladom je moderný lamelový obklad, ktorý je dokonalým dizajnovým doplnkom interiéru a zároveň ho chráni pred hlukom z ulice. Použité drevo na obklad je bioekologické, čo prospeje aj spomínanej kvalite vzduchu v interiéri.   

Drevo je odolný, opätovne použiteľný, recyklovateľný a zhodnotiteľný materiál, ktorý vydrží dlhšie v porovnaní s alternatívnymi možnosťami, ktoré s väčšou pravdepodobnosťou skončia na skládkach.   

Drevo tiež znižuje emisie CO2, čo pomáha spomaliť klimatické zmeny, ktorým momentálne čelíme, a tiež pomôže vyčistiť interiérový vzduch. A pokiaľ všetky tieto jeho vlastnosti oceníte aj pri realizácii špeciálnej montovanej stavby, komfort vášho bývania bude na nezaplatenie.  

príroda do vášho bývania

 

Inštalujte do priestoru textílie s prírodnými vláknami   

Aj textílie môžu byť krásnym spôsobom, ako vo svojom dome alebo byte vyvolať pocit, že máte prírodu na blízku. Kvalitné látky s prírodnými vláknami môžete použiť vo svojej posteľnej bielizni, obliečkach, závesoch, prestieraniach a dokonca aj utierkach s rastlinnými vzormi alebo vzormi, ktoré odrážajú prírodu. 

Podobný efekt môžu mať obrazy s témou prírody alebo bylinková záhrada na parapate okna v kuchyni. 

— PR článok —
Foto:  Followtheflow/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.