Ako spoznať kvalitnú zrnkovú kávu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dnes, sa môžete v kaviarňach a celkovo na trhu stretnúť s veľkým množstvom rôznych druhov kávy od mletej, cez instantnú až po zrnkovú kávu. Nie každá káva, ktorú si kúpite je však aj kvalitná. Ako spoznať kvalitnú zrnkovú kávu?
Už na úvod si treba ujasniť, že ak chcete začať piť skutočne kvalitnú kávu, mali by ste sa oblúkom vyhnúť rýchlej instantnej káve. Skutočne lahodnú chuť totiž získate len zo zrnkovej kávy. Tu však prichádza problém v tom, ako spoznať, ktorá je kvalitná.

 

Dôraz na čerstvosť a históriu značky

Pri kúpe zrnkovej kávy do vášho kávovaru zohráva veľkú rolu práve jej čerstvosť. Ideálnym riešením by bola pre vás pražiareň kávy vo vašom okolí, kde si môžete čerstvú kávu kúpiť.
Takúto možnosť však nemá každý, a preto vám odporúčame investovať len do kvalitných kávových značiek, akou je napríklad káva Kimbo.
História tejto značky sa píše od roku 1963 a v súčasnosti ide o druhého najväčšieho producenta zrnkovej kávy v Taliansku. Už z tohto môžete usúdiť, že ide o kávu, praženú z tých najlepších zŕn.

 

Znaky, ako spoznať kvalitnú kávu

Ak sa však chcete skutočne presvedčiť, že vaša zrnková káva, ktorú ste si zakúpili je kvalitná, môžete to odpozorovať na základe týchto znakov.

Kvalitná káva má:

  • pražené zrná správnej farby – ani nie svetlé, ani príliš tmavé
  • má nádhernú vôňu
  • zrná v jednotnej forme a nie deformované
  • v balení medzi zrnami nenájdete žiadne úlomky či nečistoty

zelená kávaPrečítajte si tiež
Zelená káva. Aké sú jej účinky a ako si ju pripravíte?

 

Kupujte si menšie balenia

Posledným odporúčaním, vďaka ktorému si budete môcť vychutnať tú najlepšiu zrnkovú kávu, je kupovať si kávu v menších baleniach. Vďaka tomu totiž budete môcť svoju kávičku rýchlo vypiť v čerstvom stave. Príliš dlhým skladovaním totiž môžete prísť o arómu, ktorú daná zrnková káva v sebe má.
Okrem správnej zrnkovej kávy je dôležitá aj jej príprava, preto neváhajte investovať do kvalitnejšieho kávovaru a mlynčeku na kávu.

 — PR článok —
Foto: Eddy Tor Channarong / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.