Módne trendy na jeseň 2018 | Beauty tipy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Leto bolo úžasné, pre niektorých síce vysoké teploty priam vražedné, ale toto leto vyšlo na jednotku. No a pomaličky sa presúvame z tropického počasia do prvého jesenného mesiaca. Ráno je oveľa chladnejšie, pribúdajú vrstvy oblečenia, v niektorých domoch na severe Slovenska začínajú mierne kúriť. Jeseň pomaly ale isto klope na dvere. „Osobne mám leto najradšej, no myslím, že každé ročné obdobie má svoje čaro. Zmena počasia má však svoje výhody aj v odevnom priemysle – obchody začnú lákať na letné zľavy, predstavovať nové kolekcie a vy máte o dôvod navyše pretriediť šatník,“ tvrdí beauty blogerka Drew.
Aké módne trendy na jeseň si pripravili módne domy?
Poďme sa na to spoločne pozrieť.

 

Módne trendy na jeseň

Ak si spomeniete na februárový týždeň módy v Miláne, predpovedali na túto jeseň trend „cowboy girl“. Založte si klobúk na hlavu, pridajte niečo kovbojské a vykročte do ulíc.  Mimochodom, je to obľúbený štýl návrhárky Donatella Versace.
Tu sú ďalšie tipy, ako ich vybrala Drew.

Zvieracie vzory

Bežné ženy siahnu po leopardoch či tigroch málokedy. Pri zvieracej potlači sa totiž dá veľmi ľahko skĺznuť do gýču. Stavte na klasiku a kombinujte ich s čiernou alebo béžovou. Ak si netrúfate na zvieratko na veľkých plochách, oživte svoj outfit doplnkom v zvieracom motíve. Taká hadia kabelka či leopardie topánky pekne oživia jednofarebný „nudný“ styling.
Osobne považujem módne doplnky so zvieracím motívom za nadčasové. Nebojácne ženy môžu dokonca skúsiť vzory kombinovať – vždy však ponechajte jeden z nich veľký a dominantný. Nekombinujte dva rovnako veľké vzory, tým vytvoríte chaos a lacno pôsobiaci outfit.

zvieracie vzory - módne trendy na jeseň

 

Nesmrteľné káro

Tartan je v móde asi taký nesmrteľný ako prúžky. Tento vzor automaticky patrí k jeseni či zime a my sa veľmi tešíme, že aj jeseň 2018 sa bude niesť vo farebnosti kára. Nenosí sa totiž len čierno-červený no aj modrý, žltý, zelený či oranžový. Spojte nespojiteľné a kombinujte zvieracie vzory s tartanom a spojíte tak dva jesenné trendy do jedného ?
Mimochodom, počas jesene nepodceňujte ani šperky a rôzne štýlové doplnky, ktoré vedia perfektne doplniť váš celkový outfit. Minikabelky, kapsičky, úschovne – prečítajte si, ako ešte viac osviežiť svoj jesenný šatník trendy doplnkami.

nesmrteľné káro - módne trendy na jeseň

 

Vrstvenie a objem

Vrstviť oblečenie patrí už do vyššej školy odievania. Nie každý má cit pre to, aké materiály a dĺžky spolu zladiť. Ak ste štíhla chlapčenská postava, vrstvenie je pre vás priam ideálne. V prípade postavy s krivkami sa zamerajte vrstvením na tú časť tela, ktorá je chudšia – napríklad hruška môže vrstviť vrchnú časť tela a dorovná ju tak k širším bokom. Naopak jabĺčko môže vrstviť spodnú časť.

vrstvenie - módne trendy na jeseň

ines de la fressange a 15 módnych chýbPrečítajte si tiež
15 módnych chýb podľa francúzskej módnej ikony.

 

Metalické materiály

Odlesky kovov už dávno nie sú záležitosťou iba večierkov. Móda ich akceptuje aj v uliciach počas bežných dní či do práce, ktorá nevyžaduje prísny dress code. V kombinácii s bežným oblečením budete neprehliadnuteľná!
Rovnako ako pri zvieracích vzoroch, ak si netrúfate na metalický materiál na veľkej ploche, skúste siahnuť po doplnkoch v podobe metalickej šiltovky, kabelky či po topánkach.

metalické materiály - módne trendy na jeseň

 

Priehľadné oblečenie

Vzdušné a priehľadné materiály budú hrať túto jeseň prím. Pôsobia sexy, romanticky a zaujímavo.  Nebojte sa k voľnej priehľadnej sukni či šatám obuť ťažké topánky v podobe martensiek. Táto kombinácia pôsobí rebelsky a mladistvo. Tento rok sú tiež v kurze priehľadné plastické materiály.

priehľadné - módne trendy na jeseň

 

Hnedá

Táto farba neodmysliteľne patrí k jesennému počasiu. Pripomína opadané lístie a pôsobí elegantnejšie ako smutná čierna. Tu môžete zužitkovať všetky aspekty jesenných trendov: priehľadnosť, vrstvenie, zvieracie vzory, káro či bronzové odlesky. Hnedá je aj skvelá farba na outfit tón v tóne, kedy sa kombinuje jedna farba rôznych odtieňov.

hnedá farba - módne trendy na jeseň

Pre LepšíDeň.sk pripravila beauty blogerka Drew.
Koláže boli vytvorené pomocou URSTYLE.


Zdielať

About Author

Drew beauty blogerka

Beauty blogerka Drew má vlastný blog, ktorý spustila v apríli 2015 a za ktorý vyhrala v roku 2017 ocenenie Bloger roka. Sympatická brunetka je známa aj v zahraničí a zažiarila ako plus size modelka. Miluje blogovanie aj modeling. „Dlho mi ľudia hovorili: ´Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku...´ Ja som sa vždy musela smiať a myslela som si – v našich končinách? S mojou konfekciou? A to som “len” 42.“ Dnes je to realita, je vyhľadávaná, obľúbená a rada píše aj pre LepšíDeň.sk :-)

Komentáre sú uzavreté.