Magnetické mihalnice. Výhody a nevýhody. Aplikácia krok za krokom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Život so sebou prináša neustále nejaké novinky. Pokrok vo vede, výskume či pri produktoch je niekedy vidno doslova každý deň. Najmä ak sa to týka nás osobne, nášho každodenného života. Výrobcovia sa nám neustále snažia uľahčiť život…a jedného dňa prišlo aj na umelé mihalnice 🙂
Mnoho žien má pred lepením mihalníc s lepidlom rešpekt.
Sú im na oku nepríjemné, sú ťažké alebo si ich nevedia nalepiť samé.
V roku 2017 uviedlo na trh niekoľko výrobcov umelých mihalníc typ s magnetmi.
Vyskúšali sme ich za vás – prečítajte si, aké sú ich výhody a nevýhody. A tiež pridáme tipy na aplikáciu.

 

Magnetické mihalnice

Ide o umelé mihalnice, ktoré na oku držia pomocou magnetiek. Nie je potrebné použiť špeciálne lepidlo na umelé mihalnice a oproti bežným sa líšia tým, kde sú umiestnené.
Magnetické mihalnice v balení obsahujú 4 kusy pričom na jedno oko aplikujete dva kusy. Jedna mihalnica je položená na hornom viečku nad vašimi mihalnicami a druhá ide pod vaše mihalnice. Keďže obe majú magnetky rozmiestnené  na rovnakom mieste, zomknú sa na vašich mihalniciach ako sendvič. Týmto spôsobom bez pohnutia držia.

Obyčajné mihalnice sa aplikujú tesne nad vaše prirodzené riasy pomocou lepidla. Magnetické mihalnice však takto blízko nikdy nedostanete.
V poslednej dobe však firmy magnetické mihalnice povýšili na ešte jednoduchší spôsob aplikácie a to s pomocou magnetickej linky. Áno, znie to až neuveriteľne! V balení je k mihalniciam pribalená magnetická linka, ktorú nanesiete na viečko a magnetické mihalnice budú na linke bez problémov držať.

magnetické mihalnice výhody

Plusy magnetických mihalníc

 • Na lepenie nie je potrebné lepidlo
 • Sú bezúdržbové; klasické mihalnice je potrebné čistiť od lepidla a nánosov maskary
 • Jednoducho sa odstraňujú
 • Sú ľahké
 • Sú na viacero použití

Mínusy magnetických mihalníc

 • Aplikácia si vyžaduje trpezlivosť a prax
 • Ak vám nesadne dĺžka mihalníc, nie je možné z nich strihať a skrátiť ich, pretože magnetky sú vždy na kraji a v strede mihalníc
 • Nie je jednoduché ich lepiť s kovovou pinzetou, ktorá priťahuje magnet. Musíte pracovať s prstami alebo plastovou pinzetou.

magnetické mihalnice aplikácia

 

Ako si nasadiť magnetické mihalnice?

 1. Mihalnice najprv vyberte z obalu a poohýbajte ich. Väčšinou sú veľmi rovné a nebudú na oku dobre sedieť. Je potrebné ich ohnúť.
 2. Naneste si riasenku pred aplikáciou mihalníc. Lepšie sa vám bude s mihalnicami manipulovať, ak bude maskara ešte mokrá. Horná magnetická mihalnica sa jemne na maskaru nalepí a nebude sa toľko hýbať.
 3. Umiestnite hornú mihalnicu čo najbližšie k línii vašich rias. Táto by mala mať magnetky na spodnej strane.
 4. Zoberte druhú mihalnicu, ktorá má magnetky na hornej strane, priložte ju zo spodnej časti hornej mihalnice.
 5. Magnetické mihalnice sa spolu zomknú a budú držať.
 6. Ak ich chcete odstrániť, chyťte mihalnice zhora aj zospodu a jemne nimi pošúchajte. Uvoľníte tak magnety a mihalnice odpojíte.
 7. Mihalnice vráťte do škatuľky, kde počkajú na ďalšie použitie

magnetické mihalnice aplikácia

 

Ako si nasadiť magnetické mihalnice, ktoré držia na magnetickej linke?

Postup pri týchto magnetických mihalniciach je o niečo jednoduchší.

 1. Štetcom, ktorý je priložený pri linke, naberte menšie množstvo linky a nakreslite si jemnú tenkú líniu linky popri vašich mihalniciach.
 2. Naneste jemnú vrstvu riasenky. Špirála sa používa z toho dôvodu, že vaše mihalnice sú samé o sebe bledé a môže byť viditeľné, že s umelými nie sú vo farebnej harmónii.
 3. Zoberte umelú mihalnicu a umiestnite ju na linku, ako potrebujete. Ja som najprv siahla po akcentoch – sú to kratšie mihalnice, ktoré sa umiestňujú iba do vonkajšej časti oka. Pôsobia jemnejšie a sú jednoduchšie na nasadzovanie.
 4. To je všetko ? Výhoda je, že tieto mihalnice môžete kedykoľvek odpojiť a znovu na linku priložiť. Skúsila som ešte nasadiť klasickú dlhú mihalnicu, aby ste videli rozdiel.
 5. Mihalnice vráťte do škatuľky, kde počkajú na ďalšie použitie

magnetické mihalnice aplikácia

mihalnice

mihalnice

 


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.