Ako sa oblečením nepripraviť o vhodnú príležitosť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ste človek hľadajúci prácu? Skúsený, vzdelaný, s dobrou povesťou – jedným slovom profesionál. Zapáčil sa niekomu váš životopis a zavolali vás na pohovor? Skvelá správa.
Výhra ale nie je istá, pretože na každé jedno pracovné miesto sa hlási aj množstvo ďalších kandidátov, medzi ktorými musíte uspieť práve vy. A verte tomu, že aj oblečenie vám v tejto snahe môže pomôcť využiť vhodnú príležitosť. 

Aj váš image môže rozhodnutie personalistov a vedenia do značnej miery ovplyvniť. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť na to, ako sa obliecť, aby to bolo všetko správne.

 

Rozhodujúce slovo má kultúra spoločnosti

Ak chcete dokázať, že ste pre konkrétneho zamestnávateľa ten najvhodnejší kandidát a zapadáte do tímu, zistite si viac o tom, ako vyzerajú zamestnanci spoločnosti. Existuje v nej nejaký korporátny štýl alebo dress code? Ako sa obliekajú vodcovia?
Prezrite si fotografie z rôznych firemných udalostí. Váš obraz by mal byť v duchu blízky už vo firme pracujúcim zamestnancom.

 

Byť pripravený získať vysnívanú prácu znamená vytvárať správny dojem

Vopred si preto určte, čo by to malo byť.
Potrebujete vo svojej profesii racionalitu, vyrovnanosť, logiku myslenia, schopnosť plánovať a uprednostňovať? Vyberte si lakonické siluety, minimalizmus v doplnkoch, kvalitné a funkčné oblečenie a obuv. Nezabudnite pritom na presné vreckové hodinky. Tento tip je vhodný aj pre finančníkov, právnikov a analytikov.

Ak je vaše budúce povolanie spojené viac s kreativitou, mal by váš outfit niesť niečo originálne. Môže to byť asymetria v strihu, neobvyklé obojky a neočakávané použitie príslušenstva. Pohodlné tričko s potlačou dá jasne najavo, že ste kreatívny človek, pripravený na experimenty. Takéto drobnosti pomôžu zamestnávateľovi si vás lepšie zapamätať a odlíšiť vás od ostatných kandidátov.

ako uspieť na pracovnom pohovorePrečítajte si tiež
Užitočné tipy ako uspieť na pohovore.

 

Pozor na správnu veľkosť

Je dobré, ak vám oblečenie aj sedí. Akákoľvek nezrovnalosť vo veľkosti môže charakterizovať vašu nie najlepšiu stránku. Aby ste sa preto uistili, že váš zamestnávateľ nebude odradený vašim vzhľadom, stojí za to venovať trochu viac času hľadaniu alebo šitiu vhodných odevov, ktoré nakoniec určite využijete aj v bežnom živote.
Veľmi dôležité sú samozrejme aj vaše vedomosti, prax a skúsenosti. V každom prípade, vhodne zvolené oblečenie zaujme druhú stranu a posilní vaše sebavedomie. Tak na to nezabúdajte.

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.