5 malých, ale užitočných aktivít pre telo aj myseľ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Keďže karanténne obmedzenia u mnohých z nás pretrvávajú ešte niekoľko týždňov, musíme sa o svoje telo a myseľ starať každý deň, najmä preto, že sme neustále doma. Pobyt v uzavretom priestore neprospieva psychickej ani fyzickej kondičke. Môžete to zmeniť a trocha si život spríjemniť.
Vybrali sme na to niekoľko malých, ale užitočných aktivít, ktoré vám pomôžu lepšie prekonať toto obdobie vynútenej izolácie. Zrelaxujú myseľ a uľavia vášmu telu.

 

Vlažná voda s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy

Asi ste už o tom počuli. Pre čo najlepší začiatok dňa si ráno nalačno zohrejte v hrnci alebo v mikrovlnke trochu vody a pridajte do nej pár kvapiek citrónovej šťavy. Keď voda dosiahne požadovanú teplotu, vypite tento zázračný nápoj s blahodarnými vlastnosťami pre telo.

Citrón svojim čistiacim účinkom odvádza z tela toxíny a podporuje pečeň v základných funkciách, posilňuje imunitný systém a podporuje trávenie.
Tento zvyk je tiež dobrým sprievodcom diéty, pretože znižuje návaly hladu a vitamín C v citróne pomáha spaľovať tuk.

 

Meditácia posilní vašu koncentráciu

Ďalšou aktivitou, na ktorú máte teraz čas a môžete ju robiť ráno, je meditácia. Po pohári teplej alebo vlažnej vody s citrónovou šťavou sa meditácia môže ukázať ako cenná činnosť na dobitie batérií pri každodenných výzvach, ktorými je najmä práca, šport a domáce povinnosti.

Na meditáciu môžete využiť aj niektoré činnosti ako je napríklad obľúbené štrikovanie. Alebo si len nájdite miestnosť s tlmeným osvetlením. Vychutnajte si v nej ticho, zatvorte oči, sadnite si do lotosovej pozície a jednoducho vyčistite svoju myseľ od všetkých myšlienok.

ponožky štrikovanie

 

Urobte 250 krokov za hodinu

To, že nemôžete ísť von, neznamená, že musíte neustále vylihovať na gauči alebo v posteli. Aj doma môžete byť aktívni. Existuje množstvo aplikácií, ktoré vám pomáhajú s tréningom doma. A iné, ktoré počítajú kroky, ktoré každý deň urobíte.
Robiť hodinové kroky a dokončiť ich čo najrýchlejšie môže byť skvelým rozptýlením od práce alebo keď sa nudíte.

Kde všade môžete urobiť 250 krokov za hodinu? Vo dvore, v záhrade, na balkóne, pri chodení po schodoch vo vlastnom dome alebo, ak nič z toho nie je možné, jednoducho prechádzaním po byte. Môže to znieť otrepane, ale ak sa prestanete hýbať ako kedysi, telo sa vám vypomstí!

 

Zahrajte si spoločenskú hru

Aktivitu bude potrebovať nielen telo, ale aj vaša myseľ. A najlepší spôsob, ako precvičiť mozog je nejaká intelektuálna činnosť. Aby vás to bavilo, spojte to s hrou. Mnohé moderné spoločenské hry prinášajú príjemné potešenie nielen vám, ale viacerým členom domácnosti, tak to s nimi skúste a čas ubehne oveľa rýchlejšie.

spoločenská hra Kde je to?Prečítajte si tiež
Ako dobre poznáte Slovensko? Skvelá spoločenská hra.

 

Horúci kúpeľ spojte s aroma a muzikoterapiou

Keď je deň na konci a počítač je vypnutý, cvičenie je hotové a vy sa pripravujete na večer s filmom, dobrou knihou a pár hodinami spánku navyše, upokojujúci horúci kúpeľ vám môže pomôcť uvoľniť sa. A aby ste relax dostali na vrchol, môžete k tomuto maznaniu tela a mysle pridať aroma a muzikoterapiu.

Zapáľte si vonnú tyčinku alebo vonnú sviečku, stlmte svetlá, pustite si kompiláciu upokojujúcich pesničiek a zakončite večer po domácich prácach a práci v plnej fyzickej a psychickej pohode.

— PR článok —
Foto: Kostikova Natalia/Shutterstock.com. Klbkoshopa.eu


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.