Apple TV je neobmedzená vstupenka do sveta zábavy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aplikácie sú výraznou súčasťou digitálneho sveta a ponúkajú neobmedzené množstvo príležitostí, ako sa zabaviť, informovať či opätovne obnoviť staré kontakty. Využívanie aplikácií je natoľko populárne, že neobišlo ani televízne spracovanie.
Smart televízory predstavili možnosť, ako vstúpiť do sveta neobmedzenej zábavy a nahradili nudné a večne sa opakujúce ponuky televíznych staníc. Výnimkou však nie je ani multimediálne zariadenie Apple TV, ktoré im slušne konkuruje a dokáže svojím systémom tvOS ponúknuť aj oveľa viac.

 

Prvotriedny obraz

Najnovšie modely Apple TV 4K v 32 alebo 64 gigabajtovej verzii umožňujú maximálny zážitok z pozeraného obsahu. Rozlíšenie 4K ocenia mnohí, vďačná bude ale najmä podpora vysokého dynamického rozlíšenia HDR, ktoré na obrazovke umožní hodnovernejšie stvárnenie farieb s hlbokými detailmi, no vonkoncom zanedbateľná nie je ani podpora Dolby Vision.

Osloví aj spracovanie zvuku

Podpora Dolby Atmos ponúka priestorové ozvučenie vašej obývačky a počas hrania hier vás vtiahne do deja a úplne pohltí. Vstupom do obchodu App Store si môžete vybrať ako hru pre jedného hráča, tak aj pre viacerých a nič viac vám nebráni v zábave.

Sajfa okoPrečítajte si tiež
Nebuď pirát, odkazuje Sajfa.

Zjednodušené prepínanie

Špeciálne spracovanie ovládania Apple TV Remote sa od toho klasického výrazne líši. Stačí vám pohyb palca na dotykovom povrchu a dokážete ako posúvať, tak aj priamo vyberať či listovať na obrazovke.

Zo strany spoločnosti Apple bol presun na obrazovky väčších formátov šikovným ťahom. Svojou ponukou aplikácií si dokáže zariadenie totiž získať každého. Oceniteľné je však najmä vďaka prepracovanosti obrazu, jeho ostrosťou a verným farebným spracovaním. Multimediálne zariadenie tak dokáže osloviť viacerých, denné aktualizácie ponuky aplikácií sú totiž snahou o prispôsobenie sa očakávaniam divákov.

— PR článok —
Foto: Anton27 / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.