Doplnok, vďaka ktorému zvládnete obsluhu kuchyne bez prekážok

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mixér, kávovar, úložné miesto, kvalitná pracovná doska a tie najlepšie riady, nie sú jediné veci v kuchyni, vďaka ktorým zvládate pripravovať obľúbené pokrmy. Je tu ešte jeden veľmi dôležitý doplnok, s ktorého pomocou zvládnete obsluhu kuchyne bez akýchkoľvek prekážok. Drezová batéria.

Pri jej výbere je dôležité vziať do úvahy praktickosť a funkčnosť ponúkaných produktov. Tiež spoľahlivosť ich dizajnu, jednoduchú inštaláciu, hospodárnosť a pohodlie pri používaní. Dôležitú úlohu zohrávajú aj náklady, vzhľad a kompatibilita s inými interiérovými predmetmi.
V tomto článku vám podrobne povieme, ako si vybrať tú najlepšiu drezovú batériu, a ktorým aspektom by ste mali venovať osobitnú pozornosť.

 

Výber materiálu je prvoradý

Najlepším materiálom na výrobu batérií do kuchyne alebo kúpeľne je kov v chrómovom povrchovom prevedení. Takéto batérie sú odolné voči korózii, poskytujú výrobkom dodatočnú ochranu, hygienu a štýlovejší vzhľad.

Čoraz obľúbenejšie sú ale materiály ako kameň alebo sklo, ktoré veľmi dobre ladia s ostatným interiérovým vybavením. Nehovoriac o tom, ak máte v blízkosti tohto priestoru aj krásne drevené schodisko.

Treba však myslieť na to, že nielen vzhľad batérie, ale aj jej funkčnosť môže kvalita vody a iných látok, ktoré pri varení a čistení používate, veľmi negatívne ovplyvniť.

domáci majsterPrečítajte si tiež
Domáci majster. 5 tipov pre kúpeľňu a toaletu.

 

Spôsob inštalácie umývadlovej batérie

Pri otázke, ako si vybrať správnu drezovú batériu, je potrebné vziať do úvahy aj spôsob jej pripevnenia. Ak má drez montážne otvory, musíte vziať do úvahy ich počet a vybrať príslušný model pre zapustenú montáž do boku. Ak nie sú k dispozícii žiadne montážne otvory, môžete si ich vyrobiť sami alebo si vybrať batériu iného typu inštalácie: nástenný, podomietkový do dosky alebo zabudovaný model do steny.

Nástenné modely sú pripevnené k vodovodným potrubiam siahajúcim zo stien. Vstavané zariadenia vám umožňujú úplne skryť potrubie a tvarovky z pohľadu, ale ich inštalácia vyžaduje značné úsilie. Inštalácia takýchto modelov zahŕňa pripevnenie na stenu, kladenie komunikácií, inštaláciu zadného panelu a samotnej batérie.

 

Možnosti výtoku

Pri výbere umývadlových batérií má veľký význam ešte veľkosť a funkčnosť výtoku. Vďaka obrovskému počtu rôznych moderných modelov si môžete v tomto smere vybrať naozaj, čo len chcete. Myslite tiež pri výbere batérie na prítomnosť elektrickej siete v jej blízkosti. Je to dôležité nielen pre vašu lepšiu bezpečnosť ale aj pohodlie.

— PR článok —
Foto: Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.