Lorna Byrneová. Drobná tichá žena, ktorá pobláznila Slovensko i Česko

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak ste mali to šťastie a stretli ste sa s ňou, určite to vo vás zanechalo úžasné dojmy. Keď Lorna Byrneová prišla po prvý raz v roku 2013 do Prahy a Bratislavy, nikto netušil, aký obrovský záujem to vyvolá. Skromná a nenápadná dáma vypredávala miesta, kam prišla – napríklad pražskú Lucernu. V Brne zablokovala dopravu. Ľudia na jej prednášky, či autogram čakali v niekoľko stometrových radoch aj v Bratislave…
Prečo?
Pretože prináša druhým nádej v to, že nikdy nie sú a nikdy neboli sami. Že nás stále sprevádza zástup anjelov. Že sme každý nesmrteľnou dušou, ktorá sa po smrti vracia späť do neba.
Útla charizmatická Lorna dokáže vo vás prebudiť to najkrajšie.
A opäť to budete môcť zažiť, pretože v novembri príde do Bratislavy, Prahy, aj Brna. Vstupenky sa začali predávať a je neskutočné, ako rýchlo sa míňajú.
Prečítajte si viac o jej blížiacej sa návšteve, o jej novej knihe Modlitby od srdca, aj o tom, za čo sa najviac modlíme.
Predstavíme vám aj osobu, ktorej vďačíme za to, že Lorna chodí opakovane na Slovensko a do Česka. Možno prezradíme aj to, aká je Lorna v súkromí a prečo dokáže tak výrazne ovplyvňovať životy ľudí.

 

pierkoModlitby zo srdca

kniha Modlitby zo srdcaLorna Byrneová tvrdí, že naše modlitby sú neuveriteľne silné a mali by sme ich používať každý deň…niekoľkokrát za deň, aby sme pomohli sami sebe, aj svojim blízkym. Svojimi modlitbami dokážeme pomôcť prírode, svetu, trpiacim ľuďom, ktorých ani osobne nepoznáme.
Mnohí ľudia sa jej však pýtali – ako sa správne modliť? Čo presne a kedy mám hovoriť?
Lorna s božím povolením ich žiadosti vyhovela a napísala nádhernú knihu Modlitby zo srdca.
Opisuje v nej fascinujúce mystérium okolo modlenia a ponúka konkrétne modlitby pre rôzne životné situácie…

  • za uzdravenie seba aj druhých
  • na podporu rodinnej harmónie
  • za vytrvalosť a nádej
  • za silu prekonať zármutok
  • za povzbudenie kráčať životom
  • za viac lásky, Božej, i k človeku

Na praktických príkladoch tiež poukazuje na to, že môžeme a dokonca mali by sme sa modliť čo najviac. A to aj počas najvšednejších ľudských činností.
Novinka Modlitby zo srdca vyjde krátko pred príchodom Lorny na Slovensko. V Bratislave bude mať iba jednu prednášku v obrátenej pyramíde Slovenského rozhlasu a obmedzený počet vstupeniek.

Lorna Byrneová v Bratislave predpredaj

Lorna Byrneová v Bratislave
Lorna príde do Bratislavy 20.novembra už po štvrtý raz. Najskôr bude mať tlmočenú prednášku a na záver bude rozdávať požehnania. Ako ona sama hovorí – je to najdôležitejšia časť prednášky. Čo sa však v takejto chvíli požehnania deje a prečo je také dôležité, vraj prezradiť nemôže.
V Bratislave bude teda 20. novembra o 17:00 v pyramíde Slovenského rozhlasu.
V Brne bude prednášať 18. novembra o 10:00 v Music Bar Radost.

 

pierkoAnjeli v mojich vlasoch

Jej prvá a najslávnejšia kniha Anjeli v mojich vlasoch vyšla v 30 jazykoch vrátane slovenčiny – u nás sa z nej predalo takmer 30.000 výtlačkov, čo je neuveriteľné číslo na slovenský trh. Vo svete predala milión kusov a mnohí z nich tvrdia – tá kniha nám zmenila život. Pomáha v najťažších chvíľach a vďaka Lorne si uvedomujeme, že máme svojho anjela strážneho, ktorý nás ochraňuje a vedie životom.
Nasledovali knihy Schody do neba, Posolstvo nádeje od anjelov, Láska z nebies, či Anjeli na dosah. A najnovšie teda vyjde novinka Modlitby zo srdca, exkluzívne na Bux.sk aj S PODPISOM!

lorna byrneová s úsmevom

 

pierkoZa čo sa najviac modlíme?

Podľa Lorny sa najviac modlíme za uzdravenie a ochranu svojich blízkych. Často sa však zabúdame modliť za cudzích ľudí. „Každá jedna modlitba má svoju dôležitosť a ak sa modlí viac ľudí za jednu vec, sila takéhoto želania sa znásobuje,“ tvrdí charizmatická mystička.
Tiež upokojuje, že nikdy sa nemôžeme modliť zle a akákoľvek komunikácia smerujúca k Bohu je vlastne modlitba. Aj keby to bol výkrik…alebo dokonca hnev voči Bohu za niečo.

<strong>Modlitba anjelov uzdravenia</strong>...
Zošli svojich anjelov uzdravenia,
svoju nebeskú hostiu,
na mňa a na mojich milovaných.
Dovoľ mi pocítiť na sebe lúč tvojich anjelov uzdravenia,
svetlo tvojej uzdravujúcej ruky.
Oddám sa tvojmu liečeniu,
nech mi ho Boh nadelí hocijakým spôsobom.
Amen.

 

pierkoLorna Byrneová a ten, čo nám ju priviedol…

S Lornou je v Česku aj na Slovensku úzko späté jedno meno.
Jan alias Honza Menděl založil český web aj profil na Facebooku, kde od roku 2010 dáva preklady Lorniných príspevkov a pridalo sa k nemu už 16.000 fanúšikov.
To on nadviazal s autorkou kontakt a dlho ju presviedčal, aby navštívila Česko i Slovensko. Nakoniec sa to podarilo v roku 2013 a jemu sme vďační za to, že sme Lornu vôbec mohli spoznať.
Honza sám píše knihy a je mimoriadne úspešný. „Už 22 rokov sa intenzívne venujem duchovnému učeniu, čo ma vlastne priviedlo aj k Lorne,“ prezrádza Honza Menděl. Viac sa o ňom dozviete na jeho stránke Jan Menděl alebo na Facebooku, kde má neuveriteľných 42.000 fanúšikov.

Lorna Byrneová a Jan Menděl

Lorna Byrneová a Jan Menděl

pierkoZ jej pohľadu sa vám podlamujú kolená

» Honzo, v Česku je Lorna Byrneová mimoriadne obľúbená a jej prednášky sú takmer vždy okamžite vypredané. Podobne na Slovensku. Čím to podľa teba je?
„Podľa mňa preto, že je Lorna taká skutočná. Naozajstná. Všetkým, o čom píše, aj žije a človek sa v jej blízkosti cíti bližšie k nebu. Keď sa vám Lorna pozrie do očí, máte pocit, že sa vám podlomia kolená. Hĺbka jej pohľadu je neopísateľná. A ľudia to z nej cítia. Inštinktívne ich to k nej priťahuje. Počas stretnutia s ňou mnohým stekajú po tvári slzy šťastia. Taký vplyv má na nich táto dáma.“

» Máš pod palcom českú komunitu Lorny – web už navštívilo skoro 1,5 milióna ľudí a na Facebooku je vyše 16.000 fanúšikov. Čo ti prináša táto práca?
„Musím povedať, že väčšinu času je to hlavne práca. Som pomerne dosť vyťažený, a tak sa k prekladom Lorniných príspevkov dostanem väčšinou až večer alebo cez víkendy. Ak mám byť úprimný, niekedy sa k tomu musím doslova prehovárať. Najmä keď som unavený.
Ale keď potom Lorna príde, naplní prednáškové sály a ja vidím stovky šťastných ľudí, ktorí ma občas zastavia a ďakujú za to, že im Lornu sprostredkovávam, tak vtedy sa všetka tá únava rozplynie ako para nad hrncom. Vtedy cítim neskutočné šťastie a hlbokú vďačnosť za to, že vlastne môžem robiť niečo užitočné, čo má zmysel.
A prirodzene, keď často prekladám jej texty, tak v tom nachádzam ponaučenie aj pre seba. Vďaka tomu neustálemu opakovaniu si pripomínam všetky dôležité veci, o ktorých Lorna hovorí. A to je napokon odmena sama osebe.“

 

pierkoSlováci a Česi sú mimoriadne duchovne založení

» Lorna je doslova fenomén – vo svete, aj u nás na Slovensku i v Česku. Svojou silou, optimizmom, nádejou, charizmou mení vlastne životy ľudí…
„Väčšinou mi ani nedochádza, akú ohromnú úlohu hrá Lorna v živote toľkých ľudí. Ale keď potom sedím vedľa nej a vidím, ako za ňou prichádzajú a plačú od šťastia, že sa s ňou stretli…a ona im vrátila nádej… to je neuveriteľne ohromujúci pocit aj pre mňa. Vždy si znovu musím uvedomiť, ako veľmi v živote každý potrebuje aj ten duchovný rozmer. Ako po ňom ľudia túžia a ako nám práve v dnešnej dobe chýba. Preto je svet do istej miery šialený a zároveň lačný po všetkom duchovnom.
A vždy, keď tu Lorna je, tak mi opakovane spomína, akí sú Česi a Slováci vo svojom vnútre neuveriteľne  duchovne naladení. A že aj keď sa to nezdá, tak sme jedni z duchovne najprebudenejších národov, aké pozná.“

lorna byrneová rozhovorPrečítajte si tiež
Lorna Byrneová exkluzívne: Naozaj máte aj vy svojho anjela.

 

» S Lornou sa veľmi dobre osobne poznáš – aká je v súkromí? Medzi štyrmi očami?
„Lorna je v súkromí úplne rovnaká, ako na verejnosti. Je hlboko pokojná a tichá, ale má aj skvelý zmysel pre humor. Spomínam si, ako som sa s ňou stretol vlani v Budapešti, kde mala prednášku. Sedeli sme s celou skupinou maďarských organizátorov pri veľkom stole v reštaurácii a mal som pocit, že by som mal neustále udržiavať konverzáciu. A tak som Lorne stále čosi hovoril. Keď už mi nenapadlo, čo povedať, spýtal som sa jej:
´Chce mi odkázať niečo môj strážny anjel?´
A ona na to s absolútne vážnou tvárou odvetila: ´Áno, aby si bol už konečne ticho.´:-)
Napriek tomu, že je medzi nami veľmi priateľský vzťah, stále si uvedomujem, aká tajomná je táto drobná dáma. A ako málo toho aj v súkromí medzi štyrmi očami prezrádza o tom, čo skutočne vidí a vie.
Musím však povedať, že som nikdy osobne nepoznal duchovnejšiu bytosť. Že mi je už niekoľko rokov veľkou inšpiráciou a úplne od základov ovplyvnila môj život a vzťah k Bohu. A za to som je a vždy budem nesmierne vďačný.“

 

P.S.
Zaujímali sme sa, či Lorna Byrneová už pracuje na ďalšej knihe.
Áno, vraj už píše ďalšiu a vyjde až po jej smrti. Práve v nej nakoniec odhalí svetu niektoré tajomstvá, o ktorých nemohla počas svojho života hovoriť.
Tiež pripravuje ilustrovanú knihu o anjeloch pre deti, takže sa máme v budúcnosti stále na čo tešiť.

Milan Buno a Jan Menděl

Lorna Byrneová na Slovensku

 


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.