Chcete mať zdravú pleť? Prinášame vám manuál, ako sa v zime o ňu starať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

A keď je aktuálne počasie pomerne náladové a v mnohých ohľadoch pripomína skôr to aprílové, rána aj večery zvyknú byť pomerne mrazivé. Do toho dážď, sneh či nepríjemný studený vietor a naša pokožka nevie, čo si má počať. Je suchá a nie príliš vábna.
Poradíme vám, ako mať zdravú pleť, ako sa o ňu správne starať a na čo nezabúdať.

 

Majte zdravú pleť

Naša pleť si v zime zaslúži extra starostlivosť. Zimu totiž znáša veľmi ťažko, čo sa na nej neraz aj poriadne podpisuje. Veľmi tomu nepomáhajú ani prechody z vykúrených priestorov do chladu a naopak. S poklesom teplôt navyše klesá aj vlhkosť vzduchu, ktorá pomáha znižovať vplyv chemického znečistenia a má chrániť našu pleť.
Pleť je v zime bledšia a vysušená. Verte či nie, nemôže za to len skutočnosť, že sa neopaľujeme. Slnečné lúče sú veľmi zradné. Pôsobia totiž rovnakou intenzitou ako v lete, pri výbere krémov teda treba siahať po tých, ktoré poskytujú pokožke dostatočnú UV ochranu.

Pokožka je napnutá a precitlivená, tvoria sa na nej červené fľaky, šupinky či v horšom prípade dokonca bolestivé praskliny. Nie je preto náhoda, že práve v zime sa zhoršuje aj stav kožných chorôb, akými sú dermatitída či psoriáza.ako mať zdravú pleť aj v zime

 

Hydratovať, hydratovať a ešte raz hydratovať

Počas letných mesiacov siahame po ľahkých hydratačných krémoch akosi prirodzene. Svoje o tom vedia najmä ženy s mastnejším typom pleti. V zime je situácia trošku iná. V minulosti ste sa určite stretli s názorom, že používanie hydratačných krémov počas zimného obdobia nie je príliš vhodné, nakoľko čiastočky vody obsiahnuté v kréme môžu na tvári zamrznúť. Následkom toho môžu byť popraskané žilky. V súčasnosti sú však názory diametrálne odlišné.

Na trhu existuje množstvo kvalitných hydratačných prípravkov, vďaka ktorým vám na tvári nehrozia žiadne omrzliny ani popraskané žilky. Špeciálne zimné krémy sú vyvinuté tak, aby sa okamžite splynuli s pokožkou tváre a stali sa tak jej súčasťou.

Náš tip
Chcete pri nákupe kvalitných kozmetických prípravkov ušetriť? Tak potom neváhajte využiť Benu lekáreň zľavový kupón, či Dr.Max zľavový kupón, vďaka ktorým všetko potrebné kúpite oveľa výhodnejšie.

 

Čistenie pleti

Hoci by malo byť čistenie pleti akousi dennou rutinou každej z nás, predsa len by malo byť počas zimných mesiacov trošku iné.  Na pokožku by ste mali tlačiť čo najmenej a v prípade, že používate pri čistení kefku, teraz by ste mali byť k namáhanej pleti oveľa jemnejší. Dopomôžu vám k tomu jemné odličovacie mlieko a vatový tampón, ktorý môžete predtým namočiť do teplej vody. Na odlíčenie očí sa odporúčajú zasa špeciálne prípravky, ktoré pracujú na báze oleja.

Po tom, čo si pleť očistíte, dôkladne si ju opláchnite vodou. Pozor, dôležitá je aj jej teplota. Voda by totiž nemala byť ani príliš studená a naopak, ani horúca.
Na čo by ste mali v zime rozhodne zabudnúť, sú pleťové vody s alkoholom. Tie by totiž vašu pleť ešte viac vysušili.

prírodná liečivá kozmetika pre krásnu pleťPrečítajte si tiež
10 liečivých rastlín pre vašu krásnu pleť a pokožku.

 

Pery a oči

Zvýšená starostlivosť o očné okolie a pery je v zimných mesiacoch tiež na mieste. Najmä očné okolie je mimoriadne citlivé počas celého roka, nakoľko pokožka je v tejto oblasti najtenšia, a teda sa aj najrýchlejšie vysušuje. To je jeden z dôvodov, prečo sa okolo očí tvoria vrásky najrýchlejšie. Počas zimy preto siahajte po kvalitných výživných pleťových krémoch s vitamínmi, ktoré si neváhajte aplikovať do okolia očí aj viackrát za deň.

Pri ústach vzniká opačný problém. Tie máme počas zimy tendenciu často olizovať, čo ich vysušuje ešte viac. Na pery preto používajte kvalitný výživný balzam, ideálne sú najmä tie s včelou kašičkou, olivovým olejom alebo bambuckým maslom. Naopak matným rúžom, ktoré vaše pery ešte viac vysušujú, dajte na čas červenú.

— PR článok —
FOTO: Unsplash, Pixabay.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.