Ako otvoriť zaváraninovú fľašu? Tu je 6 jednoduchých a účinných trikov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vám sa už možno stalo, že ste chceli otvoriť k obedu zaváraninu a viečko akoby bolo k poháru prilepené. Dáte do toho silu a nie a nie povoliť. Kompót, džem, uhorky…proste nejde to. Nemáte po ruke silného chlapa? Alebo máte vlhké, či zamastené ruky? Nič to – máme pre vás 6 jednoduchých trikov, ako otvoriť zaváraninovú fľašu.

6 trikov, ako otvoriť zaváraninovú fľašu

Ak sa chystáte zavárať, môžete sa inšpirovať aj našimi 7 receptami:  s hroznom, tekvicou, melónom, cuketou, či karfiolom.  Vyskúšajte niekoľko jednoduchých babských rád – od horúcej vody až po lepiacu pásku. Niekedy netreba ani extrémnu silu. Nižšie si môžete pozrieť aj video Kutila Adama, ako to riešil on.

1. Horúca voda

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako uvoľniť viečko je použitie tepla. Ponorte uzáver fľaše na niekoľko minút do horúcej vody. Viečko sa roztiahne a uvoľní.
Prípadne môžete použiť fén a ohriať viečko priamo na pohári. Nezabudnite sa však chrániť rukavicami, aby ste si horúcim pohárom nespôsobili popáleniny.

2. Búchanie o stôl

Niektorí robia to, čo už naše babičky – skúste zľahka a s citom poklepať viečkom o okraj stola. Táto metóda využíva vibrácie na uvoľnenie viečka bez rizika poškodenia nádoby.

3. Keď sa šmýkajú ruky

Keď varíte v kuchyni, máte často vlhké alebo mierne mastné ruky, potom ide otváranie ešte ťažšie. Na zlepšenie úchopu môžete veko obaliť uterákom alebo si nasadiť gumené rukavice.

ako-otvorit-zavaraninivu-flasu

4. Podobratie špičkou noža

Toto je náš najobľúbenejší a najčastejší spôsob – na jemné uvoľnenie viečka použite špičku noža alebo čajovej lyžičky. Vložte ju pod okraj viečka v časti, kde je viac priestoru a jemne nadvihnite. Začujete charakteristické cvaknutie. Potom pôjde pohár ľahúčko otvoriť.

5. Otvárač na konzervy

Niektoré otvárače na konzervy majú aj funkciu na otváranie zaváraninových fliaš. Podľa návodu na otvárači ho umiestnite na okraj vrchnáčika fľaše a otočte ním, kým sa neuvoľní.

6. Lepiaca páska

Účinná je aj silná lepiaca páska. Omotajte ju okolo veka a nechajte prebytočnú časť visieť, potom ju potiahnite a uvoľnite.

 Foto: Freepik.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.