Najlepšie powerbanky? Poradíme, ako si vybrať a kde ich kúpiť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chystáte sa na dlhú cestu či dovolenku? Potom určite oceníte takú užitočnú vec, akou je powerbanka. Záložný zdroj energie, pri ktorom vás už vybitý telefón či tablet rozhodne neprekvapia. Viete však, podľa čoho by ste sa mali pri výbere powerbanky rozhodovať? Na ktoré parametre sa sústrediť a kde sa dajú zohnať dobré powerbanky za skvelú cenu?

Čo je to powerbanka?
Powerbanka (alebo po slovensky externá batéria) je vlastne akumulátor, ktorý funguje ako záložný zdroj energie pre mobily, tablety, notebooky, GPS navigácie či iné zariadenia. Tie k powerbanke pripojíte cez USB alebo mikro USB, a môžete tak nabíjať kedykoľvek a kdekoľvek.

Podľa čoho si powerbanku vyberať

Powerbanky dnes nájdete v obchodoch v rôznych prevedeniach a s rôznymi parametrami. Viete, podľa čoho si vybrať? Kapacita powerbanky nie je jediným parametrom, ktorý by ste mali pri jej výbere zvažovať. Existujú aj ďalšie dôležité vlastnosti a parametre, ktoré priamo ovplyvňujú jej kvalitu.
Vo všeobecnosti možno povedať, že výhodami je kvalitná kapacita, funkcia rýchleho nabíjania, pekný dizajn, USB porty, prípadne prídavné puzdro, či LED svietidlo. Mínusmi býva príliš veľká powerbanka, prípadne ťažká, ďalej krátky kábel ap.
Pri výbere sa teda sústreďte na tieto aspekty:

kvalitné powerbanky

powerbankaKapacita powerbanky

Kapacita powerbanky, ktorá sa udáva v miliampérhodinách (označenie mAH), patrí k jej najdôležitejším parametrom. Vyberajte podľa toho, aké prístroje a ako často chcete nabíjať.
Najvyhľadávanejšie sú dnes powerbanky s kapacitou až 20 000 mAh, s ktorou si mobil v závislosti od jeho značky nabijete spravidla až štyrikrát. Kapacitu však určite zvážte, pretože s vyššou kapacitou rastie aj hmotnosť powerbanky. Na túrach je predsa dobrý každý gram, ktorý nemusíte so sebou nosiť.

powerbankaRýchlosť nabíjania

Ďalším parametrom, ktorý by ste si mali všímať, je rýchlosť nabíjania daná výstupným prúdom. Platí, že čím vyššia je táto hodnota v ampéroch, tým vyššia bude tiež rýchlosť nabíjania.

powerbankaBatéria

V powerbankách sa najčastejšie používajú batérie li-lion, ktoré sú síce kvalitné, ale po istom čase si vyžiadajú výmenu. Modernejšie a menšie, ale zároveň aj drahšie, sú li-pol batérie. Ak ste často v prírode, môže sa vám zísť aj kombinácia powerbanky so solárnym panelom, vďaka ktorému môžete powerbanku opätovne nabiť.

powerbankaPočet USB portov

Powerbanka môže disponovať jedným alebo viacerými USB výstupmi. V prípade, že často potrebujete nabíjať viac zariadení súčasne, vyberte si powerbanku s viacerými USB výstupmi. Aj v tomto prípade si však dávajte pozor na výstupný prúd, ktorý nemusí byť pre nabíjanie dvoch zariadení dostatočný. Výrobca spravidla uvádza výstup i pre oba USB výstupy dohromady.

powerbankaIndikácia nabitia

Ak chcete získať prehľad o tom, či svoj smartfón alebo tablet ešte dobijete, prípadne aj koľkokrát, veľmi užitočné sú tiež funkcie indikácie stavu batérie a nabíjania.

powerbankaDizajnové prevedenie

Powerbanku zrejme nebudete šetriť a odkladať ju do zásuvky. Preto pri jej výbere neprihliadajte ani tak na dizajn, ako skôr na výber vhodného materiálu. Vyhnite sa bielej farbe, lesklým a ľahko poškrabateľným plastom. Ak často chodíte do prírody, vyberte si zariadenie s vyššou odolnosťou voči nárazom, prípadne vodeodolnú powerbanku.

aké presné sú fitness náramkyPrečítajte si tiež
Fitness náramky. Ako presne merajú kalórie, pulz, či spánok?

 

Kde kúpiť powerbanku?

Obchodov, kde môžete kúpiť novú powerbanku, je skutočne mnoho. Rozhodne však nekupujte lacnú powerbanku s extrémne veľkou kapacitou. Môže ísť o klamlivé označenie kapacity, prípadne podvod, ktorý vám prinesie len nefunkčnú powerbanku.
Oplatí sa aj nákup v Číne, avšak pritom by ste mali poznať značku batérie a firmu, od ktorej ju kupujete. Na zahodenie nie sú ani recenzie od užívateľov.

Powerbanku sa však určite oplatí kúpiť v osvedčených slovenských internetových obchodoch. Nakúpite v nich nielen kvalitný tovar, ale aj za veľmi prijateľné ceny. Prezrite si kupónový portál Vaše kupóny, kde nájdete všetky akcie a zľavy, zľavové kupóny či kódy na jednom mieste.
Nay výpredaj či Okay výpredaj vám zaručia naozaj veľmi príjemné ceny.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.