Vyzdobte si domov, prichádza Veľká noc!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

S príchodom jari sa obvykle zlepšuje aj naša nálada, pretože končí obdobie temných zahmlených dní. Do našich domovov začínajú prenikať veselé farby, kvety aj veľkonočné motívy. Oslávte koniec zimy a nechajte sa inšpirovať ponukou ASKO – NÁBYTOK a KiK. Nájdete v nej tradičné aj moderné veľkonočné dekorácie, ktoré do vášho domova prinesú svieži jarný závan.

Čo si predstavíte pod pojmom Veľká noc?

Väčšina z nás si hneď spomenie na kraslice, ktorých krása spočíva aj v lokálnych špecifikách. Každý región aj mesto má iné zvyky a existuje množstvo spôsobov zdobenia – od tradičného včelím voskom, vyškrabovaných či slamených vzorov, až po moderné samolepky alebo batiku. Dnes si už ale môžete krásne zdobené vajíčka aj kúpiť, a to v mnohých farebných variantoch aj vzoroch.

veľká noc a výzdoba

Ako tento rok prestrieť stôl pre šibačov?

Vytvorte si jednoduché veľkonočné prestieranie, napríklad zajačika zo servítky alebo utierky. Budete potrebovať servítku alebo utierku, povrázok alebo stužku a vajíčka. Servítku alebo utierku poskladáme na asi 2 cm široký pás, do ktorého vložíme vajíčko a nad ním ho zaviažeme. Na stôl môžeme ešte umiestniť farebného behúňa a vajíčka zavesiť na bahniatka alebo iné jarné kvety vo váze. Pohostenie môžeme návšteve servírovať na tanieri s veľkonočným motívom. Ak sa neviete veľkonočných dekorácií nabažiť, môžete ich poukladať vedľa do misky a vytvoriť si tak príjemný jarný aranžmán podľa svojich predstáv. Nezabudnite, príroda sa prebúdza, tak nech celý stôl hýri farbami!

veľká noc dekorácie

TS, Foto: KiK, ASKO-NÁBYTOK


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.