Ako cestovať so šperkmi? Máme pár tipov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Či už vyrážate na dovolenku k moru, alebo sa chystáte vychodiť topánky na horách, ak ste milovníčka šperkov, asi si budete chcieť vziať niektoré svoje obľúbené so sebou. Aké šperky si zabaliť na výlet či dovolenku? Aké nechať radšej doma? Ako sa o ne postarať počas cesty, aby všetko prežili bez poškodenia? Jednoducho – ako cestovať so šperkmi? Ponúkame niekoľko tipov.

 

Ktoré šperky si zabaliť na dovolenku?

Možno idete na cestu okolo sveta a možno si chcete užiť len krátky romantický víkend a vypadnúť z každodennej rutiny. Tak, či onak, dobre si rozmyslite, ktoré šperky sú vám natoľko drahé, že ich radšej necháte doma. Nechcete predsa riskovať ich poškodenie alebo stratu.

Budú to šperky vyššej hodnoty a tiež také, ku ktorým máte veľmi silný citový vzťah. Ich strata by vám pokazila nielen výlet, ale aj niekoľko ďalších týždňov. Ak ich necháte doma v šperkovnici, možno prídete o pár doplnkov ku svojim najobľúbenejším outfitom, ale nebudete sa musieť po celý čas obávať ich straty. A budete oveľa pokojnejšia 🙂
Bez zlatých náušníc po babičke sa iste pár dní zaobídete. Zvoľte skôr lacnejšie trendy šperky a bižutériu, ktorú môžete konečne poriadne „prevetrať“.

cestovanie so šperkmi

Cestovanie so šperkmi môže byť bez problémov, ak sa dobre pripravíte.

Čo so svadobnou obrúčkou alebo zásnubným prsteňom?

Strata každého šperku zamrzí. Ale svadobné a zásnubné prstene sú šperky len ťažko nahraditeľné. Sú to symboly vašej lásky, ktoré vás sprevádzali počas zásnub a manželského sľubu.
Pokiaľ vám svadobná obrúčka drží na ruke skutočne pevne a neplánujete počas dovolenky lámať skaly, určite si ju môžete nechať.
Iné je to pri zásnubnom prsteni, ktorý býva väčšinou osadený diamantom alebo drahokamom, nie je taký kompaktný ako snubný prsteň a možno je teda dobré zvážiť, či by nebolo lepšie nechať ho doma.

Pokiaľ na dovolenku letíte, vložte si šperky do príručnej batožiny, ktorú si beriete do lietadla. Šperky si v každom prípade môžete nechať poistiť. Ak už ste ubytovaný v hotely, nenechávajte svoje šperky len tak bez dozoru. Radšej si ich vložte do hotelového trezoru.

 

Ako cestovať so šperkmi – príprava

Ak cestujete často, zvážte kúpu špeciálnej cestovnej šperkovnice. Je to roztomilý kufrík, do ktorého si vložíte všetky svoje poklady.
Dobrým spôsobom, ako previezť šperky, sú malé plastové vrecúška (takzvané zip vrecká). Každý šperk vložte jednotlivo do vrecúška a uzavrite.
Máte doma nepoužívané vernostné kartičky? Urobte do nich dierky a do tých zapnite náušnice.

Potom už stačí všetko zabaliť do jemnej handričky a vložiť do batožiny. Zlatý prívesok s retiazkou si môžete pretiahnuť cez slamku na pitie a zapnúť, tak sa vám určite nezamotá.
Slamku môžete skrátiť podľa potrebnej dĺžky retiazky.

Väčšie gombíky môžu poslúžiť ku spárovaniu náušníc. Náušnice prestrčíte dierkou a zapnete, tak sa vám nikdy nestane, že budete musieť hľadať druhú náušnicu do páru.

Cestovanie by sme si mali predovšetkým užiť. Nenechajte si znepríjemniť chvíle voľna tým, že sa budete o svoje klenoty báť. Vždy je lepšie vziať si menej šperkov a o to viac si užívať nekonečnú pohodu a bezstarostnosť.
Veď kvôli tomu predsa tak radi cestujeme.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.