Minifarma Lubina so zvieratkami. Tip na neopakovateľný výlet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Desiatky zvieratiek v nádhernom prostredí Podjavorinského kraja. Môžete si ich pohladkať, nakŕmiť ich a užiť si s deťmi príjemný deň. Minifarma Lubina manželov Ježíkovcov láka ľudí z celého Slovenska, ktorí neváhajú zastaviť sa u nich, aby si dopriali to, čo nemôžu v bežných zoologických záhradách: hladkať a kŕmiť 🙂
Prečítajte si viac o tomto nádhernom mieste a nižšie nájdete aj viac fotiek.

Minifarma Lubina

Lama, ktorá ochotne prijme drobnú maškrtu 🙂

Minifarma so zvieratkami

Už pri vstupe na Minifarmu vás čaká maxikrálik. Huňatý, mäkučký, stačí prekročiť nízku ohradu a môžete si ho pohladkať, čo ocenia najmä deti milujúce plyšáčikov :-). Hneď sa vám prihovorí milá dievčina, aby vás oboznámila so základnými informáciami: čo všetko nájdete na Minifarme, kde si môžete kúpiť lístok. A následne vás veľmi ochotne sprevádza pomedzi zvieratká, vysvetľuje, ukazuje, prípadne vyťahuje z klietok, aby ste si ich mohli pohladiť alebo podržať na rukách.

Vstupné
Deti (3-15 rokov): 8 eur
Dospelí (od 15r.): 10 eur
Rodinná SUPER karta: 5,90 eur/os.
Deti do 2,99 rokov ZDARMA.
ŤZP a obyvatelia Lubiny 0,05 eur.
Možnosť platby kartou.

Zvieratká sú zvyknuté na ľudí a na trojhektárovom pozemku majú viac než dosť priestoru. Niektoré majú vlastné malé domčeky, iné len ohradu. Pomedzi vás pobehujú minikozičky a miniovečky. V stanovenom čase si môžete pozrieť kŕmenie teliatka, čo je veľký zážitok nielen pre deti, ale aj pre dospelých.
Kúsok ďalej sú miniprasiatka, miniponíky, kačky, sliepky, kravy, oslíky a keď prejdete cez bráničku do ďalšej časti, nájdete tam kone, lamy, ale aj minijelenčeka. Pokojne môžete vojsť do vnútra ohrady, čupnite si, zostaňte ticho a o chvíľu k vám príde na dotyk. Pohladkáte ho, dáte mu jesť…úžasný zážitok.

Ako prechádzate pomedzi zvieratká, vždy máte nablízku nejakého animátora (väčšinou mladé dievčatá, veľmi ochotné a priateľské), takže čokoľvek vás zaujíma, pýtajte sa.

minifarma

Králik, ktorého si chce pohladkať každé dieťa 🙂

Prežite príjemný deň

Na Minifarme môžete stráviť aj niekoľko hodín. Manželia Ježíkovci mysleli aj na deti, ktoré sa chcú zahrať a „oddýchnuť si“ od zvieratiek. Nechýbajú preliezačky, či hojdačky, šľapací traktor aj detský vozíček. Rozprestriete si deku alebo si posedíte na lavičke. Všade sú kamenné chodníky a bráničky, ktoré si môžete sami otvoriť. Pohybujete sa ako sa vám páči a vychutnávate si farmičku, z ktorej dýcha relax a z miestnych priateľská nálada.

Nechýba ani súdok s vodou a tekuté mydlo, keď si chcete na záver umyť ruky od toľkého hladkania zvieratiek 🙂 Môžete tam ísť ako rodina, chodievajú tam školské triedy, dokonca si v určitom období môžete nejaké to minizvieratko kúpiť (ak práve majú odchov). Organizujú tam rôzne akcie, ako oslavy Veľkej noci, Deň otcov, Dni mladých koniarov a manželia Ježíkovci myslia aj na rezervácie (opekanisko, obed na 90-ročnej Holubyho chate, Jazdecký balíček ap.). Rezervácie platia pre organizované skupiny, škôlky a školy.

jelenček Minifarma Lubina

Pohladkajte si priateľského jelenčeka. Je úžasný.

Využite blízkosť viacerých zaujímavých miest. Minifarma je kúsok pod Veľkou Javorinou, tak sa tam vyvezte a pozrite si nádherný výhľad na okolitý kraj. Je tam veľa možností na kvalitný treking, horskú cyklistiku, turistiku a v zime výborné lyžovanie.
Najedzte sa v Holubyho chate, z ktorej dýcha história. Môžete sa tam aj ubytovať a odtiaľ vyrážať na ďalšie výlety.

V blízkosti je aj Čachtický a Beckovský hrad, či hrad Tematín.
Zíďte aj do blízkeho mestečka Stará Turá. Autom vám to potrvá asi 10 minút a na jeho okraji nájdete dve jazerá – starý a nový Dubník, v ktorých sa môžete okúpať.
Prvá písomná zmienka o Starej Turej pochádza z roku 1392, keď sa spomína v darovacej listine kráľa Žigmunda a v roku 1467 ju kráľ Matej Korvín povýšil za preukázané zásluhy pri chytení Jána Švehlu na poddanské mestečko (oppidum).

Minifarma

Pod Veľkou Javorinou, kúsok od známych hradov, mestečka Stará Turá, či myjavských kopaníc.

Ako sa dostanete na Minifarmu?

Minifarma sa nachádza v Podjavorinskom kraji, asi 13 kilometrov od Nového Mesta nad Váhom, cez ktoré prechádza diaľnica. Takže zíďte v tomto meste z diaľnice a choďte smerom na Starú Turú.
Prejdete ponad Bzince pod Javorinou, kde je rodný dom spisovateľky Ľudmily Podjavorinskej (vnútri je pamätná izba sprístupnená už vyše polstoročia). Po ľavej ruke miniete Hrušové a ďalšia odbočka doprava je na Lubinu. Práve tam zabočíte a idete až na koniec dediny k časti Hrnčiarové. Tam už uvidíte veľké tabule Minifarma aj so šípkami, takže to nemôžete minúť.
Sledujete tabule, idete do kopca smerom na vrch Veľká Javorina a hore na kopci je križovatka, kde uvidíte Minifarmu. Auto odstavíte na parkovisku a prehliadka sa môže začať :-).

Z Nového Mesta nad Váhom vám táto cesta potrvá asi 15 minút.  Prípadne si dajte do navigácie Barina 821, Lubina.

Ak nemáte auto a vyberiete sa tam autobusom, ten chodí až pred Minifarmu – samozrejme, nie veľmi často. Ide o odľahlé miesto, v okolí maličké dedinky, takže si kliknite na stránku Cestovné poriadky a do cieľovej destinácie si zadajte Barina, Lubina.

Otvorené je každý deň od 10:00 do 18:00 – na ich stránke dokonca vidíte pri otváracích hodinách aktuálnu naplnenosť areálu v percentách 🙂 Majú tam tiež aktuálnu teplotu.
Pozrite si stránku Minifarma alebo si tam zavolajte na mobil +421 917 661 263.

Príďte si aj vy vychutnať Minifarmu Lubina:

Minifarma Lubina

K teliatku môžete vojsť až dovnútra…len ticho, nevyľakajte ho.

mini5

Minifarma Lubina

Maxikrálik a jeho domček.

Minifarma Lubina

Manželia Ježíkovci myslia aj na hygienu…

Minifarma Lubina

Deti sa na Minifarme aj zahrajú.

Minifarma Lubina

…a niekedy aj bez, ak budete dodržiavať pravidlá a milujete zvieratká:-)

Foto: LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.