Tajomstvo úspešných: k najlepším výkonom vedie kvalitný odpočinok

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jedna skupina podnikateľov a biznismenov nespí, neustále pracuje a nepozná dovolenku.
Druhá tiež tvrdo pracuje, ale nepodceňuje význam pravidelného odpočinku. Skutočne úspešní muži a ženy patria bez výnimky do druhej skupiny.
Objavte aj vy tajomstvo úspešných!

Ľudské telo dobíja energiu jedlom a spánkom. Krátkodobo ho môžete oklamať kávou alebo energetickými nápojmi, ale najneskôr po niekoľkých mesiacoch mu jednoducho „dôjdu baterky“. Ak teda často nahrádzate obed prácou a spánok kávou, nikdy nedosiahnete také úspechy ako kolegovia, ktorí si nájdu čas aj na svoje koníčky.

 Prespite sa k úspechom

Tajomstvo úspešných

Základom úspešného biznisu je kvalitný odpočinok.

Vedci zistili …

Aby sme vám dokázali, že je pravda na našej strane, vezmeme si na pomoc výsledky vedeckých výskumov:

  • Ľudský mozog pracuje v 90 minútových cykloch.
  • Najproduktívnejší jedinci pracujú vždy 52 minút a potom 17 minút odpočívajú.
  • 20-minútový spánok cez deň vás perfektne nabudí a zároveň sa z neho nezobudíte rozospatí.

Čo z toho vyplýva? Prerušujte prácu pravidelnými prestávkami a vaša produktivita vzrastie. Ak si navyše v priebehu dňa doprajete 20-minútový spánok, budete  problémy riešiť rýchlejšie a efektívnejšie.

Nechajte prácu v kancelárii

Krátky odpočinok počas dňa je však len jedna časť cesty ku skvelým pracovným výkonom. Druhá spočíva v schopnosti nechať prácu v kancelárii a doma sa venovať výhradne rodine a koníčkom. Iba tak totiž doprajete svojmu mozgu aj telu čas potrebný na regeneráciu a nabratie nových síl.

Pred odchodom z kancelárie si spíšte zoznam úloh na ďalší deň a tým svoj ​​pracovný deň uzavrite. Ak si nemôžete pomôcť a pracujete aj doma, vyhraďte si minimálne hodinu pred spánkom len pre seba.

Počas tejto hodiny si uvarte bylinkový čaj, napustite horúcu vaňu, počúvajte hudbu alebo si pustite obľúbený komediálny seriál. Skrátka relaxujte a dostaňte z hlavy všetky pracovné starosti a stresy.

Nepodceňte nočný spánok

Samotný nočný spánok tvorí tretiu časť cesty. Dbajte na to, aby ste vždy spali aspoň 7 hodín, a to v miestnosti, kde vás nič neruší.

Dôležitý je tiež kvalitný matrac. Odporúčame luxusné matrace od českého výrobcu Curem, ktoré navodzujú pocit stavu beztiaže. Matrace Curem vynikajú predovšetkým obsahom unikátnej peny CuremfoamTM a exkluzívnymi záprahovými látkami. U väčšiny modelov si dokonca môžete zvoliť medzi klasickou bielou a elegantnou čiernou.

Tajomstvo úspešných

Nikdy nepodceňujte výber matracu. Naozaj sa oplatí priplatiť – vaše telo sa vám potom odvďačí.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.