Výhody naparovacej žehličky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najnovšie inovácie dnešnej doby vytvárajú z činnosti ako je žehlenie veľmi pohodlný proces. Väčšina ľudí si čoraz viac uvedomuje, akú dôležitú úlohu v ich domácnosti spĺňa naparovacia žehlička. Prečo je po naparovacích žehličkách taký veľký dopyt? Viete, aké výhody so sebou prinášajú?

 

Naparovacia žehlička: Dôležitý pomocník v domácnosti

Odkedy bola do domácnosti zavedená prvá naparovacia žehlička, prešla dlhá doba. Jej tvar, hmotnosť a hlavne funkcie sa výrazne zmenili, aby sa prispôsobili potrebám spotrebiteľa. Z vyčerpávajúcej činnosti sa tak dnes stal jednoduchý a hlavne efektívny spôsob, ako vyrovnať pokrčený odev.

Koncept modernej naparovacej žehličky je v podstate jednoduchý. Aby bolo oblečenie čo možno najviac vyžehlené, využíva sa prítomnosť vodnej pary. Do určenej nádobky nalejete destilovanú vodu, ktorá sa premení na horúcu paru – tá zmäkčuje vlákna tkaniny pre lepšie vyrovnanie odevu. Teraz už viete, na akom princípe funguje naparovacie žehlička. Akými výhodami sa však môže pochváliť?

 

Šetrenie času

Šikovný výkon pary a jeho individuálne nastavenie ušetrí veľa času pri „súboji“ s pokrčenou látkou. So správnym tvarom žehliacej plochy sa dostanete aj k odolným záhybom na oblečení. Parný generátor ponúka aj možnosť vertikálneho naparovania. Znamená to, že vyberanie žehliacej dosky nie je vždy potrebné, takže ušetríte ďalší cenný čas. Ide tiež o vhodnú alternatívu pre ľudí na cestách, ktorí nemajú veľa času na žehlenie.

 • Nastaviteľný výkon pary
 • Vertikálny spôsob žehlenia
 • Ideálna na cesty
 • Špeciálne navrhnutý tvar žehliacej plochy

naparovacia žehlička - výhody

 

Faktor bezpečnosti

Bezpečné používanie je ďalšou spoľahlivou výhodou naparovacej žehličky. Nové modely totiž disponujú automatickými funkciami vypnutia. Stačí, keď na malú chvíľu opustíte svoj žehliaci priestor a necháte žehličku nečinnú vo horizontálnej, alebo vertikálnej polohe. Po krátkom čase sa vypne a tak sa nemusíte obávať žiadnej podoby nebezpečenstva. Dôveryhodnosť naparovacej žehličky je jednou zo základných benefitov tohto prístroja.

 • Automatické vypnutie
 • Znížené riziko vzniku nehôd
 • Bezpečná prevádzka
 • Spoľahlivosť naparovacej žehličky

Pokiaľ v domácnosti trávite veľa času nad domácimi prácami, bezpečnosť by u vás mala byť na prvom mieste. Radi varíte? Uistite sa, že aspekt bezpečnosti spĺňajú aj príslušné kuchynské spotrebiče, ako je napríklad kuchynský robot, kanvica, či ponorný mixér. Práve spomenutý tyčový mixér môžeme zaradiť aj do predchádzajúceho bodu a to do šetrenia času. Je to vďaka špecifickej stavbe a technológii, ktorá sa dá použiť takmer vo všetkých receptoch, vyžadujúcich proces mixovania.

 

Kompatibilita s tkaninami

Rovnako ako pri praní, aj žehlenie si vyžaduje rôzne požiadavky na konkrétne druhy tkaniny. Naparovacia žehlička je obzvlášť praktický spotrebič, pretože sa vie prispôsobiť odevu, ktorý momentálne potrebujete vyžehliť. Za pozoruhodnú vlastnosť môžeme považovať aj technológiu automatického nastavenia ideálnej teploty, pre každú látku. Starostlivosť o žehličku je vo svojej podstate nenáročná. Stačí, ak ju v chladnom stave utriete vlhkou handričkou a prípadne vyprázdnite nádržku, aby si tento spotrebič udržal čo možno najdlhšiu životnosť.

 • Inteligentná technológia
 • Automatické prispôsobenie
 • Jednoduchá údržba
 • Prehľadné ovládanie

ako ušetriť čas pri žehleníPrečítajte si tiež
Títo pomocníci ušetria čas pri domácich prácach.

 

Je niečo, na čo si treba dávať pozor?

S použitím naparovacej žehličky pôjde práca lepšie od ruky. Mali by ste si tiež uvedomiť, že pri spotrebiči ako je žehlička, vždy existuje možnosť popálenia. Buďte obozretní a nikdy sa nedotýkajte kovovej časti holými rukami, keď je žehlička zapojená do elektriny. Aj napriek funkcii automatického vypnutia, ju v blízkosti detí nenechávajte bez dozoru. Okrem týchto rizík je všetko ostatné na naparovacej žehličke bezpečné. Využite naplno všetky výhody, ktoré so sebou tento výdobytok technológie prináša.

— PR článok —
Foto: Braunhousehold.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.