Všetko, čo ruší dokonalý vzhľad a využitie vašej kúpeľne

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kúpeľňa je dôležitou súčasťou nášho domu a života. Koniec koncov, ide predsa o miestnosť, v ktorej sa náš deň začína a končí, takže je veľmi dôležité, aby kúpeľňa vyzerala štýlovo, prinášala estetické potešenie a dobre pritom aj slúžila.

Kde však robíme chybu?
Veľmi často ignorujeme samotný dizajn a zariadime kúpeľňu akýmkoľvek spôsobom a všetkým, čo nám príde pod ruky a zdá sa nám byť v aktuálnej chvíli veľmi moderné. To je ale jedna z chýb, ktorej sa dopúšťame a nie sme s kúpeľňou potom spokojní. Preto sa spolu s nami pozrite na všetky kroky, vďaka ktorým sa to celé dá naopak veľmi dobre a jednoducho zmeniť.

 

Nesúlad materiálov

Aj keď vieme, že v niektorých prípadoch to môže byť pre rodiny s deťmi finančne náročné, je nutné dbať aj na inštalatérske práce a materiálové zloženie. Rozpor medzi týmito vecami spôsobuje chaos a nesúlad, ktorí sa môže odzrkadliť na vašej podráždenosti.
Keď sú umývadlo a vaňa z rôznych súprav a každý jeden doplnok má iný odtieň, fungovať to nebude! Preto je vhodné venovať pozornosť zhode farieb a textúr hlavnej súpravy. Najlepšie je vyberať všetko v rovnakej kolekcii.

 

Nevhodne zvolený obklad

Veľmi často sa dlaždice na podlahe a na stenách líšia farbou a textúrou. Ani škáry medzi dlaždicami nie sú na tom najlepšie, čo vašej novej kúpeľni opticky a po vizuálnej stránke dvakrát neprospieva.
S obkladovými materiálmi naozaj pozor, pretože okrem, ochrany muriva, o ktorú sa samozrejme stará aj dôkladná hydroizolácia kúpeľne, slúžia na vytvorenie požadovaného dizajnu a atmosféry. Nehovoriac o malých priestoroch, kde svetlé farby a odtiene celý priestor zväčšujú.

kúpeľňa

 

Nebezpečné osvetlenie

Malý priestor, často bez okien, si vyžaduje dostatočné množstvo umelého osvetlenia. Na trhu je  jeho výber naozaj široký a jednoduchý, no tu by ste nemali zabúdať na vysoký výskyt vlhkosti a vody, ktoré môžu byť po kontakte s nedostatočne zabezpečeným osvetlením hrozbou.

 

Umiestnenie septiku

Tento problém je veľmi dôležitý a týka sa nielen interiéru, ale aj bezpečnosti a funkčnosti kúpeľne. Faktom je, že nesprávne umiestnenie všetkých inštalatérskych prác môže viesť k tomu, že voda zostane v samotnej miestnosti (murive), a to povedie k rozvoju plesne a vlhkosti alebo zaplaveniu vášho domu.
Myslite na to pri stavbe domu a umiestnení kúpeľne v závislosti od polohy dostatočne veľkého septiku na záhrade. Tak, aby sa trať medzi kúpeľňou a týmto dômyselným zariadením zbytočne nepredlžovala, pretože to môže spôsobiť vážne komplikácie, ktoré sa potom riešia oveľa horšie.

— PR článok —
Foto: Shutterstock

Viac tipov zo sekcie BÝVANIE.izbové rastliny čistia a zvlhčujú vzduch


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.