Prírodné prostriedky na krajšie a zdravé zuby

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Určite aj vy chcete mať krásne a zdravé zuby. Bez pravidelnej starostlivosti to však nepôjde. Nemyslíme teraz na umývanie zubov, to je samozrejmé, ale skôr na prírodné spôsoby, ktoré pomáhajú našim zubom zostať dlhšie zdravé, čisté a pevné.
Nemusíte však vždy siahať len po kupovaných produktoch, ktoré majú navyše rôzne nevhodné prídavné látky, občas dokonca škodlivé. Príroda nám ponúka množstvo šetrných spôsobom, ako sa čo najlepšie postarať o svoje zuby.

Základným prípravkom na čistenie zubov je jedlá sóda. Jemne stiera a veľmi účinne čistí priestory medzi zubami a ďasnami. Do nádoby s jedlou sódou ponoríme štetiny vlhkej zubnej kefky a čistíme obvyklým spôsobom.

Prírodným prípravkom na bielenie zubov sú sušené lístky šalvie. Môžeme ich používať samostatne alebo zmiešať s jedlou sódou.
A dobrým prípravkom na čistenie zubov sú aj usušené a na jemný prášok rozdrvené citrónové šupky, ale vhodná je len farebná a voňavá časť šupky.

Ponúkame aj ďalšie prírodné tipy na čistenie zubov.

 

Škoricová zubná pasta

Potrebujeme:
2 lyžičky jedlej sódy (hydrogénuhličitan sodný)
1 lyžička mletej škorice
2 lyžičky minerálnej vody

Všetky ingrediencie zmiešame tak, aby sme získali hmotu s hladkou konzistenciou. Používame ju rovnako ako akúkoľvek inú zubnú pastu, potom dôkladne vypláchneme ústa. Táto korenistá zubná pasta výrazne bieli zuby a dodáva svieži dych.
Jedlá sóda neutralizuje kyseliny zo zubného povlaku, čím predchádza zápalovým stavom ďasien. Ak je pasta príliš hustá, pridáme trochu vody.

škorica na krásne a zdravé zuby

Čaj na belšie zdravé zuby

Potrebujeme:
1 lyžička zeleného čaju
1 – 2 klinčeky
1 pohár vriacej vody

Čaj zalejeme vriacou vodou, pridáme klinčeky, prikryjem a necháme 15 minút lúhovať. Po vychladnutí vyplachujeme týmto roztokom ústa a zuby.

 

Extrakt proti paradentóze

Potrebujeme:
2 lyžice sušených listov šalvie
1 pohár vriacej vody

Šalviu zalejeme vriacou vodou, prikryjeme a necháme približne 15 minút lúhovať. Týmto odvarom si vyplachujeme ústnu dutinu jeden- až dvakrát denne.

prečo jesť ovsenné vločkyPrečítajte si aj
7 dôvodov, prečo jesť ovsenné vločky

Liečivý extrakt pri infekciách ústnej dutiny

Potrebujeme:
2 lyžice sušených rozdrvených koreňov nátržníka
1 lyžica sušených kvetov rumančeka
2 poháre vlažnej vody

Zmiešané bylinky zalejeme vlažnou vodou, prikryjeme, pomaly privedieme do varu a 15 minút varíme na miernom ohni. Po scedení odvar rozdelíme na 2 dávky. Vyplachujeme ním ústnu dutinu ráno a večer.
Každý deň musíme pripraviť čerstvý odvar.

 

Odvar proti zubnému kameňu

Potrebujeme:
1 lyžička sušených lístkov šalvie
1 pohár vriacej vody

Šalviu zalejeme vriacou vodou, prikryjeme a necháme približne 10 minút lúhovať. Scedeným ešte teplým odvarom denne vyplachujeme ústa minimálne 4 minúty. Túto kúru realizujeme týždeň. Efekty sú viditeľné už po niekoľkých dňoch.
Dobré výsledky pri predchádzaní zubného kazu a vzniku zubného kameňa má olej zo semien pupalky. Tvorbe kameňa a povlakov predchádza aj pravidelné pitie zeleného čaju.

Ak využívate radšej prírodné prostriedky ako tie z obchodu, odporúčame vám knihu Krása z prírody, v ktorej nájdete množstvo praktických tipov na starostlivosť o zdravie, vlasy, pokožku, nechty ap.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.