Zle vidíte? Navštívte dobrú očnú optiku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zvykne sa vravieť – chráň si to ako oko v hlave. Pritom práve na zrak neraz zabúdame: vidíme zahmlene, rozostrene, bolia a pália nás oči, slzia…a mávneme nad tým rukou, prípadne to pretrpíme. Povieme si, že to je len chvíľkové, to prejde, bude zasa lepšie.
Zrak máme však len jeden. A je to snáď najdôležitejší zmysel, ktorým vnímame prevažnú časť ľudí a vecí naokolo.
Ak teda zle vidíte, máte nejaké problémy so zrakom – neváhajte! Zájdite k očnému lekárovi.
A ak si myslíte, že to nie je až také vážne, zastavte sa aspoň v kvalitnej optike.
Na korekciu očných chýb sa totiž špecializuje optometria. Ide o odbor, ktorý sa venuje výhradne ľudskému zraku, jeho vadám a ich riešeniam. Ak teda dlhodobo zle vidíte, môžete navštíviť optometristu.

 

Kto je optometrista?

Ide o vysokoškolsky vzdelaného odborníka, ktorý sa špecializuje na vyšetrovanie zrakových funkcií, určenie príslušnej dioptrickej korekcie a nájdenie ideálneho spôsobu riešenia očnej vady. Domov tak odídete s okuliarmi alebo kontaktnými šošovkami, ktoré vám budú nielen sedieť, ale budete aj dobre vidieť.

Očný lekár má zvyčajne veľmi obmedzený čas na jedného pacienta a primárne sa špecializuje na liečbu zdravotných problémov.
Naopak optometrista nestanovuje diagnózu ani nelieči očné choroby alebo akútne problémy. Optometrista obvykle prevádzkuje svoju prax priamo v očnej optike, takže vám pomôže aj s výberom vhodných skiel.

Kvalitné očné optiky majú obvykle aj špičkové technické vybavenie. A kde takúto očnú optiku nájdete? Kvalitná očná optika v Martine, Banskej Bystrici, či v akomkoľvek väčšom meste je vaším cieľom, ak potrebujete jednu navštíviť.

ako mať zdravé očiPrečítajte si tiež
8 tipov, aby ste mali zdravé oči.

 

Kedy radšej navštíviť lekára?

V prípade akútnych problémov je nutné vyhľadať lekára. Ide o prípady, kedy trpíte akýmikoľvek bolesťami oka, náhlou zmenou videnia, máte cudzie teleso v oku alebo ste utrpeli úraz oka. Do rúk lekára tiež patria zápaly oka a podobne.

Vyšetrenie u optometristu nie je riešením pre deti mladšie ako 15 rokov. Kvôli miere akomodácie detského oka je na zmeranie vady potrebné oko rozkvapkať špeciálnym očným roztokom, ktorý sa môže aplikovať len u lekára. Pri vyšetrení v očnej optike môžu byť zistené aj zdravotné problémy, ktoré presahujú rámec optometrie a patria do lekárskej ordinácie.

— PR článok —
Foto: Bigstockphoto.com


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.