Vychytávky na auto pre lepší deň

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ako si urobiť krajší a lepší deň? Ak máte voľnú sobotu a neviete, ako by ste využili tento čas, tak si môžete spraviť radosť napríklad aj starostlivosťou o svoje auto. Prípadne môžete svoje vozidlo vylepšiť a skrášliť. Vhodným spôsobom na skrášlenie auta sú nové puklice, kým napríklad moderné 3D rohože vám pomôžu udržiavať v interiéri vyššiu čistotu.

 

Kombinácia estetiky a ochrany

Na prvý pohľad sa puklice môžu javiť ako nie taká významná súčasť vozidla, ich úloha je však výraznejšia než „len“ skrášliť auto zvonka. Ako „vychytávka“ slúžia po estetickej stránke a taktiež ako ochrana diskov či bŕzd. Ak si chcete sobotu skrášliť výberom a montážou puklíc, mali by ste poznať pár základných faktov. Zrejme by vás nepotešilo, ak by ste si kúpili puklice, ktoré by napríklad na vaše auto nesedeli, teda boli by príliš veľké, resp. malé.

 

Na čo si dávať pozor?

Pred výberom puklíc si všimnite predovšetkým rozmer disku, ktorý sa uvádza v palcoch. Tento rozmer môže byť uvedený aj v technickom preukaze od vozidla. Väčšina puklíc sa predáva v rozmere od 13 do 17 palcov, no môžu sa vyskytnúť aj výnimky. Potom si všimnite materiál, z ktorého sú puklice vyrobené (ABS plasty alebo nylon) a v neposlednom rade ich prevedenie, ktoré môže byť celoplošné alebo lúčové.
Práve lúčové puklice sú vizuálne oveľa atraktívnejšie a sú aj všeobecne obľúbenejšie než „klasické“ celoplošné, ktoré síce lepšie chránia disk, na aute však nevyzerajú veľmi dobre.

stk bez stresovPrečítajte si tiež
7 tipov, ako prejsť cez STK bez stresov.

 

Aby ste sa tešili z čistoty

Radosť si môžete urobiť aj tým, že pred jeseňou zaistíte, že budete mať v aute čisto a sucho. Pomôžu k tomu moderné 3D rohože, ktoré zachytia nečistoty a zároveň zatraktívnia interiér vozidla. Ak si teda chcete urobiť aj takto lepší deň, smelo do toho. Nie je nič ľahšie ako si na internete nájsť a vybrať vhodné puklice či 3D rohože pre vaše auto.

— PR článok —
Foto: Pakpoom Phummee / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.