Aj malé veci pomôžu k veľkým, príkladom sú aj batérie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ešte stále sa stretávame s tvrdeniami, že načo riešiť malé veci či drobnosti, keď celok nimi aj tak nezmeníme. Omyl! Ak každý z nás začne u seba, potom sa nejaký výsledok skôr či neskôr určite dostaví. Platí to aj pri snahe chrániť a zveľaďovať životné prostredie. Stačí začať napríklad pri tom, nakoľko je každý z nás energeticky úsporný. Ak vidíme priestor na zlepšenie, poďme smelo do toho.

 

Úspora pri batériách

O energetickej úspornosti hovoríme napríklad v súvislosti s tužkovými batériami, ktoré dennodenne v našich životoch používame. Niekedy si ich ani neuvedomujeme, no rýchlo zistíme, aké sú dôležité, ak nám napríklad ´odíde´ diaľkové ovládanie na televízore. Neverili by ste, ale aj v tomto prípade máte na výber.
Môžete si vybrať modernejšie nabíjateľné batérie, ktoré sa na rozdiel od tých klasických jednorazových dajú používať neustále nanovo tým, že sa dobíjajú. Sú prínosom pre životné prostredie a v dlhodobom horizonte aj pre vašu peňaženku.

ako správne nabíjať batériePrečítajte si tiež
17 užitočných tipov, ako správne nabíjať batérie do mobilu.

 

Prečo sú nabíjateľné batérie dobré riešenie?

Vďaka nabíjateľným batériám zmenšujete množstvo svojho odpadu, ktorý sa inak generuje pri jednorazových batériách. Ako sme vyššie spomenuli, je to malá vec, no ak sa takto rozhodne ďalšie množstvo ľudí, zrazu sa môže znížiť množstvo takéhoto odpadu. A to už stojí za zamyslenie. Taktiež je tu finančná stránka veci. Zvlášť ak používate batérie naozaj intenzívne a často, povedzme vo svojej firme, môže byť táto cesta v dlhodobom horizonte úspornejšia a výhodnejšia. Na nabíjateľných batériách teda na konci ešte oproti klasike aj môžete ušetriť.

 

Myslite rozumne

Prichádzame do obdobia, v ktorom budeme zrejme čoraz viac prehodnocovať, či budeme mať neustále pustenú televíziu aj v pozadí, alebo sa energeticky trochu uskromníme. Je len na vás ako sa s tým vyrovnáte. Nabíjateľné batérie sú dobrým riešením, no netreba zatracovať ani klasiku. Také tužkové batérie Duracell predstavujú spoľahlivú a overenú voľbu, a taktiež patria vo svojej triede medzi lídrov čo sa týka životnosti.

— PR článok —
Foto: Yellow Cat / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.