7 slávnych kníh na poštových známkach

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Možno ste aj vy v detstve zbierali známky. Keď sme boli my tínedžeri, alebo ešte skôr, fičali malé zberateľské albumy, do ktorých sme s takmer posvätnou úctou vkladali nové známky: vymieňali sme si ich v škole, na neoficiálnych stretnutiach filatelistov, alebo sme si ich posielali s podobne „postihnutými“ zo zahraničia.

Čaru filatelie podľahli mnohí a nás teší, že tvorcovia poštových známok dali priestor aj obľúbeným knihám.  Svetovej klasike, slávnym dielam nemenej slávnych spisovateľov.

Vybrali sme pre vás našich 7 najobľúbenejších knižných motívov na poštových známkach. Budeme radi, ak do komentov napíšete, ktorú knihu by ste chceli mať na známke vy. Ktorý príbeh je váš obľúbený a skvele by vyzeral na poštovej známke, ktorá môže obletieť celý svet?

7 slávnych kníh na poštových známkach

Harry Potter a riaditeľ čarodejníckej školy v Rockforte Dumbledore
V roku 1997 Harry Potter prvýkrát uzrel svetlo nášho muklovského sveta. Najskôr ako kniha, ktorá mala šesť pokračovaní, postupne jeho dobrodružstvá ožili na filmovom plátne a dodnes uchvacuje milióny detí aj dospelých po celom svete.

Harry Potter a Dumbledore

 

Kniha džunglí od Rudyarda Kiplinga
Krásny dobrodružný príbeh Maugliho – chlapca, ktorý vyrastie medzi zvieratami v divokej džungli, splynie s ňou a stane sa jej súčasťou.

Rudyard Kipling Kniha džunglí

 

Narnia
Kroniky Narnie si získali srdcia miliónov čitateľov v celom „našom“ svete. V našom preto, lebo Narnia je iným, ďalším svetom, ktorý sa podarilo objaviť deťom. Je svetom plným čarodejníkov, víl a škriatkov, hovoriacich zvierat, dobra a zla, ale predovšetkým je svetom tisícov napínavých a dobrodružných príbehov…

Narnia

 

Oliver Twist od Charlesa Dickensa
„Ešte si prosím, pane,“ táto prosba hladnej deväťročnej siroty Olivera Twista je prvým krokom na jeho strastiplnej ceste. Tmavými a nebezpečnými ulicami viktoriánskeho Londýna vstupuje Oliver do sveta takých chudobných ľudí, že sú ochotní zo zúfalstva podstúpiť akékoľvek riziko a nepoznajú zľutovanie.

Oliver Twist Charles Dickens

 

Traja mušketieri francúzskeho spisovateľa Alexandra Dumasa
Mušketieri Athos, Porthos, Aramis a mladý Gaskonec d’Artagnan, ktorý prichádza do Paríža a vďaka trojitému súboju sa stáva ich neodlúčiteľným spojencom, sa stali symbolom priateľstva, odhodlanosti a obetavosti, ale aj dobrodružného života.

Traja mušketieri

 

Román 1984 od Georga Orwella
Jedno z najznámejších diel svetovej literatúry. George Orwell touto knihou už roku 1948 ponúkol víziu, ktorá sa neskôr stala realitou. Spája v sebe prvky spoločensko-politického a vedecko-fantastického románu. Je obžalobou komunistickej diktatúry, ktorá roku 1984 ovládla všetko, vrátane ľudského myslenia.

George Orwell 1984

 

Škaredé káčatko
Kto by nepoznal rozprávku o škaredom kačiatku, z ktorého sa nakoniec vykľula krásna labuť. Nádherný príbeh, na ktorom sme vyrastali mnohí:-)

Škaredé káčatko

Ktorú knihu by ste chceli mať na známke vy?
Napíšte ho do komentárov, sme zvedaví:-)

LD FB


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.