Aké vybavenie nesmie chýbať v autoservise?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj „obyčajná“ návšteva autoservisu môže človeku urobiť lepší a krajší deň. Stačia aj maličkosti – prístup zamestnancov autoservisu, pohodlie počas čakania na vybavenie auta, prípadne kratšie trvanie celej servisnej prehliadky, resp. výmeny pneumatík. Do doby trvania servisných úkonov výrazne vstupuje aj technika, ktorú má autoservis k dispozícii. Či už patríte k nadšencom motorizmu, alebo sami máte či plánujete mať vlastný autoservis, zbystrite pozornosť.

 

Základné vybavenie autoservisu

Nie je to žiadna atómová veda a aj keď ste tie veci možno doteraz nepoznali po mene, určite ste si ich už všimli. Medzi základné vybavenie autoservisu zaraďujeme napríklad vyzúvačky, resp. prezúvačky pneumatík. Ďalej sú tam vyvažovačky kolies, sety na výmenu pneumatík, zariadenia na geometriu kolies, umývačky kolies či závažia.

Ak niekedy pozeráte preteky Formuly 1, vidíte, že mechanici sú schopní vymeniť pneumatiky za dve-tri sekundy. To sú však extrémne podmienky. V bežnom autoservise to logicky trvá dlhšie, navyše sa pridávajú dodatočné úkony ako geometria kolies a podobne. Kvalita a rozsah techniky však vplývajú na to, koľko trvá servisná procedúra, čo šetrí čas autoservisu i zákazníkom.

 

Pri zdvihákoch pozor na nosnosť

Ďalším nevyhnutným vybavením autoservisu sú zdviháky. Pri zdvihákoch si treba všímať nosnosť. Ak sa autoservis špecializuje aj na dodávky či nákladné autá, budú dvojstĺpové zdviháky jasnou voľbou. Poskytujú totiž vyššiu nosnosť aj nad štyri tony, vďaka čomu bez problémov zvládnu napríklad aj výmenu pneumatík na ťažších dodávkach.

myslite na auto...a na puklicePrečítajte si tiež
Vychytávky na auto pre lepší deň.

 

Čo najlepší komfort

Špičkové servisy sú špičkou preto, že ponúkajú precíznu prácu a taktiež určitý komfort pre zákazníka. Správna a vhodná technika je neoddeliteľným kúskom tejto skladačky. Ako zákazníci si preto techniku všímajte, ako majitelia autoservisov zase do nej investujte. Raz sa vám to môže v dobrom vrátiť.

— PR článok —
Foto: VGstockstudio / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.