Ako vyťažiť zo života maximum? Inšpirujte sa týmto mužom!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tento chlapík bol nikto, no jedného dňa sa pre čosi nadchol a začal na sebe makať. Aj on mohol hľadať rôzne výhovorky a ľahšie cestičky…ale zvolil si iný smer.
Dnes pokojne zabehne každý deň maratón. Ráno si pred prácou privstane a ide behať. Odborníci tvrdia, že telo potrebuje na zregenerovanie po maratóne niekoľko týždňov až mesiacov…ale skúste im povedať o tomto chlapíkovi.
Volá sa Cameron Hanes a je to neprekonateľný lovec lukom a šípom, ktorý sa nikdy neuspokojí s najlepším možným výsledkom – vždy chce viac. Neustále posúva svoje telesné hranice, aby zakaždým prekonal vlastný rekord. Každý deň v roku strieľa z luku, posilňuje a mimo loveckej sezóny beháva 320-kilometrové ultramaratóny v horách.
Toto je kniha, ktorou nás môže inšpirovať. Volá sa Vydržať.

Stačí vydržať…

kniha Vydržať Cameron HanesVydržať je sčasti životopis a sčasti motivačný manifest, v ktorom sa nám Cameron Hanes pokúša ukázať, že každý môže byť najlepšou verziou samého seba. Nie je v tom nijaký tajomný recept, iba viera vo svoje schopnosti a ochota vydržať nepohodlie a bolesť kvôli sladkej odmene na konci.

Vydržať nie je len chytré motto. Je to budíček.
Odkaz, ktorý má pripomínať, že klam nemožného treba rozdrviť.
„Stretávam mnoho ľudí, ktorí akoby nevedeli začať. Väčšine z nich akoby chýbala hybná sila,“ vysvetľuje Cameron Hanes. „Im radím, aby spravili prvý krok a starali sa len a len o dnešok. Nestrachujte sa o zajtrajšok. Nestresujte sa tým, čo bude o týždeň. Sústreďte sa na dnešok. Vyhrajte dnešok. Urobte niečo pozitívne. Zajtrajškom sa trápte zajtra. Pre mňa presne toto obsahuje slovo vydržať. Pozitívne sa nasmerovať. Nabrať hybnú silu.“

Ako tvrdí, to, čo prvý deň takmer nezvládnete, dáte na dvadsiaty deň ľavou zadnou. Tak to funguje. Musíte len začať a vytrvať. Zmysluplný život nie je šprint dole kopcom, ale skôr stály poklus hore po strmom chodníčku. Aj keď ste rodení bežci, preteky života vyžadujú prípravu, vytrvalosť a odolnosť proti pasivite.

cameron hanes vydržať inšpirujte sa

…a dokážete aj nemožné

Odhliadnuc od toho, ako táto knižka pôsobí, nie je o lukostreleckom love. Nie je to kniha rád. Cameron nehovorí ľuďom, čo majú robiť, a už tobôž nehovorí za iných. Iba sa delí o to, čo robí a čo ho nadchýna, pretože život bez vášne je podľa neho iba jednoduchá existencia.
Svojím spôsobom sme všetci lovcami, keďže nám ide o zmysluplnejší život. Príliš často je ťarcha sveta priveľká na pochod horami, tak si radšej vyberáme bezpečnejšie a pohodlnejšie chodníčky. Príliš často čakáme a hútame, kedy si nás ten úspech akože nájde.
Aj preto kniha Vydržať môže priniesť inšpiráciu a hlavne motiváciu, ako sa hýbať, ako vytrvať a pripraviť sa na ten moment.

„Milujem slovo vytrvalosť. O tom je celý život. Niekedy nastanú aj ťažké časy. Sú to preteky na dlhú trať. A občas je to doslova boj. Tí z nás, ktorí sa s ňou nenarodili, sa o veľkosť často ani nepokúšajú,“ píše Cameron vo svojej knihe.
Existuje nevyčerpateľne veľa výhovoriek, prečo nežiť výnimočný život. No keď sa raz rozhodneme prijať výzvu a prekonávať svoje obmedzenia, limity už nie sú obmedzeniami, ale šancami, ako pracovať tvrdšie, a to za každých okolností. Ak chcete žiť život plný vášne, húževnatosti, cieľavedomosti a sily, jednoducho musíte vytrvať.

 

Všetci milujeme príbehy. Dramatické a poučné príbehy o hrdinoch a ich ceste. Najmä ak sú o skutočných ľuďoch. Pekne to zhrnul Joe Rogan. Milujem úspešné príbehy, no ešte viac ma bavia také, kde chlapík totálne poserie svoj život a nakoniec si ho dá celý dokopy.“

Joeov citát tne do živého. Cameron Hanes si vydobyl aký-taký úspech, ale nešlo to úplne hladko. Ľudia radi počúvajú o úspechoch a odmenách, ale radi ignorujú roky práce a driny. Musel prekonať ohromné prekážky, aby sa dostal na samotný vrchol.

 

Foto: Tatran, FB/Cameron Hanes


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.