Vyšiel nový Harry Potter a Prekliate dieťa    

Pinterest LinkedIn Tumblr +

…zatiaľ iba v angličtine, no môžete sa tešiť aj na slovenský preklad. V sobotu 30.júla mala 8.časť premiéru ako divadelná hra v Londýne a o polnoci z 30. na 31.júla sa začala predávať knižná verzia Harry Potter and the Cursed Child. Presne na deň narodenín J.K.Rowlingovej a tiež na narodeniny Harryho Pottera. Ak si spomínate, práve v tento deň prišiel Hagrid po prvý raz za Harrym k Dursleyovcom. A tým sa zmenil život Harrymu Potterovi, ale aj miliónom čitateľov na celom svete 🙂 O čom je nová osmička?

V novinke Harry Potter a Prekliate dieťa sa vraciame devätnásť rokov po osudovej bitke s Voldemortom. Nejde však o priame pokračovanie príbehov, no určite si ho kúpia všetci fanúšikovia mladého čarodejníka. Veď ide o najobjednávanejší knižný titul od roku 2007!

Harry potter je späť!

Harry potter je späť!

O čom je Harry Potter 8?

Je to špeciálny diel, scenár k divadelnej hre.
Harry Potter má 37 rokov a pracuje na Ministerstve mágie, ktoré vedie jeho kamarátka Hermiona. Jej manžel Ron je stále rovnako ľahkovážny, ako ho poznáme so sedemdielnej série (a aj preto je nám mnohým veľmi sympatický).  Len boľavé koleno naznačuje, že už nie je najmladší.

Spolu s Ginny, Ronovou sestrou a Harryho manželkou, stoja na nástupišti 9 a ¾ a odprevádzajú na Rokfortský expres svoje deti.
Rose Granger Weasleyová, dcéra Rona a Hermiony je rovnako sebavedomá ako jej mama…možno aj viac 🙂 Nevie sa dočkať chvíle, keď nastúpi do čarovného vlaku, ktorý ju odvezie do čarodejníckej školy. Už pred nastúpením dobre vie, čo chce a v ktorej fakulte by mala skončiť.

Na nástupišti 9 a 3/4

Na nástupišti 9 a ¾…

Albus Severus je syn Harryho a Giny, a je to bratranec malej Rose Granger. A ich vzťah veru nie je ideálny:) Rose svojho nemožného bratranca neustále komanduje a poučuje ho, aby si dával veľký pozor, vedľa koho si sadne. Akoby sme videli mladšiu verziu Hermiony 🙂
Albus má dosť poučovania a schválne si sadne k chlapcovi, ktorý vyzerá fakt smutne a opusteno…možno ešte viac ako on sám.
A ako už možno tušíte, je to syn nenávideného Draca Malfoya. Scorpius Malfoy. Namyslený, povýšenecký a zákerný. Albus sa však nenechá zmiasť a pochopí, že nič z toho, čo sa s menom Malfoy spája, neplatí o samotárovi Scorpiovi.
Tak sa začne ich priateľstvo. Potter a Malfoy – no čakali by ste to? Obaja však nesú bremeno rodinného dedičstva, o ktoré vôbec nestáli….

LD FB

No ale už dosť, nebudeme viac prezrádzať 🙂 Možno len to, že Albusov otec Harry Potter je čosi ako rocková hviezda. Všetci očakávajú, že gény sa nezaprú a generácia nových čarodejníkov dostane svojho vlastného lídra.
Ale to by nebola J.K.Rowlingová, keby do nenamiešala celkom inak.

Verte, budete sa baviť, tajiť dych a nedočkavo obracať stránky knihy.

JK Rowlingová, scenárista Jack Thorne a režisér John Tiffany.

JK Rowlingová, scenárista Jack Thorne a režisér John Tiffany.

Rekordný záujem

O knihu Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a Prekliate dieťa) je rekordný záujem, hlási Amazon. Neuveriteľný počet predobjednávok pritom zaznamenala aj elektronická verzia.
Podobne je to na Slovensku – v online kníhkupectve Bux.sk je v TOP 3 a v najväčšom kníhkupectve Martinus je nový Harry Potter dokonca najpredávanejšou knihou, hoci je v angličtine a väčšina ľudí si chce počkať na slovenskú verziu. Tá vyjde už v novembri, ale bude to len pracovná verzia hry. „Na prelome februára a marca vyjde definitívna verzia, v špeciálnej edícii pre zberateľov,“ prezradila PR manažérka vydavateľstva Ikar Andrea Coddington pre denník SME.

Prečítajte si aj
Harry Potter. 7 vecí zo sveta HP, ktoré ste nevedeli

Knihu Harry Potter a Prekliate dieťa opäť preloží Oľga Kralovičová, ktorá preložila aj prvých 7 dielov. Zatiaľ o novej časti veľa nevie, do poslednej chvíle platilo embargo na informácie, takže pár dní pred vydaním netušila ani to, koľko má kniha strán, kedy ju dostane, nič. Vedela len to, že ju musí preložiť za šesť týždňov. Ako priznala, záver siedmej časti sa jej veľmi nepáčil. Údajne bolo všetko dorozprávané a nezostalo veľa priestoru pre fantáziu čitateľa. Preto ju aj prekvapilo, že má  vyjsť ôsmy diel a je veľmi zvedavá, čo J.K.Rowlingová opäť vymyslela.

Foto: Debra Hurford Brown/JKRowling, Simon Annand, Pottermore.com, digitalspy.com, Warner Bros Pictures


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.