Čo zadovážiť na sedenie do detskej izby?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak sa rozhodnete zariadiť detskú izbu, existujú základné veci, ktoré tam jednoducho musia byť. Potom sú kusy nábytku, bez ktorých sa deti síce zaobídu, ale určite by ich v izbe mali radi. O tom, koľko toho bude v izbičke, rozhoduje predovšetkým jej veľkosť a tiež rozpočet, ktorý máte k dispozícii.

Medzi to, čo sa do izby musí zmestiť v každom prípade, patrí posteľ, skriňa na oblečenie, a nepochybne aj pracovný stôl so stoličkou. Ostatné kúsky, ako je hojdacie kreslo alebo sedací vak, patria do druhej skupiny.
Preto ak dôjde na otázku „kreslo alebo stoličku?“, odpoveď je pomerne jednoduchá –  pokiaľ máte dosť priestoru pokojne oboje :-).
Ak ale bojujete s malou izbou, je lepšie dať prednosť praktickosti. Zvíťaziť by mala kvalitná detská stolička.

 

Stôl a stolička do detskej izby

detská stoličkaDetský stolík a stoličky sú praktickými kusmi nábytku, kde sa deti môžu hrať, kresliť, desiatovať, skrátka robiť, čokoľvek im napadne. Vo väčšine prípadov sú úmerné ich veku, to značí, že sú nízke a postupom času budete musieť premýšľať o ich nahradení písacím stolom a detskou stoličkou.

Až dieťa nastúpi do školy, budete musieť z hracieho priestoru vytvoriť priestor pracovný. V podstate budete zariaďovať pre svoje dieťa takú malú kanceláriu. Na učenie bude potrebovať väčší stôl a predovšetkým kvalitnú, pohodlnú stoličku.
Buďte prezieraví a zadovážte dieťaťu rastúci nábytok, ktorý s ním porastie až do dospelosti. Polohovací stôl a stolička Vám ušetria veľa starostí, času aj prostriedkov.

 

Dizajnový nábytok do detskej izby

detský stôlOkrem toho, že je nábytok funkčný, musí byť aj pekný. Pri zariaďovaní dizajnových izieb máte hneď niekoľko možností. Stolička do detskej izby môže vyzerať ako vystrihnutá z knižky o princeznách alebo ako kreslo pirátskeho kapitána. Vyberať môžete naozaj z rozmanitých možností.

V prípade priestorných izieb si môžete dovoliť viac nábytku bez toho, aby ste mali pocit, že je izba preplnená. Okrem pracovného kútika tu je priestor pre relaxáciu, priamo tam patrí pohodlné kreslo. Do detskej izby ho umiestnite spolu s malým stolíkom a lampičkou s príjemným svetlom.

hojdacie kreslo

Vytvoríte tak kútik na odpočinok alebo čítanie, ktorý si deti istotne obľúbia.

Namiesto kresla môžete postaviť na zem sedací vak, na ktorom sa vyšantia nielen deti, ale aj dospelí. Sedacie vaky dnes majú najrôznejšie farby a dizajny, takže si istotne vyberiete ten pravý.

Nábytok v detskej izbe je zároveň aj hračkou a skvelú zábavu Vašim ratolestiam ponúkne hojdacie kreslo. Hojdacie kreslo pre deti by malo byť o niečo menšie ako to klasické, aby deti dobre dosiahli na zem a mohli sa pohodlne a bezpečne hojdať.

imunita detí - ako ju posilniťPrečítajte si tiež
Imunita detí. Ako ju posilniť prírodne a bez liekov?

 

Kvalita na prvom mieste

Okrem dizajnu sú dôležité aj materiály, z ktorých je nábytok vyrobený. Dbajte na to, aby všetok nábytok, ktorý deťom do izbičky zaobstarávate, mal príslušné certifikáty o bezchybnosti materiálov. Dodávatelia nábytku by Vám kvalitu výrobkov mali automaticky doložiť.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.