Kvalitná výbava. Cesta k maximálnemu pohodliu pri pobyte v prírode

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pobyt v prírode je pre mnohých z nás spôsobom úniku od každodenného zhonu a stresu. Je to zároveň príležitosť na načerpanie potrebnej energie a získanie novej perspektívy. Problémom je, že pohodlie počas našej prítomnosti v tomto prirodzenom prostredí je závislé od viacerých faktorov, ktorých dodržiavanie nie vždy berieme vážne, výsledkom čoho sú často aj rôzne vážne a život ohrozujúce situácie.
Aby ste si preto mohli vzácny čas v prírode naozaj dobre vychutnať, je nutné zaobstarať si správnu výbavu zloženú z nasledujúcich doplnkov.

Pohodlné turistické Aku topánky

Tráviť čas v prírode s dopravným prostriedkom na kolesách nie je rozumné a v mnohých prípadoch ani možné. Jediná časť tela, vďaka ktorej sa môžete preniesť do tohto prostredia, sú vaše nohy, ktoré na to potrebujú adekvátnu obuv!

Tou sú v prvom rade špeciálne Aku topánky alebo iná podobná ochrana a podpora chodidla, medzi ktorej základné vlastnosti patrí pevnosť zaisťujúca nohám v náročnom teréne dostatočnú ochranu, podporu, odpruženie a bezpečie pri dlhších túrach. Nevyhnutný doplnok pohodlnej a bezpečnej turistickej obuvi sú aj ponožky odvádzajúce vlhkosť a minimalizujúce riziko vzniku boľavých pľuzgierov.

turistika na SlovenskuPrečítajte si tiež
Turistika na Slovensku. 20 dôležitých pravidiel.

Ergonomický batoh, do ktorého sa zmestí aj bavlnená taška s potlačou

Dostatočne pohodlný a ergonomický by mal byť aj váš batoh. Ideálny je model so všetkými potrebnými popruhmi a polstrovaním, ktoré umožňujú rovnomerné rozloženie váhy a minimalizujú zaťaženie chrbtice pri nosení. Dôležitý je aj objem batohu, do ktorého by sa v prípade potreby malo zmestiť všetko nevyhnutné vybavenie komfortnej túry či kvalitná bavlnená taška s potlačou.

Na dlhšie túry si vezmite dobrý spací vak

Ak plánujete v prírode aj prenocovať, jedným z najdôležitejších kúskov vašej výbavy by mal byť potom tiež kvalitný spací vak. Ideálny je model, ktorý je dostatočne teplý a pohodlný, zároveň by však nemal predstavovať pre vás veľkú záťaž a byť zhotovený z ľahkých materiálov, ktoré sú odolné a dobre izolujúce.

Na dlhšie túry alebo dovolenku v prírode sa vám môže zísť aj moderný stan, vďaka ktorému bude pobyt v prirodzenom prostredí oveľa jednoduchší a vaše telo spolu s vyššie spomenutou výbavou chránené a v maximálnom pohodlí. Tak na to všetko pred plánovaným výletom do hôr myslite.

TS, foto: Li Ding/Adobe.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.