Myslite na svoju imunitu a pravidelne sa zásobujte zdravými potravinami

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tvrdenie, že zdravie máme len jedno, je všeobecne známe. Ako sa o neho správne starať, aby nám slúžilo čo najdlhšie? Jednou z ciest, ktorú stojí za to vyskúšať a pridŕžať sa jej, sú zdravé a kvalitné potraviny.

Vysoká kvalita neznamená vždy aj vyššie náklady

Mnohí si v duchu určite hovoria, že vysoká kvalita potravín ide automaticky ruka v ruke aj s vysokou cenou. Ak však pri nákupe bioproduktov využijete aktuálne zľavy a akcie, stanú sa zdravé potraviny pre vás cenovo omnoho dostupnejšie. Takúto ponuku nájdete napríklad v obchodnom reťazci Lidl, ktorý vo svojich Lidl letákoch pravidelne ponúka pre našu imunitu a zdravie kvalitné celozrnné pečivo, zdravé nápoje, ovocie a zeleninu.

Akčnú ponuku je možné využiť aj v mnohých ďalších obchodných reťazcoch, ktoré sú teraz dostupné na jednom mieste. Pomocnú ruku vám totiž ponúka internetový portál Letado.com/sk, ktorý pravidelne aktualizuje ponuku akciových letákov. Nájdete v nich zdravé potraviny, ktoré vplývajú nielen na naše zdravie a imunitu, ale aj na imunitu detí, ktorá je často skúšaná. Už spomínané ovocie a zelenina, zdravé nápoje v podobe čerstvých ovocno-zeleninových štiav a celozrnné pečivo s vysokým obsahom vlákniny dokážu podporiť naše zdravie a tiež detskú imunitu.

Skúsme to bez zbytočnej chémie

Skúste si online prelistovať Lidl leták na budúci týždeň a bezpochyby v ňom objavíte rad výrobkov s certifikátom bio, a to pod označením Lidl Bio Organic. V ich sortimente nájdete až 264 BIO produktov vlastných značiek, ktorú sú bez chemických postrekov, priemyselných hnojív, rastových stimulátorov, konzervačných látok a genetickej modifikácie. Tento rad produktov ponúka vysokú kvalitu potravín so zárukou bezpečnosti, ale tiež skvelej chuti. Na váš stôl by sa mali dostať len pokrmy, ktorú ponúknu skvelý chuťový zážitok, množstvo zdraviu a imunite prospešných látok a ako bonus za skvelé ceny.

zdravé potraviny pre lepší deňPrečítajte si tiež
Zdravé potraviny na lepšiu náladu, výkon, aj dobrý spánok.

Ako spoznať kvalitné potraviny

Kvalitu potravín nie je možné spoznať okamžite na prvý pohľad. Ide predovšetkým o bezpečnosť potraviny, jej chemické zloženie a tiež napríklad množstvo mikrobiologických a toxikologických kontaminantov. Okrem bežného vizuálu, ktorý nám poskytne konkrétna potravina, môžeme pracovať aj s informáciami, ktoré nám poskytuje balenie či informačná tabuľka. Jasnou informáciou je dátum spotreby a presné zloženie danej potraviny. Za bezpečnú a kvalitnú potravinu sa považuje taká, kde boli dodržané všetky legislatívne požiadavky. Patrí tam napríklad informácia o alergénoch, pridaných látkach a konzervantoch, ale aj napríklad informácia o pesticídoch.

Zdravé potraviny hľadajte na Kaufino

Na stránke zľavového portálu Kaufino je možné vyhľadať konkrétne obchody a produkty, ich akčné ceny či iné výhodné ponuky. Užívateľ tak nájde všetko na jednom mieste, a to z pohodlia svojho domova, ale aj na cestách. Získa tak vždy aktuálny prehľad o všetkých výhodných a nových ponukách a možnostiach objavu nových produktov a chutí – napríklad aj v spomínanom letáku Lidl. Kaufino takto otvára svojim užívateľom dvere, umožňuje im objaviť nové chute a dopriať si komfort a pohodlie za výrazne nižšie náklady.

TS, foto: pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.