Vymysleli kasový trhák. A svet im zrazu ležal pri nohách…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra je Najlepšia kniha Amazonu v júli 2022 a verte, že taký príbeh ste ešte nečítali. Aj keď nie ste hráčom videohier, nič vám táto oblasť nehovorí…príbeh Sama a Sadie vám ukradne srdce a vtiahne do ich fascinujúceho sveta. Príbeh o tom, aké pevné vie byť priateľstvo, ako nás vie povzbudiť a posilniť na ceste za spoločnými snami, túžbami, úspechom a slávou.
Je to príbeh o odvahe, schopnostiach a ambíciách. No zároveň o tom, aký vie byť život krutý a dokáže nám pripraviť nečakané prekážky v podobe zrady, žiarlivosti, či neúspechu.

Ľúbostný príbeh, aký ste ešte nečítali

Sam a Sadie sa priatelia už od detstva. Často sú do seba zamilovaní, no nikdy medzi nimi nič viac ako kamarátstvo nebolo. Nadviažu kreatívne partnerstvo v okúzľujúcej, ale komplikovanej oblasti videoherného dizajnu. Úspech im prinesie slávu, radosť, tragédiu, pokrytectvo a hlavne akýsi druh nesmrteľnosti. Je to ako ľúbostný list samotnému životu vrátane jeho ružových záhrad i mínových polí.

Sam Masur, prvák na Harvardovej univerzite, jedného chladného decembrového dňa vystúpi z metra a na stanici v dave čakajúcich ľudí zbadá Sadie Greenovú. Zavolá na ňu. Sadie chvíľu predstiera, že ho nepočuje, no napokon sa otočí a začne sa hra, v ktorej ich legendárna spolupráca vystrelí do herného neba.

Konečne sa otočila. Pomaly si pohľadom premerala dav, a keď zbadala Sama, na tvári sa jej pomaly rozhostil úsmev ako v časozbernom videu kvitnutia ruže, ktoré raz videl ešte na strednej na hodine fyziky. Pomyslel si, že to bol nádherný úsmev, no obával sa, že možno trochu falošný.

Blízki priatelia z detstva si požičajú peniaze a za pomoci mnohých ľudí ešte pred skončením štúdia vytvoria svoj prvý kasový trhák, hru Ichigo. Zo dňa na deň im svet začne ležať pri nohách. Skôr než dovŕšia dvadsaťpäť rokov, sú Sam so Sadie geniálni, úspešní a bohatí, no to ich neochráni pred vlastnými kreatívnymi ambíciami či zradou pre vlastné záujmy.

Pozrite si booktrailer ku knihe:

 

O sile priateľstva a kráse života

Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra nie je prvoplánová lovestorka, ani ďalší príbeh, akých ste už čítali desiatky. Vezme vás do sveta videohier, ktorý vám možno nič nehovorí….no aj tak vás strhne svojou autentickosťou a charaktermi. A ak máte radi videohry, alebo ste ich niekedy hrávali – vrelo odporúčame. Tento príbeh vás poteší, navyše možno prinúti zamyslieť sa nad silou priateľstva, či zmyslom života.

Pokrýva obdobie tridsiatich rokov a v ktorom sa presúvame z Cambridgeu v Massachusetts až do Venice Beach v Kalifornii. Skúma rozmanitú podstatu identity, znevýhodnenia, zlyhania, možností vykúpenia v hrách, ale predovšetkým našu potrebu niekam patriť: milovať a byť milovaný.

Mimochodom, kniha doteraz získala množstvo ocenení, vyhrala napríklad Goodreads Choice za beletriu. „Klenot medzi románmi, intímny a zároveň všeobjímajúci, súčasný, a pritom nadčasový,“ napísala o tejto knihe Erin Morgenstern, autorka románu Nočný cirkus.

GABRIELLE ZEVIN

gabrielle zevin

Gabrielle Zevin

Patrí medzi najpredávanejšie spisovateľky podľa New York Times a jej romány boli preložené do tridsiatich deviatich jazykov. Jej desiata kniha Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra získala ocenenie Kniha roka podľa Amazon.com, Kniha roka podľa časopisu Time a stala sa víťazom Goodreads Choice za beletriu.

Za román The Storied Life of A. J. Fikry získala ocenenie Nezávislých kníhkupcov Južnej Kalifornie a Ocenenie japonských kníhkupcov. K tejto knihe napísala Zevin filmovú adaptáciu. Je autorkou aj kníh pre mladých čitateľov, vrátane oceňovanej Elsewhere. Je absolventkou Harvardovej univerzity a žije v Los Angeles.

 

Foto: LepšíDeň.sk, Motýľ, gabriellezevin.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.