15 módnych chýb podľa francúzskej módnej ikony

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ines de la Fressange bola prvou tvárou Chanelu a v 80.rokoch sa preslávila ako modelka. Je neuveriteľné, ako dobre vyzerá Ines aj dnes a ako dokáže ovplyvňovať svet módy po toľkých rokoch. „Ines zosobňuje francúzsky štýl a dokáže spojiť vysoké s nízkym. Má na to nos,“ vyjadrili sa o nej pochvalne v Harper´s Bazaar. Poklonu je zložili aj Wall Street Journal, Brilliant Magazine a ďalšie prestížne periodiká, nielen z módnej brandže. Kto iný má právo poukázať na to, akých módnych chýb sa dopúšťame?

Ines napísala pred pár rokmi svetový bestseller So šarmom Parížanky, ktorý vyšiel aj v slovenčine. A teraz je tu s novou knihou Kniha štýlu z Paríža, v ktorej radí, čo si obliecť na večeru, na rande, na stretnutie s kamoškami, ale aj do práce, alebo na mimoriadnu udalosť. Podľa Ines k tomu potrebujete len základné kúsky z vašej skrine, netreba kupovať nič nové, honosné a nebodaj drahé. Sama tvrdí, že po prelistovaní Knihy štýlu z Paríža si už nikdy nepoviete: „Nemám si čo obliecť!“

V knihe okrem jednotlivých tipov, čo si kedy obliecť (vždy na dvojstrane konkrétne kúsky zo šatníka, celkový výsledok na dámskej postave a triky, čo s čím skombinovať) ponúka aj 15 módnych chýb, ktorých sa dopúšťame a dnes už sú passé, hoci v minulosti boli možno chic. My sme pre vás vybrali zopár z nich.

15 módnych chýb podľa Ines de la Fressange

15 módnych chýb 

Keďže móda je veľmi premenlivý terén a všetko sa môže zmeniť za noc, ťažko je vytvoriť zoznam zákazov. Módne faux pas dnes je možno zajtra povinnou jazdou. Sú však veci, ktoré Parížanka nikdy neprijme. „Tu je inventár, ktorého by ste sa mali zbaviť, ak sa chcete vyhnúť prenasledovaniu módnou políciou,“ radí módna ikona Ines de la Fressange.

1.Legíny

Ak nemáte 11 rokov a netancujete, legíny naozaj nikomu nepristanú. Dajú sa zniesť s veľmi dlhým pleteným svetrom, no zrazu sa z toho stane outfit vhodný na hniezdenie. V takom prípade vám vrelo odporúčame zostať doma.

 

2.Tašky – fejky

Chodiť po svete s kabelkou, ktorá je imitáciou známej značky, nie je štýlové. Bez ohľadu na podmienky, v akých bola vyrobená a jej pochybnú kvalitu, táto taška predstavuje oveľa menej luxusu ako bavlnené vrece, ktoré má aspoň tú hodnotu, že je originál.

 

3.Bermudy s kapsami

Ok, nikdy ste ich nenosili… ale jeden nikdy nevie. Možno prepadnete pokušeniu vymeniť za ne džínsové šortky. Nechápte nás zle: žiaden návrhár hoden svojho mena ešte tento kúsok nepredviedol na móle. To je už nejaké znamenie.

 

4.Nohavicová sukňa

Tento odev odporúčame najmä ženám, ktoré chcú potichu zmiznúť alebo sa odlúčiť od manžela bez toho, aby vyvolali konflikt.

 

5.Tenisky na podpätku

Z času na čas pohnú barometrom trendov, no navždy zostanú veľkými topánkami, ktoré robia ťažkú nohu. Aj u dievčat s nohami ako bocian…

najväčšie módne faux pasPrečítajte si aj
TOP 10. Najväčšie módne faux pas v práci.

6.Dlhá páperová bunda

V súvislosti s páperkou existujú dve riešenia: buď tenká, ktorá sa zmestí pod kabát, alebo krátka, objemná, ktorá sa nosí na zimné športy. Dlhá páperová bunda zaručí nafúknutú postavu. To je OK, ak sa uchádzate o rolu maskota u jedného z výrobcov pneumatík.

 

7.Dreváky z perforovaného plastu, tzv. kroksy

Vieme, že sa predávajú na tisíce, ale nikdy ich nebudeme milovať. Dokonca ani vtedy, keď ich vyžaduje materská škola pre vaše 3-ročné dieťa namiesto prezuviek (hoci na hodinu maľovania sú praktické). Od mala nás učia, že keď iný skočí do studne, ja nemusím.

 

8.Podprsenka s priehľadnými ramienkami

Fóbia Parížanky, ktorá stále nechápe, prečo si poniektoré slečny myslia, že zrak iných nerozpozná plast. Ak naozaj chcete pôsobiť že ju nemáte, tak ju nenoste.

 

9.Tričko s mačiatkom

OK, pokiaľ ešte nie ste na vysokej. No po prekročení tohto veku je to trápne. Navyše nie sme presvedčené, že potlač „cica“ zlomí mužské srdce. V tomto prípade je lepšie staviť na potlač so vzorom šelmy.

 

10.Nahromadená bižutéria či šperky

Náušnice s náhrdelníkom, prsteňmi a náramkami? Tu je určite niečo navyše – jeden, či dokonca dva kusy. V prípade šperkov ich možno kombinovať, ale len v jednej časti. Dni, keď ľudia dokazovali svoju moc hromadením šperkov, sú preč. Najmä pokiaľ ide o bižutériu. Vždy, keď idete von, nechajte doma jeden doplnok. Aj tak budete pekne ozdobené.

Kniha štýlu a 15 módnych chýbKniha štýlu z Paríža

11.Telové pančuchy

Podobne, ako je to v prípade priehľadných ramienok na podprsenkách. Vyhoďte ich. Takéto pančuchy nie sú vonkoncom neviditeľné a vôbec vás nezahrejú. Len zostaňte pri čiernych.

 

12.Lycrové body

Toto nie je nikdy dobrý nápad. Najmä preto, že 100% lycra je určená na šport. A tiež preto, že ak je body čo len trochu malé, stáva sa vulgárnym. A to nie je šik.

 

13.Primalé nohavice

Ukazujú nohavičky alebo tangá. Asi netreba vysvetľovať, prečo to je celé zle.

 

14.Mama džínsy

Povedzme, že sú cool. Problém je v tom, že tieto džínsy sú príliš ležérne. Z času na čas ich módni guruovia postavia do čela móla. Ak však dokážete odolávať zvodom trendov, niet  dôvodu, prečo tomuto prepadnúť, najmä keď z nás robí beztvaré tvory.

 

15.Mišmaš pásikov

Možno ste to videli v módnych časopisoch. Ale neverte tomu. Vyzerá to ako tak na papieri. Ale na vás budú rôzne kolidujúce pásiky vyzerať hrozne a rozhodne vám nevylepšia líniu.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.