Majstrovstvá sveta v hokeji. Zahrajte si novú zábavnú a vedomostnú hru

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Viete, v ktorom tíme NHL pôsobil legendárny Stan Mikita, najlepší slovenský strelec v histórii NHL? Alebo kto je druhý najlepší strelec v histórii NHL spomedzi Slovákov? A ktorý hráč NHL má prezývku „The Kid“, čiže Dieťa?

Ak máte radi hokej, možno viete odpovedať z prvej…ak patríte k fanúšikom, hoci nemáte až taký prehľad, určite sa všeličo dozviete v novej zábavno-vedomostnej hre Majstrovstvá sveta v hokeji. Tá vyšla len pár dní pred šampionátom 2023, na ktorom budeme držať palce slovenským hráčom, aby išli čo najďalej. Ideálne až do finále v nedeľu 28.mája 🙂

Tak poďte sa preniesť do hokejovej arény a vychutnajte si nezabudnuteľnú atmosféru zápasov majstrovstiev sveta. Budete hrať za mužstvo, ktoré si vyberiete. Budete strieľať góly. A overíte si svoje vedomosti z ľadového hokeja.
P.S. Len v skratke k odpovediam na otázky z úvodu – Stan Mikita hral za Chicago Blackhawks. Druhým top strelcom je Marián Hossa (525 gólov). A The Kid prezývajú Sidney Crosbyho.

SÚŤAŽ o hru Majstrovstvá sveta v hokeji
Ak milujete hokej, zábavu a spoločenské hry, pri ktorých sa zabavíte, aj niečo nové dozviete – na FB profile LepšíDeň.sk nájdete súťaž o novú hru Majstrovstvá sveta v hokeji. Stačí byť naším fanúšikom a napísať do komentárov, ktoré tri mužstvá podľa vás získajú tento rok medaily. Takže ak chcete súťažiť, kliknite si na túto súťaž na našom FB profile.

MS v hokeji 2023Prečítajte si tiež
MS v hokeji 2023. Rozpis zápasov, súpiska a užitočné tipy.

Poďte na hokejový štadión

majstrovstvá sveta v hokeji hraPodľa slov vydavateľa a autora v jednej osobe – Daniela Kollára, „hra nás prenesie do sveta hokeja a atmosféry majstrovstiev sveta, ktoré sa hrajú už od roku 1930. Čakajú nás hokejové zápasy, počas ktorých zažijeme nejedno prekvapenie a dozvieme sa veľa zaujímavostí o hokejových hráčoch a tréneroch ako aj množstvo informácií z histórie svetového, československého a slovenského hokeja.“

Vedomostná spoločenská hra Majstrovstvá sveta v hokeji je určená všetkým malým i veľkým priaznivcom hokeja, a to od 6 rokov. Hra obsahuje dva hracie plány. Malí a veľkí hokejisti majú postupne k dispozícii 330 hokejových kartičiek a takmer 660 hokejových otázok.

2 hracie plány a pravidlá hry

Na prvom hracom pláne môžeme odohrať zápas s detskými otázkami, ale aj náročnejší zápas dospelých s ťažšími hokejovými otázkami. Zápas môžu hrať jednotlivci ako aj tímy proti sebe, dospelí proti deťom či len deti.

Druhý hrací plán je skôr detskou verziou hokejového šampionátu a jej cieľom je zahrať si samostatne záverečnú vyraďovaciu časť majstrovstiev sveta za účasti ľubovoľných 8 mužstiev, ktoré sú zoradené podľa rankingu svetového rebríčka.

Hráči sa postupom figúrok po hernom pláne snažia čo najčastejšie dostať na streleckú pozíciu a dať gól. Hráč ho dá vtedy, keď sa ľubovoľnou figúrkou dostane ma políčko s červeným, dvojfarebným alebo čiernym pukom na súperovej polovici a správne odpovie na otázku.

majstrovstvá sveta v hokeji hrací plán

Kartičky s otázkami

Kartičky sú samozrejme odlišné pre malých a veľkých hráčov, aby to bolo férové a mohli ste hru prispôsobiť vekovému zloženiu „hráčov“. Vždy sú s dvomi alebo tromi možnosťami odpovede alebo tromi indíciami. Správna odpoveď je uvedená na zadnej strane kartičky a je zvýraznená polotučným písmom.

Nájdete tam otázky ako:

  • Ktorý v poradí je svetový šampionát v hokeji 2023? (86.šampionát)
  • Ktorá krajina sa stala prvým majstrom sveta? (Kanada)
  • Ktoré číslo na drese sa vyskytuje najčastejšie medzi hráčmi NHL? (je to číslo 20)
  • Akú prezývku súvisiacu s ovocím má držiteľ zlatej medaily z MS Richard Lintner? (citrón)
  • Koľko štátov reprezentoval Peter Šťastný v hokeji? (3 – Československo, Slovensko a Kanadu)
  • Ktorá známa osobnosť svetových dejín predniesla otváraciu reč na MS v roku 1936? Bol to Churchill, Hitler alebo Mussolini? (správna odpoveď je Adolf Hitler)

Na detských kartičkách sú napríklad obrázky – vlajky niektorého mužstva alebo dresu a vy musíte hádať, ktorej krajine patrí. Alebo je tam rozhodca, ktorý ukazuje faul a vy máte hádať, aký je to faul.

majstrovstvá sveta v hokeji hra

O histórii hokeja aj najlepších hráčoch

Veľkou pridanou hodnotou hry Majstrovstvá sveta v hokeji je množstvo otázok na kartičkách, ktoré sa týkajú mužstiev a hráčov z histórie majstrovstiev sveta a takisto hokeja všeobecne (pod termínom hokej sa rozumie ľadový hokej). Niektoré sú zamerané na Slovensko či Československo z pohľadu majstrovstiev sveta v hokeji, či na rôzne zaujímavosti. Otázky s indíciami sa týkajú najlepších hráčov v histórii majstrovstiev sveta vo futbale a najlepších hráčov zo Slovenska a Československa.

Víťazom hry sa stane hráč, ktorý prvý dosiahne 5 gólov. Samozrejme hráči si pravidlá hry môžu upraviť podľa seba a môžu hrať aj na čas. A ako na záver dodáva Daniel Kollár, „na konci hry síce skončíme ako víťazi alebo porazení, ale užijeme si pritom veľa zábavy a dozvieme sa doslova množstvo „pikošiek“ z hokejového prostredia.“

Súčasťou hry je detailný plán hry – ako sa hrá, kedy sa dáva gól, ktoré políčka čo znamenajú (napríklad políčko otáznik, políčko strelecká pozícia ap.). Tiež sú tam doplňujúce informácie ohľadom otázok na kartičkách a tiež príklad jedného zápasu.
Hokejový turnaj môže hráč odohrať sám s 8 kartičkami ľubovoľných mužstiev, ktoré si sám vyberie.

 

Foto: LepšíDeň.sk, Dajama.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.