Týchto päť faktov hovorí v prospech leasingu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uvažujete nad kúpou nového či ojazdeného automobilu? Ak nemáte dostatok finančných prostriedkov na jednorázovú kúpu, určite zvažujete úver na auto či voľbu leasingu. Viete, čo ale získate leasingom a možno ste o tom ani nevedeli?

Takmer každá domácnosť vlastní aspoň jedno vozidlo, no čoraz častejšie sa stáva, že je potrebné zaobstarať si aj druhé. Financií je to však naraz veľa, a tak sa zamýšľate nad inými možnosťami financovania. Poďme sa preto pozrieť, čo si predstaviť pod leasingom a aké sú jeho výhody oproti bežnému úveru z banky či priamej kúpe vozidla.

 

jedno euro1. Nemusíte dlhé obdobie šetriť

Dlhoročné šetrenie úspor v tomto prípade nie je nutné. Vozidlo na leasing si vybavíte aj bez toho, aby ste disponovali celým finančným obnosom. Dané auto môžete pritom používať a splácate ho postupne.

 

jedno euro2. Pre mnohých prijateľnejšie

Skúšali ste požiadať o úver na auto v banke, no žiadosť vám zamietli? Pre mnohých je úver aj naďalej neprístupný a oveľa vhodnejším variantom je leasing, ktorý je čoraz dostupnejší pre väčšiu skupinu súkromných aj podnikateľských osôb.

 

jedno euro3. Kratšia doba vybavenia

Proces od podania žiadosti po finálne schválenie je oveľa kratší v porovnaní so žiadosťou v banke či nebankovej inštitúcii. Navyše sa leasingová spoločnosť postará o všetko za vás, vy si akurát vyberiete predmet leasingu, predložíte potrebné doklady a dokumenty a podpíšete predmetnú zmluvu.

 

jedno euro4. Fixná forma splácania

Vaše auto na splátky splácate v pevnej a vopred dohodnutej sume. Táto splátka sa nemení, nech je vývoj na aktuálnom trhu akýkoľvek.

10 zručností úspešných podnikateľovPrečítajte si tiež
10 najdôležitejších zručností úspešných podnikateľov.

 

jedno euro5. Operatívny leasing nie je len pre firmy

Už dlho neplatí, že finančný leasing je vhodný len pre súkromné osoby a ten operatívny výlučne zase len pre firmy. Ak chcete mať auto len prenajaté a na konci doby sa nechcete stať majiteľom vozidla, pričom zháňate takú formu splácania, ktorá predstavuje aj jeho pravidelné servisovanie, určite by ste mali začať uvažovať o operatívnom leasingu.

Nech už premýšľate nad akoukoľvek formou financovania vozidla, je dobré prejsť si výhody aj nevýhody všetkých možností a oboznámiť sa aj s tým, čo s jednotlivým typom získate a čím sa líši od inej ponuky. Nezabúdajte tak na porovnanie ponúk a zvoľte si takú, ktorá bude vyhovovať vašim preferenciám a kritériám.

— PR článok —
Foto: Nestor Rizhniak / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.