4 praktické dôvody pre vonkajšie žalúzie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hľadáte štýlové a zároveň praktické tienenie pre vašu  obývaciu izbu, kuchyňu alebo detskú?
Chcete niečo originálne a nie už otravnú sadu kvetinového štýlu v podobe záclon a závesov? 🙂
Máme pre vás tip – žalúzie. Počas niekoľkých posledných rokov si právom získavajú svoju popularitu a stali sa dôležitou súčasťou moderného interiéru, pričom dokážu ozdobiť a premeniť na nepoznanie aj exteriér.

Mnohí stále veria, že používanie žalúzií a roliet je prijateľné len pre kancelárske priestory a na výzdobu obydlia nie je nič lepšie ako záclony. Ako sa však už neraz ukázalo, žalúzie a rolety majú oproti bežným textilným závesom niekoľko výhod.
Na rozdiel od záclon, žalúzie súčasne prenášajú svetlo a vzduch a zároveň dokonale chránia pred svetlom a zvedavými očami. Sú pri používaní veľmi pohodlné, ľahko sa inštalujú na všetky druhy okien a nezaberajú príliš veľa miesta. Nehovoriac o ich ľahkej údržbe.

Na jednej strane majú čisto praktickú funkciu, ktorá chráni miestnosť pred priamym slnečným svetlom. Na druhej strane ide o estetický skvost. Vytvorte si preto spolu s nimi vo svojom interiéri niečo podobné aj vy a uvidíte, že to bude fungovať.

V rodinnom dome, na chalupe alebo prekrásnej drevostavbe. Možností ich využitia je naozaj niekoľko a spolu s nami sa na tie najdôležitejšie môžete pozrieť.

 

1.Dokonalá intenzita osvetlenia

Použitie vonkajších žalúzií je dnešnej dobe veľkým trendom. Slúžia ako výborný ochranný prvok proti slnečnému žiareniu. Dajú sa inštalovať na fasáde vášho domu pomocou špeciálnej konštrukcie, ktorá je pevná a poradí si  s akýmkoľvek počasím. Ich najdôležitejšou výhodou ale je, že vďaka hladkému sklonu a dômyselnému naklápaniu lamiel si môžete pohodlne nastaviť intenzitu potrebného osvetlenia interiéru.

žalúzie

 

2.Maximálna ochrana súkromia

Okrem svojej hlavnej funkcie, vám vonkajšie žalúzie poslúžia v interiéri aj na vytvorenie potrebného súkromia. Ich spracovanie je na takej vysokej úrovni, že sa k vám spolu s nepríjemnými  slnečnými lúčmi nedostane ani jeden zvedavý pohľad susedov.

 

3.Účinná izolácia

Ako si poradiť s ochranou súkromia pomocou žalúzií sme si už povedali. Zabudli sme ale na špecifické izolačné vlastnosti vonkajších žalúzií. Nepustia k vám hluk z ulice a naopak, ani vaše súkromné rozhovory s partnerom alebo ostatnými členmi rodiny nebudú mať nechcených poslucháčov.
Dokonale uchránia váš domov aj pred teplotnými zmenami, ktoré vonku v poslednej dobe pomerne často vládnu. Môže za to dokonalá schopnosť systému a konštrukcie žalúzií okno izolovať, uzavrieť a ochrániť pred vysokým mrazom alebo teplom. Takže opäť ďalšie a skvelé využitie, pre ktoré by ste si ich mali a mohli zaobstarať.

Viac tipov zo sekcie BÝVANIE.oblečenie obchod

 

4.Architektonický prvok

Aby toho nebolo málo, za dokonalými funkciami sa skrýva aj originálny dizajn. Sú vhodné pre široké použitie nielen v kancelárskych priestoroch, ale aj v rodinných domoch a vytvárajú tak na stavbe moderný architektonický prvok. Váš domov získa vďaka nim ten najvyšší komfort a špecifický dizajnový rys, s ktorým bude tienenie interiéru naozaj príjemné a pohodlné. Stačí sa len presvedčiť.

— PR článok —
Foto: Shutterstock


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.