Hľadáte vhodný darček pre dievča? Porozmýšľajte nad týmito peknými vecami

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na to, aby ste spravili radosť, nemusia byť dary ani veľké ani drahé. Každú ženu, bez ohľadu na vek, potešia aj milé malé drobnosti, darované z lásky. Dôležitejšie je, aby ste nezabudli, že má žena sviatok. Výber vhodného darčeka je jednoduchší, ak poznáte záujmy a vkus osoby, ktorú chcete obdarovať. Väčšina žien sa už odmala rada parádi a zbožňuje kvety. Ak aspoň jedno z toho sedí na vašu vnučku, dcéru či kamarátku, z nasledujúcich tipov si určite vyberiete.

 

Darčeky pre malú parádnicu

Chcete oslávenkyni darovať niečo pekné a praktické? Potom to môže to byť napríklad čiapka. Zimné detské čiapky z úpletu, fleecu, prípadne z umelej kožušiny výborne zahrejú pri lyžovaní, ale aj cestou do školy. Dievčenská čiapka nemusí byť len čisto ružová alebo s obrázkom Hello Kitty. Športovejší dizajn možno nájsť medzi čiapkami značky Lego wear. Zdá sa vám to málo? K Lego čiapke darujte aj originálnu stavebnicu od rovnakého výrobcu. Stavebnica Lego je totiž obľúbená tak u chlapcov ako aj u dievčat.

Na prichádzajúce leto sa malej slečne hodia sandálky – ideálne ku každým šatám jedny, ale to si môže dovoliť snáď len skutočná princezná ?. Detská noha rastie príliš rýchlo a väčšie topánky treba kupovať takmer každú sezónu. Na každé ročné obdobie potrebuje dieťa jeden až dva páry vhodnej obuvi. Nezabúdajte však, že obuv je praktickým darčekom len vtedy, ak sedí na nohe a neomína. Pred kúpou si overte veľkosť nohy, prípadne zoberte do obchodu aj budúcu majiteľku nových topánok, nech si ich vyskúša. Pri sandálkach si obzvlášť dávajte pozor na materiál, z ktorého sú vyrobené. Príliš tvrdé sandále odierajú kožu. Najlepším materiálom je zdravotne nezávadná, prírodná koža.

 

Voňavé a sladké kytice

kytica ako darček

Ak dievča nadobro vyrástlo z detských topánok, ide o mladú dámu, a svoju pozornosť by ste mali zamerať skôr na darčeky pre ženy. Určite nič nepokazíte kyticou. Môže byť zo živých kvetov, alebo…

Trošku menej tradičná je mydlová kytica, kytica zo sladkostí alebo kytica z ovocia. Naaranžovať takúto kyticu si vyžaduje cit pre krásu a zručnosť. Našťastie, dá sa kúpiť už hotová, pričom každý kus je jedinečným originálom. Ak máte záujem, v špecializovanej predajni vám v rámci možností vytvoria kyticu podľa vašich predstáv.

Výhodou mydlovej kytice je, že skrášľuje a rozvoniava miestnosť aj niekoľko mesiacov. Na kytici zo sladkostí a ovocia si oslávenkyňa zas môže pochutiť. Vkusné ovocné kytice, boxy či koše sa vyrábajú zo sezónneho ovocia tesne pred osobným odberom. Napriek tomu, že sú sladké, obsahujú plno zdravých vitamínov, a preto sú vhodné aj ako darček pre najmenšie deti.

Netradičnú kyticu môžete darovať ku každému sviatku alebo len tak, keď chcete vyjadriť, že vám na danej osobe záleží a máte ju radi.

knižné darčekyPrečítajte si tiež
7 tipov na knižné darčeky pre deti.

Foto: Dreamstime.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.