Najväčší rozprávač našich čias. Jeffrey Archer

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chystáte sa počas Vianoc prečítať „niečo dobré“?
Hmm, aj my máme občas také chúťky – nejakú dobrú knižku…niečo fakt pútavé, napínavé… ale určite nie plytké.
Máme pre vás tip na autora, ktorého si zamilujete.
Jeffrey Archer.
„Pravdepodobne najväčší rozprávač našich čias,“
napísal o ňom The Mail on Sunday. Jedným z hitov je príbeh Kain a Ábel, z ďalších spomeňme Synovia šťasteny, Magnáti, Pomsta, Cesta slávy, či Jedenáste prikázanie.

Ak ste nič od J.Archera ešte nečítali, určite skúste novú rodinnú ságu Kronika rodu Cliftonovcov.
Majstrovská viacgeneračná sága. Po prvej časti Len čas ukáže je tu veľkolepé pokračovanie Hriechy otca. A v roku 2016 vyjde tretí diel Rodinné tajomstvo.
Nebudete sa vedieť dočkať:-)

Jeffrey Archer

Prvý diel ságy Len čas ukáže.

V čom je Jeffrey Archer taký jedinečný?

Kým si neprečítate niektorú jeho knihu, asi nebudete vedieť pochopiť.
„Ak by sa udeľovala Nobelova cena za najlepšieho rozprávača, Jeffrey Archer by ju získal už dávno,“ napísali o ňom médiá a kritici.
Áno, jeho najsilnejšou zbraňou je rozprávačské majstrovstvo – má svojský štýl, ktorý sa číta ľahko, je pútavý, presne vie, kedy a kde zatlačiť, aby si vás udržal a kde vložiť zvrat, aby ste neprestávali čítať.

Jeho knihy vás pohltia, majú skvele vystavaný príbeh, premyslenú zápletku a neviete sa od nich len tak odtrhnúť. Pre knihy Jeffreyho Archera je typický výborne vyrozprávaný príbeh, svojský archerovský štýl, ktorý si zamilujete a postavy, ktoré vám dlho zostanú v srdci.

Veď doteraz vyšli jeho knihy v takmer 100 krajinách a 33 jazykoch! Dosiahol celosvetový úspech a predal takmer 140 miliónov kníh.
A jeho príbehy milujú čitatelia na všetkých kontinentoch.

Jeffrey Archer

Navštívte oficiálnu stránku JeffreyArcher.co.uk

Najlepší žijúci rozprávač

To o ňom povedal svetoznámy Larry King. A ten nezvykne hovoriť do vetra.
„Hrá sa s čitateľom ako mačka s myšou…to dokáže len Jeffrey Archer,“ napísali The New York Times a Washington Post dodáva: „Je to rozprávač úrovne Alexandra Dumasa… neuveriteľne schopný a šikovný.“

Jeffrey Archer

Majstrovský rozprávač.

Absolútne súhlasíme.
Jeffrey Archer necháva mnohé svoje príbehy zahalené rúškom tajomstva a otvoreným koncom sľubuje čitateľovi rozuzlenie v pokračovaní. To je občas na porazenie, lebo si musíte počkať na ďalší diel.

Tak je to aj pri novinke Hriechy otca, čo je druhý diel jedinečnej ságy Cliftonovcov. Jeho dej sa začína v New Yorku v roku 1939. Harry Clifton pod novou identitou je zatknutý za vraždu prvého stupňa. Je uznaný vinným a odsúdený…

Bolo to len pár dní pred tým, ako Británia vyhlásila vojnu Nemecku.
Harry Clifton sa pridáva k posádke obchodnej lode, len čo si uvedomí, že si Emmu Barringtonovú nikdy nebude môcť vziať. Dúfa, že sa jeho odchodom zmiernia následky rodinného škandálu. Keď loď potopí nemecká ponorka, Harryho spolu s hŕstkou námorníkov zachráni parník Kansaská hviezda, na ktorom sa plaví aj ťažko zranený Američan Tom Bradshaw.
V tú noc, keď Bradshaw zomiera, sa Harry chopí príležitosti, a keďže chce pochovať vlastnú minulosť, berie na seba jeho identitu.

Po príchode do Ameriky ho zatýka polícia za vraždu brata Toma Bradshawa. Obvinený a odkázaný sám na seba nemá ako dokázať svoju skutočnú totožnosť. Harry je pripútaný k minulosti, horšej ako tá, ktorú opustil, a predurčený na budúcnosť, o ktorej sa mu ani nesnívalo.
Jediným spôsobom, ako dokázať svoju nevinu, je odhaliť svoju skutočnú totožnosť. Prisahal si však, že to nikdy neurobí, aby chránil ženu, ktorú miluje.

 „Volám sa Harry Clifton.“
„To určite. A ja som Babe Ruth2,“ uškrnul sa detektív Kolowski a zapálil si cigaretu.
„Nie,“ pokračoval Harry, „nerozumiete mi. Stala sa strašná chyba. Volám sa Harry Clifton, som Angličan z Bristolu. Len som slúžil na rovnakej lodi ako Tom Bradshaw.“
„Nechaj si to pre právnika,“ odvrkol detektív, ktorý vydychoval cigaretový dym a pomaly ním zapĺňal maličkú celu.
„Lenže ja právnika nemám,“ namietal Harry.
„Chlapče, keby som sa dostal do takej šlamastiky ja, mojou jedinou nádejou by bolo, že na mojej strane bude Sefton Jelks.“
„Kto je Sefton Jelks?“
„Možno si o najprefíkanejšom právnikovi v celom New Yorku nikdy nepočul,“ povedal detektív a vyfúkol ďalší kúdol dymu, „no on má s tebou dohodnuté stretnutie na zajtra ráno o deviatej. A Jelks zo svojej kancelárie nevytiahne ani päty, kým mu na stole neleží vopred zaplatený účet.“
„Ale…“ ozval sa Harry, keď vtom Kolowski plesol po dverách cely.
„Takže, kým sa tu Jelks zajtra ukáže,“ pokračoval, nevšímajúc si Harryho, „radšej si vymysli presvedčivejšiu historku, ako že sme zatkli nesprávneho muža.

Foto: Motýľ, richestcelebrities.org, jeffreyarcher.co.uk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.