Zimné doplnky. Skrášlite svoj outfit drobnosťami

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V letných mesiacoch náš outfit vie pekne doladiť klobúk, šatka či slnečné okuliare. V chladnejšom období ich vystriedame za šály, čiapky a rukavice. A že sa dá s nimi dokonalo vyhrať!
Okrem praktickej stránky v podobe teplotnej ochrany, tvoria aj dekoračnú úlohu. Môžeme nimi rozbiť smutný, tmavý outfit alebo oddeliť oblečenie vo farbách, ktoré nám úplne nesvedčia. Zaujímavé zimné doplnky vedia upútať pozornosť a odlákať pohľady od partii, ktoré nás trochu trápia. Dôvodov na nosenie zimných doplnkov je teda viac než dosť.

 

Záleží na materiáli

Pri výbere doplnkov na zimu je ich materiál dôležitejší ako čokoľvek, čo máte na sebe. Prírodné materiály ako bavlna, hodváb a kašmír sú príjemné, hrejivé, dlhotrvácne, no aj drahšie ako umelé. Z umelých materiálov je lepšie voliť zmes materiálov. Ak je šál či čiapka mäkká, poddajná, mala by byť príjemnejšia ako tvrdý a nepoddajný materiál.

Šál, čiapku aj rukavice môžete ladiť k sebe a nosiť ich ako set alebo ich laďte ku kabelke, k šperkom či topánkam. S kombinovaním to však nepreháňajte, môže to vo výsledku pôsobiť kŕčovito a bez fantázie.
Skúste sa rovnako ako pri oblečení hrať s tónmi v tóne (napr. bledo hnedá a tmavo hnedá), s kontrastmi (napr. modrá a žltá) či spolu ladiacimi farbami (napr. kombinácia pastelových farieb).
Ak si netrúfate na výstrelky, práve doplnky tvoria dokonalý priestor, kde na malej ploche môžete popustiť uzdu. Napríklad leopardie rukavice v kombinácii s hnedým šálom a čiapkou nikomu nemôžu prekážať ?

zimné doplnky šál

 

Čo dokáže šál

Šál je z tejto trojice zimných doplnkov najviac variabilný. Ak je z tenkého materiálu, nemusíte si ho spolu s bundou vyzliecť, ale ponechajte ho ako súčasť outfitu. Jeho výhodou je tiež, že sa hodí k elegantným aj športovým outfitom. Ak chcete pôsobiť decentne a elegantne, zvoľte šál vo farbách vášho odevu.

Šál by nemal vyzerať upnuto a tesne, preto ho vždy nariaste. Nariasený šál pôsobí na postave harmonicky, čím opticky zužuje boky. Spôsob, akým ho uviažete, je len na vašej fantázii. Na internete nájdete nespočetné množstvo videí ako šál uviazať.
Tento rok je hitom rafinovane uviazaný uzol. Taktiež je veľmi trendy prehodený šál cez plecia, pričom jeho voľné konce zopnete opaskom na páse.

Šatky môžete aj vrstviť, napríklad ich spolu zmotať alebo spliesť. Čím väčší šál, tým menej riaste oblečenie pod ním. Taký, do ktorého sa viete aj celá zabaliť, najlepšie vyznie na obtiahnutom oblečení. Naopak úzke a tenké šály pokojne použite v oversize outfite.
Ako bolo už spomenuté, šál dokáže oživiť hocijaký nudný odev. Ak nemáte rady šperky, skúste namiesto nich na krk zavesiť šál či šatku.

Keďže šály nosíme v blízkosti tváre, ich farebnosť by mala korešpondovať s našim farebným typom. Naopak, ak máte radi farby, ktoré nie sú tie vaše, napríklad ste studený typ a nosíte bundu v horčicovej farbe, zvoľte šál v studených farbách. Ten pomôže oddeliť teplú farbu od tváre, ktorá by vás mohla robiť staršou, či unavenou.

rukavice

 

Ako na čiapky

Čiapky u žien nie sú úplne najobľúbenejším módnym  doplnkom, no v boji proti zime sú najúčinnejšie. Je dokázané, že najviac tepla uniká cez hlavu. Čiapku môžete nosiť rovnako ako šál k elegantným, ale aj športovým veciam. Inšpirujte sa celebritami. Tie vedia, ako účes pohodlne do čiapky nastajlovať. Perfektne vyzerajú vyžehlené vlasy alebo vlny. Ak radšej nosíte vlasy zopnuté, zvoľte bočný zapletaný cop.

Trendy sa v zimných doplnkoch veľmi nemenia. Čiapky už niekoľko rokov vedú pletené s veľkým huňatým brmbolcom. Z módy však nevyšli ani klasické obtiahnuté čiapky či baretky. Tento rok však vlny rozbúrila kožušina, ktorá sa vrátila do módy. Pravú kožušinu však vystriedala umelá, ktorá sa prepracovala aj na svetové módne móla. Pre tie odvážnejšie je tu šanca oprášiť kožušiny z babkinej skrine, pretože tam iste nejaké nájdete. Zakomponovanie do bežného odevu si však už vyžaduje dávku kreativity, no zaručene vám v kožušinách zima nebude.

Veľmi nevšedne pôsobia aj čiapky so šiltom, ktoré sú ideálne do elegantnejších outfitov. Nájdete ich v rôznych variáciách – huňaté, kárované či koženkové.
Milovníčky retra a vintage naopak ocenia nesmrteľnosť klobúkov a baretiek. Tieto z módy nevyjdú asi nikdy, no ich tepelná funkcia je mizivá. Sú skôr dekoračným doplnkom, ktorý však žene dodá šmrnc.

lyžiarske strediskáPrečítajte si tiež
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

 

Rukavice v boji proti zime

Kedysi boli rukavice najmä otázkou doplnku každej ženy vzhľadom na etiketu. Bolo totiž nevhodné ukazovať holé ruky. Dnes sa nosia výhradne ako ochrana pred zimou. Pri rukaviciach je otázka elegancie istá – iné ako kožené rukavice pôsobia ležérne. Koža tvorí dokonalú izolačnú funkciu a je to dlhodobo najpopulárnejší materiál pri tomto zimnom doplnku. Svoje elegantné zastúpenie majú aj v pánskom šatníku, keďže kožené rukavice sa najviac hodia k oblekom a pekným kabátom.

Na vianočné trhy si tak pokojne doprajte vlnené rukavice s pogumovanou vrstvou na palci, ukazováku a prostredníku. Takto upravené rukavice reagujú na dotykový display mobilu, čím robia náš život opäť o niečo jednoduchší ?

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew.

šále, šatky, rukavice a čiapky

 


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.