Autom k moru. Poistenie, plánovanie cesty a čo do výbavy na cestu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jednou z možností, ako sa dopraviť do vašej dovolenkovej destinácie je auto. Jednou z výhod tohto typu dopravy je sebestačnosť. Vyrazíte kedy chcete, zastavíte a oddýchnete si, kedy potrebujete. Na čo všetko sa treba pripraviť, ak si zvolíte cestovanie autom k moru? Čo si vybaviť predtým, ako vyrazíte a aké je najlepšie poistenie? Ako si naplánovať cestu a čo nezabudnúť pridať do výbavy na cestu?

 

Predtým, než vyrazíte

Okrem dôkladného servisu auta, treba mať na pamäti, že nielen pri cestách do zahraničia, je nutné mať uzavreté povinné zmluvné poistenie. Ak chcete ušetriť nielen čas, ale aj peniaze, jednou z možností, ako si toto poistenie vybaviť, je online na superspoistenie.sk. Tam všetko zariadite rýchlo a jednoducho.

Čo je povinné zmluvné poistenie?
PZP, nazývané aj zákonná poistka, je definované ako povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Povinné zmluvné poistenie zabezpečuje úhradu škôd spôsobených vozidlom. PZP chráni vodiča poisteného auta, ktorý v čase nehody používa vozidlo, má platné poistenie a zodpovedá tak za škody, ktoré spôsobí pri prevádzke vozidla.

 

Plánovanie cesty

Ak už máte vybavené všetky nutné záležitosti, ako cestovné doklady, poistenie a ubytovanie v mieste určenia, je asi na mieste naplánovať si aj cestu. Samozrejme to závisí aj od dĺžky trasy. Je rozdiel či niekam cestujete 2 alebo 5 hodín. Pri dlhších cestách plánovanie trasy určite nie je na škodu, najmä ak máte ako spolucestujúcich deti alebo domáceho miláčika. Pri plánovaní trasy je vtedy potrebné prihliadať na vzdialenosť a vybavenosť odpočívadiel. V niektorých krajinách sú na špičkovej úrovni takmer všetky, v iných je ťažie nájsť tie lepšie a vybavenejšie.

noc za volantomPrečítajte si tiež
Ako bezpečne zvládnuť noc za volantom?

 

Na čo nezabudnúť v cestovateľskej výbave auta?

Keď vyrážate na dlhšiu trasu, nezabudnite na dostatočnú zásobu čistej vody. Nielen že sa Vám môže zísť, ak sa náhodou zaseknete niekde v kolóne a odpočívadlo alebo pumpa je v nedohľadne. Ale je aj neoceniteľným pomocníkom, ak náhodou niekomu z posádky príde zle a budete musieť riešiť prípadnú nehodu.
Pri cestách v noci sú vďačným pomocníkom na udržanie bdelosti vodiča. Okrem kofeínových nápojov, oriešky, prípadne nejaké maličkosti na chrumkanie.

Cestovanie na dovolenku vlastnou dopravou poskytuje častokrát možnosti neočakávaného výletu, prípadne návštevy mesta, ktoré sa nachádza na trase do alebo z dovolenky. Aj to je spôsob, ako si spríjemniť častokrát nekonečnú a nudnú cestu autom.

— PR článok —
Foto: Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.