Opustená chata, tma a snehová kalamita.

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Čierny ľad

Romantický dobrodružný triler.

Sami, opustení niekde v lese, či na samote a k tomu únoscovia.
Téma veľmi obľúbená nielen u filmárov, ale aj spisovateľov. Niektorí ju dokážu spracovať bravúrne, iní skôr tuctovo, bez atmosféry.
Treba uznať, že Becca Fitzpatricková patrí do prvej kategórie. A s čitateľmi to vie. V úvode knihy vás učičíka, pohodička, pokojne si čítate a potom BUM. Niečo vás zaskočí, nejaká scéna vystraší a vy čoraz častejšie zdvíhate obočie – to fakt? preboha, čo bude ďalej?!
K mrazivosti prispieva nielen prostredie, ale aj ohraničený počet postáv – Britt s kamoškou Korbie, na druhej strane Mason, Shaun a Calvin. Prepracované charaktery, ich pozadie a tajomstvá, ktoré skrývajú.

Čierny ľad je skvelý triler nabitý akčnými scénami, napätie sa dá miestami krájať, príbehu nechýba romantika, láska a dokonca ani humor. Výborná oddychovka, ktorú Becca šikovne namiešala.

Keď sa Britt spolu s kamarátkou chystala na výlet do Tetonských hôr, tešila sa na úžasné chvíle v objatí Tetonských hôr čarovného Wyomingu. Nečakala však, že sa k nim bude chcieť pridať jej bývalý priateľ Calvin, na ktorého nedokáže zabudnúť. Lenže než stačí Britt spracovať svoje city ku Calvinovi, búrka im skomplikuje výlet a prinúti dievčatá požiadať o prístrešie dvoch pekných mladíkov v osamelej chate. Títo muži však utekajú pred zákonom a nečakané návštevníčky uväznia ako svoje rukojemníčky.

Britt výmenou za svoj život súhlasí, že mužov prevedie cez hory. Vie, že musí zostať nažive dosť dlho na to, aby ju Calvin našiel. Všetko sa ešte zhorší, keď Britt objaví mrazivé dôkazy o vraždách, ku ktorým v horách došlo. To z nej môže urobiť ďalšiu obeť. A každé nesprávne rozhodnutie môže mať nepríjemné následky…

Niekedy je nebezpečenstvo sotva zreteľné – až pokým nie je neskoro.

V horách nič nie je také, ako sa zdá, a všetci majú nejaké tajomstvá. Náklonnosť jedného z únoscov  k Britt ju mätie a zároveň straší. Je ten chlapík nepriateľ alebo spojenec?
A podarí sa im všetkým prekonať všetky prekážky?

„Napínavé a zaujímavé čítanie so silnou hrdinkou.“
USA Today

Čierny ľad je romantický dobrodružný triler od Beccy Fitzpatrickovej, ktorú poznáme ako autorku anjelskej série Zavrhnutý. Možno sa vám bude zdať, že sa Čierny ľad rozbieha pomalšie, nie drsne a akčne, ako by niekto čakal. Postupne si vás však podmaní a napokon si poviete – naozaj vydarený triler so skvelou atmosférou a netradičnou zápletkou.

Nepotrebovala som sa dozvedieť žiadne ďalšie tajomstvo.
Môj život aj tak visel na vlásku.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.