Výlety po Slovensku. Zaznamenajte si ich do tejto špeciálnej knihy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Radi cestujete po Slovensku, spoznávate krásy prírody, historické pamiatky a rôzne zvláštnosti našej krajiny? Viac ako do zahraničia, k moru, či do Álp vás to ťahá do Tatier, Slovenského raja alebo na východ do Pienin? Máme pre vás super tip – táto kniha je pre vás ako stvorená. Môžete si do nej zaznamenávať svoje cesty a výlety, zapisovať základné informácie, zaujímavé zážitky a vlepovať fotky. Alebo do nej môžu deti kresliť, čo zažili. Kniha Naše výlety je originálny darček pre všetkých, ktorí radi podnikajú výlety po Slovensku. Trošku vám ju predstavíme.

 

Naše výlety

výlety po Slovensku

Knihy Naše výlety.

Kniha Naše výlety je ideálny vianočný darček pre kohokoľvek z rodiny. Či už radi objavujete nové miesta, spoznávate prírodu, cestujete za historickými pamiatkami alebo len máte radosť z pohybu. Táto kniha je skvelým pomocníkom na zaznamenanie všetkých zážitkov. Prechádzky, potulky, turistické výlety – vždy je krásne zaspomínať si pri takejto knihe, nad konkrétnymi miestami, fotkami a hláškami 🙂

Kniha má vyše 130 strán, väčší formát a je rozdelená na 7 tematických kapitol.
V každej z nich si môžete spoločne naplánovať, kam by ste sa radi vypravili.
Chcete navštíviť pohorie, prírodnú zaujímavosť alebo historickú pamiatku?
Alebo vás to ťahá k vode, do zaujímavých miest, za zábavou a kultúrou či vás lákajú športové výlety?

Inšpirujte sa v ilustrovaných mapách a poznačte si do knihy, kam by ste chceli vyraziť.
Miesto výletu si môžete vyznačiť do mapy, ktorá je na to v každej kapitole špeciálne určená.
No a po návrate z výletu si zaznamenáte na pripravenú stránku svoje hlavné zážitky. Môžete pridať vstupenku, cestovný lístok, turistickú známku, pohľadnicu, obrázok alebo aj fotografiu.

 

Výlety po Slovensku

Knihu môžete tvoriť sami, ale nájdete v nej aj tipy na množstvo výletov. Obsahuje totiž 7 tematických kapitol – tu je pár tipov z nich:

  • Pohoria a vrchy – môžete navštíviť vrchy ako Javorina, Vtáčnik, Ďumbier, Čergov, Bukovské vrchy, Štiavnické vrchy.
  • Výlety do histórie – nájdete tam Čičmany, Beckov, Haličský zámok, Krásnu Hôrku, Opálové bane ap..
  • Výlety za vodou – Baťov kanál, Vodný žľab Rakytovo, Prameň Cígelka ai.
  • Za krásami prírody – Ragetovské rašelinisko, Morské oko, Jánošíková päsť, Skalná brána v Slopoch, či Šranecké piesky.
  • Zaujímavé mestá a obce – Komárno, Banská Štiavnica, Vyšné Ružbachy, Tisovec…
  • Športové výlety – Kolobežky Lehôtka pod Brehmi, Bobová dráha Košice Kavečany, Zipline Kubínska, Psie záprahy Oravská Lesná…
  • Za kultúrou a zábavou – Habakuky, Lanový park Vadaš, Švejkove pivné dni Bardejov, Arborétum Topoľčianky a ďalšie.
  • Špeciálne výlety – miesto pre výlety, ktoré neviete zaradiť do iných kapitol.

výlety po Slovensku

 

Ideálny darček pre blízkych

Vďaka knihe Naše výlety už nikdy nezabudnete, kedy a kde ste boli a čo ste prežili. Po čase budete v knihe celá rodina listovať a smiať sa spolu napríklad na hláškach z výletov.

Najmä deti, ale aj dospelých potešia krásne ilustrované mapy s konkrétnymi tipmi na spoločný výlet. Vždy na nasledujúcej strane si môžete zapísať, kam sa chcete pozrieť a na ďalšej strane je mapka Slovenska, aby ste si do nej mohli zaznačiť, kde všade ste už boli.
Na ďalších stranách už vypĺňate – dátum výletu, odkiaľ a kam, čo zaujímavé ste videli, aké bolo počasie, pridáte zážitok, nejakú hlášku ap. A samozrejme, na každej strane je miesto na väčšiu fotografiu, prípadne 2-3 menšie.

Pozrite si naše CESTOVATEĽSKÉ TIPY.Hrad Devín - stredoveké Slovensko

 

Kniha je tiež vhodným darčekom pre tých, ktorí si radi zaznamenávajú dôležité medzníky v rodine. Nájdete v nej veľa informácií a tipov na výlety, krásne ilustrácie a samozrejme miesto pre vás. Kniha je z autorskej dielne Moniky Kopřivovej, ktorá sa už niekoľko rokov zameriava na budovanie medzigeneračných vzťahov a uchovávanie rodinných spomienok. Z jej produkcie už poznáme knihy ako Babička, rozprávajDedko, rozprávaj. Neskôr vyšiel Strom života našej rodiny, Časozberná kronika našej rodiny, či hra Ako to bolo kedysi?

Foto: LepšíDeň.sk, Babickarstvo.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.