5 možností, ako vylepšiť dom a neminúť pritom majland

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Väčšina z nás sa chce doma cítiť čo najpríjemnejšie. Ceny materiálov však rastú a zohnať kvalitného remeselníka je tiež náročné. Niektoré opravy však môžete spraviť svojpomocne aj vy sami. Nemusí vás to stáť ani veľa peňazí. Inšpirujte sa našimi radami, ako vylepšiť dom a vybudujte si vysnívané bývanie.

 

ikona domPremaľujte kuchynské dvierka

Na to, aby ste mali novú kuchyňu, nepotrebujete ju celú vymeniť. Stačí, ak doprajete skrinkám nový náter. Môžete tiež vymeniť rúčky za niečo viac moderné či nadčasové.

Všetko záleží na vašom vkuse. Jednoduché kovové rúčky budú vyzerať skvele s akoukoľvek farbou skriniek. Pre modernejší vzhľad kuchyne, vymeňte tlmiče v skrinkách za samozatváracie. S novým náterom, rúčkami a tlmičmi bude pôsobiť ako nová.

 

ikona domPristavte terasu

Ak túžite zväčšiť svoj obytný priestor, no nechcete zbytočne stavať steny, vyriešte to terasou. Stačí, ak postavíte jednoduchú drevenú konštrukciu, využite terasové dosky a hneď máte ďalšie príjemné miesto na oddych.

Stavebné povolenie by ste k tejto stavbe nemali potrebovať. No odporúčame vám sa radšej informovať na príslušnom úrade. Všetko totiž závisí od veľkosti i spôsobe stavby. Priestor môžete vylepšiť kvetinami či svetielkami, ktoré dodajú miestu útulnú atmosféru.

Ak už terasu máte, doprajte jej nový náter. Dosky, ktoré sú poškodené, vymeňte. Vďaka tomu bude vyzerať opäť ako nová. Môžete ju vylepšiť vlastnoručne vyrobeným paletovým nábytkom.

5 možností, ako vylepšiť dom a neminúť pritom majland

 

ikona domVytvorte si okrasnú záhradu

Aj vonkajší priestor dopĺňa celkový obraz o vašom dome. Vybudujte ju na mieste, kde bude viditeľná, nech si jej krásu môžete naplno užívať. Rastliny do nej vyberajte podľa toho, na akú svetovú stranu ju umiestnite. Využite tiež rastliny, ktoré kvitnú v rôznych ročných obdobiach. Vďaka tomu v nej bude v každom období niečo, čo bude pritiahne vašu pozornosť.

 

ikona domVymaľujte interiér

Obyčajná a jednoduchá vec, akou je vymaľovanie stien môžete oživiť váš domov. Farby vyberajte skôr podľa nadčasovosti než aktuálnych trendov. Vyhnete sa tak častejšiemu premaľovávaniu. Vhodné sú neutrálne tóny či biela. Myslite na to, že tmavšie a sýtejšie farby nie sú vhodné do menších izieb, pretože ich opticky spravia ešte menšími.

Ak chcete vymaľovať izbu moderne, využite napríklad geometrické tvary. Snažte sa nimi zvýrazniť obrazy či zrkadlá. Výhodou takéhoto maľovanie je, že môžete využiť výraznejšie farby, s ktorými by ste inak celú izbu nevymaľovali.

inteligentná domácnosťPrečítajte si tiež
Inteligentná domácnosť vám spríjemní bývanie a ušetrí peniaze.

 

ikona domVybudujte úložný priestor

Nemusíte míňať veľa peňazí za vstavané skrinky a priestory. Stačí vám len vaša šikovnosť a pár dosiek. Tie najskôr natrite farbou, ktorá sa hodí do vášho interiéru, spojte ich a založte na stenu.

Takéto skrinky sa hodia buď do vstupnej chodby, alebo napríklad do spálne. Využiť ich môžete aj ako knižnicu. Veci, pre ktoré ste nemali miesto tak môžete využiť ako dekoráciu vášho interiéru.

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.