Jednoduché tipy, ako zvýšiť efektivitu vašej práce

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj tie najlepšie pracovné tímy sa v priebehu práce stretávajú s prekážkami, ktoré vedú k poklesu efektivity. Neproduktívne stretnutia, priveľa e-mailov a nevedomosť, na čom všetci ostatní pracujú, môže odvrátiť pozornosť členov vášho tímu od ich skutočného zoznamu úloh a viesť k zlým výsledkom.
Tímová efektivita nie je len o číslach – ide o zefektívnenie pracoviska, vytváranie tímového ducha a zvyšovanie celkového výkonu pomocou rôznych spôsobom a nástrojov. Ktoré sú tie najlepšie a fungujú?

 

Majte vo veciach poriadok

Veľa kancelárskych pracovníkov považuje poriadok a jasné štruktúry za dôležité, no na upratovanie nemajú dostatok času. Iste, je dôležité dodržať termín na podanie správy. Uprataný stôl je však rovnako dôležitý, pretože chaos vás rozptyľuje a oberá o koncentráciu.

Vždy si preto urobte vo svojom pracovnom priestore poriadok. V opačnom prípade sa veľké množstvo súborov nahromadí veľmi rýchlo. A čím väčšia hromada, tým viac času potrebujete na upratovanie. Ešte horšie je, že neustále niečo hľadáte a mrháte drahocennou energiou.

Nielen optimálne pracovné podmienky, ale aj dodržiavanie bezpečnosti práce, s ktorou vám pomáhajú aj kvalitné rotačné tesnenia, patrí k spôsobom, ako dosiahnuť vyššiu efektivitu.

 

Dbajte na bezpečnosť

V dodržiavaní bezpečnosti vám pomôžu moderné systémy, ochranné pracovné prostriedky, správne postupy práce, disciplína a pravidelné školenia. Určite ich nepodceňujte, pretože je vo vašom vlastnom záujme dosiahnuť toho v práci viac a bez zbytočných problémov. Navyše, spoločnosť, ktorá dodržiava všetky pravidlá bezpečnosti a ochrany zdravia zamestnancov pri práci tiež oveľa ľahšie získa dôležitý ISO 45001 certifikát.

menej aplikácií, menej stresovPrečítajte si tiež
Menej aplikácií v mobile, menej rozptýlenia.

 

Nenechajte sa ničím a nikým rozptyľovať

Zamestnancov kancelárie vyrušujú v práci niekoľkokrát za hodinu rôzne faktory – či už prichádzajúce e-maily, telefonáty alebo kolegovia. Celkovo je strata pracovného času v dôsledku rozptýlenia v priemere 23 %.

Prvá vec, ktorú musíte pre svoje zlepšenie urobiť, je vypnúť zvuk upozornení na prichádzajúce e-maily a správy. Nedovoľte, aby vás zvádzali, aby ste na ne okamžite odpovedali. Namiesto toho si vyhraďte polhodinu dvakrát alebo trikrát denne na prácu na svojich e-mailoch naraz. Týmto spôsobom si môžete vytvoriť čas na dokončenie úlohy s veľkou koncentráciou. Kolegov, ktorí si chcú pokecať, je najlepšie navštíviť počas obednej prestávky.

Dávajte si pozor na svoje telo a robte si aj pravidelné prestávky. Vstaňte, otvorte okno a niekoľko minút vedome dýchajte a vydychujte. Takáto mini prestávka často stačí na uvoľnenie tela a prečistenie hlavy.

— PR článok —
Foto: New Africa/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.