Užitočný sprievodca po Bratislave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Viac ako 140 tipov na výlety po Bratislave a blízkom okolí.
Praktický sprievodca, v ktorom nájdete to najlepšie z hlavného mesta vrátane overených kontaktov (telefóny, internetové stránky, e-maily) a prehľadných mapiek, ktoré uľahčia orientáciu počas výletu.

Kam po BratislaveKam po Bratislave je skvelý sprievodca, ak chcete spoznať čaro a rozmanitosť Bratislavy.

Túžite prejsť sa po jej štvrtiach a preniknúť do jej genia loci?
Lákajú vás historické pamiatky, rôzne architektonické zaujímavosti alebo rozmýšľate, kam vyraziť do múzea, galérie alebo za športovým vyžitím?

Či už sa budete pohybovať v centre Bratislavy, alebo v jej okrajových častiach, s touto knihou spoznáte tie najzaujímavejšie objekty – na veľkých námestiach, aj v skrytých uličkách.

Viac ako 140 objektov zoskupených podľa štvrtí vám ukáže to najlepšie z Bratislavy. Vďaka dôležitým upozorneniam, informáciám o cenách a otváracích hodinách, si budete môcť urobiť čo najlepšiu predstavu o konkrétnych miestach. Nechýbajú ani rady pre rodiny s deťmi a tematické radenie objektov.

V knihe Kam po Bratislave nájdete:
· Historické pamiatky
· Námestia a priestranstvá
· Pamätníky a cintoríny
· Športoviská a cyklotrasy
· Múzeá, galérie a divadlá
· Prírodu v meste
· Významné stavby, inštitúcie a priemysel mesta

PÁR NAŠICH TIPOV

Devínska Kobyla
Asi najznámejšou turistickou trasou v okolí Bratislavy je trasa na Devínsku Kobylu. Je to najzápadnejší výbežok Karpát na Slovensku.
Pri návšteve Devínskej kobyly určite zažijete krásny výhľad na rieku Moravu pred jej ústím do Dunaja Táto národná prírodná rezervácia je známa najmä pozostatkom morského útesu s náleziskami skamenelín Sandberg.

kobyla

Múzeum dopravy Bratislava
Veľmi zaujímavá zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. stor. Všimnite si prototypy, vyvinuté slovenskými automobilkami po druhej svetovej vojne, vojenské vozidlá.
Na koľajisku môžete vidieť výber parných, motorových a elektrických rušňov, nákladných vozňov a špeciálnych koľajových vozidiel slovenských železníc. Jedna z výstavných hál múzea je vyhradená expozícii železničnej signálnej zabezpečovacej a oznamovacej technike, zariadení pre údržbu tratí, rovnošiat a ďalších predmetov z histórie železníc na území Slovenska.
Najmenších návštevníkov osloví modelové koľajisko a dioráma dopravnej kancelárie.
Múzeum dopravy sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19. storočia a priľahlých skladov.

doprava

ZOO Bratislava
Jedinečná atrakcia pre deti aj dospelých. ZOO a Dinopark Bratislava ukrýva až 700 cicavcov, 200 vtákov a 40 plazov.
Rozprestiera sa v prekrásnej prírode s rozsiahlym lesom a krásnymi lúkami s množstvom výbehov pre cudzokrajné zvieratá. Na ploche až 96 hektárov môžete vidieť ohrozené druhy z rôznych kontinentov sveta.
Ako prvá ZOO v Európe sa pýši odchovom mláďat chráneného rysa ostrovida. Jej atraktívnou a u najmenších návštevníkov obľúbenou súčasťou je fantastický Dinopark,  ktorý zachytáva život druhohorných zvierat v životnej veľkosti. Súčasťou tejto expozície je i 3D kino a paleontologické ihrisko.

lev

Ale späť k samotnej knihe, ktorá je výborne graficky spracovaná a prehľadná. Bude vaším užitočným spoločníkom pri poznávaní Bratislavy. Za jednotlivými štvrťami nechýba ani kapitola Festivaly, v ktorej nájdete informácie o Korunovačných slávnostiach, Kultúrnom lete, vinobraní, Rímskych dňoch ap. A na záver knihy Kam po Bratislave zaradila autorka Tematický register pre lepšie vyhľadávanie.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.