4 nepravdivé mýty o nebankových pôžičkách

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niekto nemá problém dohodnúť si nebankovú pôžičku osobne či online, iný sa jej vyhýba. Okolo nebankových pôžičiek totiž koluje celý rad mýtov, ktoré napríklad tvrdia, že sú nevýhodné alebo že ich získa každý. Zistite, ako sa veci majú.

1. mýtus: nebankové pôžičky sú drahé a nevýhodné

Je pravda, že pôžičku obvykle o niečo preplatíte. Predsa len ide o službu, ktorú nemôžu inštitúcie poskytovať zadarmo. Existujú ale akčné ponuky, kedy môžete napríklad krátkodobý úver alebo tovar na splátky získať bez preplatenia.
Ani pôžičky, ktoré preplatíte, však nemusia byť nevýhodné. Je ale dôležité porovnávať ponuky a vybrať si tú, ktorá pre vás bude najvýhodnejšia.

2. mýtus: nebankovú pôžičku získa každý

Medzi najčastejšie mýty patrí ten, ktorý tvrdí, že nebankovú pôžičku získa každý. Viete ale, že ani toto tvrdenie nie je pravdivé? Podľa zákona o spotrebiteľskom úvere musia aj nebankové spoločnosti preverovať bonitu žiadateľa.
Pokiaľ by nebankový poskytovateľ úveru zistil, že by ste sa kvôli splácaniu mohli dostať do problémov, pôžičku vám neposkytne. Ak si poskytovateľ dostatočne nepreverí, či ste schopní svoje záväzky splniť a vy sa kvôli splácaniu dostanete do problémov, máte povinnosť splatiť iba istinu. Bonita sa preveruje aj v prípade, že si pôžičku vybavíte online. Solídneho nebankového poskytovateľa spoznáte podľa licencie udelenej NBS.

bezplatný účet pre senioraPrečítajte si tiež
Ako vybaviť naozaj bezplatný účet pre seniora?

3. mýtus: vybavenie nebankovej pôžičky je zložité

Poskytovatelia nebankových úverov často ku klientom pristupujú flexibilnejšie ako banky. Pôžičku môžete vybaviť osobne v pobočke, ale bez problémov si ju vybavíte aj online alebo prostredníctvo telefónu z pohodlia svojho domova. Pôžička online nezaberie viac ako 15 minút. Stačí si len zvoliť výšku úveru a splátok, ktoré budete mesačne hradiť, a vyplniť požadované osobné údaje.

4. mýtus: pripísanie peňazí na účet trvá dlho

Medzi žiadateľmi o úver koluje mýtus, že na peniaze od nebankového poskytovateľa čakáte dlho. Ani toto nie je pravda. Lehota pripísania peňazí závisí od banky, v ktorej máte vedený bežný účet. Peniaze môžete mať aj do niekoľkých minút. Peniaze dostanete najneskôr v nasledujúci pracovný deň po dni, kedy bol zadaný platobný príkaz.

TS, foto: shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.